اهمیت زبان سوئدی

زبان سوئدی زبان مادری بیش از 10 میلیون نفر در دنیاست، اما این رقم قطعا به دلیل شرایط اقتصادی و رفاه زندگی در این کشور رو به افزایش می‌باشد.  از همین رو، این روزها زبان سوئدی متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است.
سوئدی ها تا حد بسیار زیادی روی زبان و ملیت خود متعصب هستند، هرچند که شما در کشور سوئد می‌توانید به زبان انگلیسی نیز کارهایتان را پیش ببرید اما یکی از بهترین راه های تعامل در کشور سوئد صحبت کردن به زبان سوئدی می‌باشد که این امر تاثیر شگفت انگیزی روی روابط شما می‌گذارد.
برای یادگیری زبان سوئدی می‌توانید از کلاس های خصوصی زبان سوئدی مجموعه هایتاکی بهره ببرید.

 

دلایل یادگیری زبان سوئدی

هر شخص بنا به دلایل خاصی تمایل دارد که زبان سوئدی را یاد بگیرد.اما در کل دلایل یادگیری زبان سوئدی را می‌توانیم به چند گروه تقسیم کنیم. افرادی که به قصد مهاجرت تحصیلی می‌خواهند برای یکی از دانشگاه های سوئدی اپلای بگیرند، تمایل دارند که این زبان را یاد بگیرند. عده ای که به منظور مهاجرت به کشور سوئد و تغییر محل زندگی خود می‌خواهند زبان این ملیت اروپایی را اموزش ببینند. کسانی که به قصد برقراری روابط تجاری می‌خواهند با شرکتهای موجود در این کشور ارتباط بگیرند و دلیل آخر، دلیل شخصی و علاقه به این زبان جهت فرا گرفتن آن می‌باشد.

 

مدت یادگیری زبان سوئدی

اگر شما قصد شرکت در کلاس های خصوصی مجموعه هایتاکی را دارید، فرقی نمی‌کند که در کلاس های خصوصی به صورت آنلاین شرکت کنید یا حضوری، چرا که در هر دو صورت استادهای زبان سوئدی با برنامه ای که آن را طرح درس می‌نامند، جلسات کلاس شما را برگزار می‌کنند.  تنها فرق کلاس های خصوصی زبان سوئدی به صورت حضوری و آنلاین در نحوه برگزاری کلاس در محل مورد نظر شماست، در غیر این صورت در کلاس‌های خصوصی زبان سوئدی شما می‌توانید با برنامه ریزی دقیق و زیر نظر استادهای منتخب خود و با پشتکار و تلاش، در طول یک سال سطح زبان سوئدی خود را به حدی برسانید که از پس زندگی در این کشور بر بیایید. اگر  شما قصد گرفتن نمره خاص در آزمون های سوئدی برای ورود به دانشگاه های این کشور را دارید، بعد از گذشت یکسال به راحتی می‌توانید خود را برای آنچه در ذهن دارید آماده کنید.

 

تعیین سطح زبان سوئدی

به دلیل اینکه بسیاری از زبان آموزان برای اولین بار در کلاسهای خصوصی زبان سوئدی حاضر می‌شوند تعیین سطح و آغاز کلاس ها از پایه ابتدایی یا همان starter می‌باشد. اما برای آندسته از زبان آموزانی که تا حدی به زبان سوئدی آشنایی دارند و می‌خواهند این زبان را دنبال کنند، تعیین سطح توسط استاد منتخبشان انجام می‌گیرد.
هر استاد در مجموعه هایتاکی جلسه آزمایشی را برای آشنایی زبان آموز، پرسش و پاسخ و همچنین تعیین سطح در نظر گرفته است که شما می‌توانید در همان جلسه آزمایشی هر آنچه را که در ذهن دارید از استاد خود سوال کرده و همچنین سطح زبان سوئدی خود را نیز به خوبی بسنجید.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان سوئدی

در مجموعه هایتاکی استادهای گوناگونی برای هر زبان وجود دارند که شما می‌توانید با بررسی پروفایل هر استاد هزینه کلاس های ایشان را نیز مشاهده کنید و با بودجه خود تخمین بزنید. از همین رو استادهای مختلف، قیمت های مختلفی نیز ارائه می‌دهند که مجموعه هایتاکی پس از بررسی های انجام شده قیمت نهایی را در سایت و در قسمت پروفایل اساتید نمایش می‌دهد.
هزینه کلاس های خصوصی زبان سوئدی بسیار متفاوت می‌باشد. چرا که تعیین قیمت اولیه بنا به نظر شخصی استاد صورت می‌گیرد و هر استاد زبان سوئدی بنا به سال‌ها تجربه کاری خود، نوآوری در تدریس یا مقیم بودن در کشور سوئد قیمت های مدنظر را به مجموعه هایتاکی اعلام می‌کند. پس شما می‌توانید با خیال راحت از بین اساتید، استادی را انتخاب کنید که مطابق با بودجه برنامه ریزی شده شما تدریس می‌کند.

