تدریس خصوصی تافل TOEFL

ما سعی کرده‌ایم که استادهای مجربی را در این حوزه گرد هم بیاوریم تا شما بتوانید آنچه برای شرکت در آزمون تافل و دریافت مدرکش در نظر گرفته‌اید را بنا به سلیقه و تمایل شخصی‌تان، تجربیات و دانشی که از یک مدرس خصوصی آزمون تافل انتظار دارید؛ عملی کنید. شما می‌توانید بعد از بررسی پروفایل استاد مورد نظر و کسب اطلاعات درباره دانش ایشان و آزمون بین المللی تافل، یک جلسه را با عنوان جلسه آزمایشی با ایشان بردارید و هر آنچه به عنوان سوال در ذهن خود دارید برای مثال شیوه آموزشی و… را با مدرس منتخب در میان بگذارید، در صورت تمایل به ادامه کلاس در مدت زمانی تقریبی که استاد برای شما مشخص می‌کند خود را برای شرکت در آزمون تافل آماده کنید. در ادامه قصد داریم کمی درباره آزمون تافل با شما صحبت کنیم.
 

آزمون بین المللی تافل چیست؟

تافل TOEFL همان Test of English as a Foreign Language یا به عبارتی آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی می‌باشد. آزمون بین المللی تافل یکی از معتبرترین و قدیمی ترین آزمون های بین المللی برای ارزیابی میزان یادگیری زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبان می‌باشد. این آزمون ابتدا توسط دولت آمریکا طراحی و برنامه ریزی شد، ساختار آزمون در گذشته کمی با اکنون متفاوت بوده اما بعدها به دلیل تقاضای بالای مهاجرین و دیگر افراد از سراسر دنیا این آزمون بین داوطلبین شناخته شد و گسترش پیدا کرد و همچنین در ساختار آن نیز تغییراتی ایجاد شده است.
اکنون مدرک آزمون بین المللی تافل یکی از معتبرترین مدارک جهت ادامه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های خارجی و مشاغل معتبر جهان می‌باشد. آزمون تافل بر روی چهار مهارت زبان انگلیسی تمرکز دارد، هر کدام از این مهارت ها در آزمون تافل نمره خاصی از آن خود دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.
 

چند نوع آزمون تافل داریم؟

درست است که یک آزمون بین المللی تافل بیشتر نداریم اما این آزمون به 2 شیوه متفاوت برگزار می‌شود.
شیوه PBT یا همان کاغذی (Paper basic test)
شیوه IBT یا همان اینترنتی(Internet basic test)

شیوه PBT یا همان شیوه کاغذی که امروزه کمی قدیمی شده و همانند دفترچه کنکور می‌باشد، زبان آموز می‌بایست در این دفترچه به سوالات پاسخ دهد. هر چند بعید نیست در سال های جاری این شیوه کاملا منسوخ و شیوه اینترنتی جایگزین آن شود.
شیوه IBT که کاملا با اینترنت برگزار می‌شود بیشتر از مورد قبلی که یک شیوه کاملا سنتی می‌باشد، مهارت های زبان آموزان را به چالش می‌کشد. چرا که تمام مهارت ها در این شیوه مورد سنجش قرار می‌گیرند.
یادداشت برداری که در شیوه قبلی جایز نبود در این شیوه امری بدیهی به شمار می‌آید و حتی از زبان آموز خواسته می‌شود که زمان بسیار کوتاهی را برای نکته برداری و فکر کردن پیرامون موضوعی که به آن اشاره شده است، در نظر بگیرد.

 

آزمون بین المللی تافل به چه صورت می‌باشد؟

ساختار آزمون تافل به صورتی است که بر روی همه مهارت های زبان انگلیسی تمرکز دارد. این آزمون در 4 ساعت برگزار می‌شود، ابتدا با reading و listening شروع می‌شود، سپس با speaking و writing خاتمه می‌یابد. جدول زیر بخوبی زمان و نحوه سوالات را بیان می‌کند.

 

Tofel Assignments


نهایت نمره ای که برای هر کدام از مهارت های بالا در نظر گرفته شده نمره 30 می‌باشد. جمعا برای 4 مهارت قابل ارزیابی نمره 120 در نظر گرفته می‌شود. یک نمره قابل قبول در آزمون تافل نمره ای است که در  بین تمام مهارت ها تعادل وجود داشته باشد. مثلا شما در هر مهارت نمره 20 را کسب کنید که در کل نمره شما به 80 برسد. در آزمون آیلتس رد شدن وجود ندارد، چرا که بالاخره شما از نمره 120، نمره ای را دریافت خواهید کرد.

 

 

نمره بین 42_71 نمره ای با سطح متوسط می‌باشد.
نمره بین 72_94 نمره ای با سطح متوسط بالا یا پیشرفته به حساب می‌آید.
نمره بین 95_120 نمره ای با سطح عالی و خیلی پیشرفته در نظر گرفته می‌شود.