 

بهترین کلاس خصوصی زبان سوئدی کدام است؟

فرقی نمی‌کند که شما در کلاس خصوصی آنلاین زبان سوئدی باشید یا کلاس های خصوصی حضوری زبان سوئدی را انتخاب کرده اید. مهم این است که کلاس شما باید دارای استانداردهایی باشد. برای مثال:

  1. نظم کلاس ها
  2. تمرکز بر روی تمام مهارت های زبان سوئدی اعم از مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتن و خواندن.
  3. بروز بودن متد آموزشی که شما می‌توانید با کمی جستجو در اینترنت به راحتی منابع تدریس و آموزشی زبان سوئدی را بیابید و نسبت به آن ها آگاهی پیدا کنید.
  4. استفاده از نرم افزار های آموزشی زبان سوئدی در کنار برنامه کلاس های خصوصی زبان سوئدی.

قابل انعطاف بودن برنامه آموزشی کلاس های خصوصی زبان سوئدی بین استاد و زبان آموز.
 

مدارک بین المللی زبان سوئدی

بسیاری از متقاضیان قصد یادگیری زبان سوئدی را صرفا برای دریافت یک مدرک بین المللی دارند. در اینجا این سوال پیش می‌آید که آیا زبان سوئدی آزمون های بین المللی دارد؟ جواب بلی است. در ادامه دو آزمون بین المللی زبان سوئدی را نام می‌بریم:

آزمون TISUS و آزمون SWEDEX از جمله آزمون های زبان سوئدی برای مهاجران غیر سوئدی زبان می‌باشند. شما می‌توانید برای یادگیری زبان سوئدی، به پروفایل استادهای این زبان در قسمت زبان سوئدی مراجعه کنید و پس از بررسی پروفایل ایشان، آن را انتخاب کرده و بعد از برگزاری جلسه آزمایشی کلاس های خصوصی زبان سوئدی خود را به صورت حضوری و یا آنلاین شروع کنید.

 

مجموعه هایتاکی برای شما آرزوی سربلندی و موفقیت را از خداوند منان دارد.

سوالات متداول

چگونه می‌توان هزینه رزرو کلاس های زبان سوئدی را پرداخت کرد؟

هزینه رزرو کلاس های آنلاین یا حضوری زبان سوئدی را می‌توان از طریق درگاه اینترنتی هایتاکی پرداخت کرد. همچنین قابلیت پرداخت از طریق شارژ کیف پول نیز برای شما فراهم است.

چگونه برای آزمون های بین المللی زبان سوئدی آماده شویم؟

ابتدا از میان استادهای زبان سوئدی، مدرس مورد علاقه خود را پیدا کنید، سپس از طریق پیام با او ارتباط برقرار کنید و یا با استفاده از کلاس آزمایشی نیاز و اهداف خود را با او در میان بگذارید. در صورتی که نظرتان نسبت با استاد انتخابی جلب شد، با او کلاس آنلاین یا حضوری رزرو کنید.

از چه کتاب هایی برای آموزش زبان سوئدی استفاده می‌شود؟

کتاب و جزوات آموزشی ارائه شده توسط هر استادی متفاوت می‌باشد. برای آگاهی از شیوه آموزشی استاد مورد علاقه خود با او کلاس آزمایشی رزرو کنید.

آیا می‌توان با استاد نیتیو زبان سوئدی کلاس رزرو کرد؟

بله از میان استادهای سوئدی فعال در مجموعه هایتاکی، مدرس های نیتیو را بیابید و با آن ها کلاس آنلاین و یا حضوری رزرو کنید. (کلمه Native در کنار پروفایل مدرس های نیتیو قرار گرفته است)

زمان هر جلسه از کلاس آنلاین یا حضوری زبان سوئدی چقدر است؟

جلسات آنلاین و حضوری زبان سوئدی در مدت زمان 60 و 90 دقیقه برگزار می‌گردند. زمان برگزاری کلاس آزمایشی نیز 30 دقیقه می‌باشد.

اگر در زبان سوئدی مبتدی نباشم، چگونه باید آزمون تعیین سطح بدهم؟

اگر از قبل در کلاس های آموزشی زبان سوئدی شرکت کرده‌اید و هم اکنون می‌خواهید یادگیری این زبان را ادامه دهید باید تعیین سطح شوید و متناسب با سطحتان یادگیری را آغاز کنید. استادهای زبان سوئدی در جلسه آزمایشی، سطح زبان سوئدی شما را ارزیابی می‌کنند.

از استادهای سوئدی سایر موسسات راضی نبوده‌ام، تفاوت هایتاکی در چیست؟

یادگیری زبان سوئدی در سایر موسسات می‌تواند کمی شما را اذیت کند. برای مثال هم سطح نبودن زبان آموزان یک کلاس، وقفه ای که ممکن است برای تعطیلات در روند برگزاری کلاس پیش بیاید و… . تمامی موارد ممکن است موجب ایجاد نارضایتی در شما شود. در هایتاکی انتخاب استاد با شما می‌باشد، در صورت عدم رضایت می‌توانید آموزش را با استاد دیگری آغاز کنید. امکان ارتباط با استاد برای شما فراهم است و کلاس های شما به صورت خصوصی تک نفره و یا گروهی برگزار می‌گردد.