این آزمون برای 2 سال اعتبار دارد و شما می‌توانید این مدرک بین المللی را به هر نقطه‌ی دنیا که می‌خواهید ارائه کنید به شرط این که نمره قبولی مورد نظر آنها را اتخاذ کرده باشید. برای شرکت در آزمون بین المللی تافل می‌توانید با کمی جستجو در اینترنت نزدیک ترین مراکز برگزاری این امتحان به محل سکونت خود را پیدا کنید و برای ثبت نام(حضوری یا اینترنتی) اقدام نمایید. برای شرکت در آزمون تافل هر ساله مبلغی به عنوان شهریه آزمون بین المللی تافل در نظر گرفته می‌شود. جهت اطمینان از مبلغ پرداختی و شرکت در آزمون می‌توانید به وب سایت های معتبر در این زمینه مراجعه کنید. در مجموعه هایتاکی استادهای زیادی حضور دارند که این مسیر را قبلا طی کرده‌اند و اکنون آماده کمک و راهنمایی به دیگر زبان آموزان می‌باشند.
 

چرا آزمون تافل؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید آزمون تافل بدهم و یا اینکه فرق بین آزمون تافل و آیلتس زبان انگلیسی در چیست؟
هر دو آزمون تافل و آیلتس، آزمون های بین المللی زبان انگلیسی می‌باشند که در سراسر دنیا از اعتبار ویژه ای برخوردار هستند. نکته مهم هدف و علاقه مندی خود شما می‌باشد. اگر قصد مهاجرت جهت ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خارج از کشور را دارید بهتر است از شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر اطلاعاتی بدست آورید. اینکه چه مدرکی (آیلتس یا تافل) برای آن ها ارزشمندتر است. پس دانشگاه هدف می‌تواند انتخاب کننده نوع آزمون شما باشد.
دوم اینکه در بخش speaking آزمون آیلتس ، شما با یک ممتحن به صورت رو در رو صحبت خواهید کرد و سیستم کامپیوتری در کار نیست. برای خیلی از زبان آموزان این شیوه جذابیت بیشتری دارد، اما برای برخی صحبت رو در رو با فرد دیگر بسیار استرس زا و پر تنش خواهد بود. پس این مسئله کاملا شخصی است و به خود شما بستگی دارد.
در آزمون بین المللی تافل، در قسمت speaking باز هم شما با کمک کامپیوتر و ضبط صدا صحبت خود را در مورد یک موضوع خاص بیان می‌کنید، در واقع یک ارتباط مستقیم و سیستمی می‌باشد و هیچ فردی بین شما و کامپیوتر نیست.
مورد مهم دیگر این است که امکان دارد شما به هر دلیل دیگری غیر از ادامه تحصیل بخواهید به خارج از کشور مهاجرت و یا سفر کنید و برای این امر نیازمند مدرکی معتبر هستید که شما را مورد سنجش قرار داده و از سختی کمتری برخوردار باشد. در این جا پیشنهاد ما آزمون آیلتس جنرال است، چرا که شما نیازی به سوالات آکادمیک و سخت ندارید. کافی است که اطلاعات عمومی شما سنجیده شود.

مجموعه هایتاکی برای شما موفقیت در آزمون تافل را با گذراندن دوره های تافل زیر نظر استادهای این مجموعه آرزو می‌کند.
نمونه مدرک تافل را در زیر مشاهده کنید.

 

 

سوالات متداول

چگونه کلاس تافل رزرو کنم؟

از بین لیست استادهایی که در بالا قرار گرفته است مدرس موردنظر خود را پیدا کرده و بر روی دکمه رزرو کلاس کلیک کنید. برای آموزش کامل رزرو کلاس آنلاین یا حضوری تافل به صفحه راهنمای زبان آموز مراجعه نمایید.

مدت زمان برگزاری هر جلسه آموزش تافل چقدر است؟

مدت زمان برگزاری کلاس های آنلاین 60 و کلاس های حضوری 90 دقیقه می‌باشند. کلاس های آزمایشی تافل نیز 30 دقیقه ای هستند.

چگونه با متد و نحوه تدریس استادهای تافل آشنا شوم؟

برای آشنایی با نحوه تدریس استادهای هایتاکی دو روش وجود دارد. می‌توانید با استفاده از گزینه "پیام به مدرس" (در پروفایل استاد) با او ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را از ایشان بپرسید. همچنین می‌توانید با او کلاس آزمایشی بردارید و در مورد روش تدریس خصوصی تافل با یکدیگر صحبت کنید.

استاد تافل چگونه سطح زبان من را تعیین می‌کند؟

در جلسه آزمایشی مدرس ها می‌توانند علاوه بر معرفی کتاب و متد تدریس، سطح زبان شما را تعیین کنند.

چه چیزی می‌تواند راهنمای خوبی باشد تا یک استاد تافل حرفه ای را انتخاب کنم؟

نظرات و امتیاز زبان آموزان قبلی، ویدئو معرفی استاد، متن درباره مدرس و رزومه او می‌توانند کمک خوبی برای شما باشند تا بهترین استاد را انتخاب کنید.

هزینه کلاس های تافل چقدر است؟

هر یک از استادهای تافل قیمت های متفاوتی برای آموزش تافل ارائه کرده اند و علت این اختلاف قیمت؛ تجربه استاد، دانش تخصصی او، محل زندگی و… می‌باشد. لازم به ذکر است که بالا یا پایین بودن قیمت تدریس خصوصی تافل دلیلی بر خوب یا بد بودن مدرس نیست.

مکان برگزاری کلاس های حضوری تافل کجاست؟

در بیشتر موارد کلاس خصوصی حضوری تافل در منزل زبان آموز برگزار می‌شود اما در نهایت مکان برگزاری کلاس حضوری باید بر اساس توافق شما با استاد انتخاب شود و در نهایت به اطلاع مجموعه هایتاکی برسد.