معرفی زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی با وجود داشتن تلفظ های خاص و اسامی مذکر و مونث، بعد از زبان انگلیسی یکی از راحت ترین زبان های خارجی برای یادگیری بشمار می‌آید. یکی از دلایل آسان بودن یادگیری این زبان شاید نکات جذاب و شیرین زبان ایتالیایی باشد. زبان ایتالیایی در حال حاضر زبان مادری بیش از 80 میلیون نفر در دنیاست اما قطعا این عدد روز به روز در حال افزایش است چرا که این کشور نه چندان بزرگ، با فرهنگی که در سراسر دنیا از خود نشان داده است باعث شده که هر ساله تعداد علاقه مندان به این زبان افزایش پیدا کند.

تدریس خصوصی زبان ایتالیایی حتی در کشورهای آمریکایی و اروپایی جزو اولویت های آموزشی قرار گرفته است. شرکت در کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی نه تنها ما را با فرهنگ این کشور آشنا می‌کند که شیرینی این زبان را تا انتها با خود همراه می‌کند، هر چند که برای یادگیری یک زبان بیگانه هیچ انتهایی وجود ندارد.
 

بسیاری از زبان آموزان دوست دارنند بدانند که یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می‌کشد؟

طول کشیدن دوره یادگیری یک زبان بیگانه کاملا یک مورد نسبی است و به این معناست که از هر زبان آموز به زبان آموز دیگر قابل تغییر می‌باشد. اگر زبان ایتالیایی زبان خارجه دوم شما باشد، یعنی انگلیسی زبان اول خارجی شما است و برای زبان دوم خارجی می‌خواهید ایتالیایی را آموزش ببینید، مطمئنا بسیار روان‌تر و آسان‌تر از بقیه این زبان را یاد خواهید گرفت آن هم به دلیل آشنایی شما با یک زبان بیگانه، حروف الفبا، گرامر و… می‌باشد. شما به خوبی می‌دانید که برای یادگیری یک زبان، اگر زبان خارجه دیگری نیز باشد چه مراحلی را طی کنید، چه برنامه ریزی هایی را انجام دهید؛ در نتیجه طول دوره یادگیری زبان ایتالیایی برای شما بسیار کمتر از سایرین خواهد بود.

در صورتی که بعد از زبان مادری، ایتالیایی اولین زبان بیگانه‌ای است که شما قصد یادگیری آن را دارید، اگر بنا به برنامه ریزی که برای یادگیری این زبان انجام می‌دهید و تلاش و کوشش خود جلو بروید قطعا در مدت یک سال می‌توانید پیشرفت شگرفی در این زبان داشته باشید.

 

تعیین سطح کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی

اگر شما قبلا زبان ایتالیایی را مطالعه کرده باشید و یا اصلا در عمر خود زبان ایتالیایی را نخوانده باشید و از آن هیچ اطلاعاتی نداشته باشید، می‌توانید با مشاوره هایی که استادهای خصوصی زبان ایتالیایی مجموعه هایتاکی به شما می‌دهند سطح خود را تعیین کنید و از همان سطح مورد نظر کلاس زبان ایتالیایی خود را شروع کنید.

در مجموعه هایتاکی با بررسی پروفایل استادها می‌توانید استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید، استادهای مجموعه هایتاکی همگی یک جلسه آزمایشی را رایگان و یا با هزینه بسیار پایین برای مشاوره با زبان آموزان، تعیین سطح و صحبت در خصوص متد آموزشی و شیوه تدریس و غیره در نظر گرفته اند. شما می‌توانید در این جلسات آزمایشی به تمام سوالاتی که در ذهن خود دارید با کمک استاد منتخب خود پاسخ دهید.
 

اهداف تدریس خصوصی زبان ایتالیایی

همه زبان آموزان بخاطر اهداف متفاوتی یادگیری زبان خارجی خود را شروع می‌کنند. اهداف زبان آموزان کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی نیز متفاوت می‌باشد. از آنجا که کشور ایتالیا به نوعی مهد مد و فشن و هنر شناخته می‌شود، بسیاری از هنرمندان در عرصه های گوناگون تمایل دارند که هنر خود را در این کشور به نمایش بگذارند و با ارتباطات هایی که می‌گیرند کارشان را گسترش دهند. برخی دیگر از زبان آموزان زبان ایتالیایی را به قصد مهاجرت تحصیلی یاد می‌گیرند و برخی دیگر برای تجارت و مشارکتهای اقتصادی با این کشور؛ عده ای از زبان آموزان تمایل دارند که این کشور را جهت زندگی انتخاب کنند. کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی شما را بنا به هدفی که دارید، یاری خواهند کرد.
استادهای خصوصی زبان ایتالیایی که یا به صورت آکادمیک این زبان را یاد گرفته‌اند و یا در کشور ایتالیا این زبان را آموخته اند، بهترین گزینه برای مشاوره گرفتن به منظور رسیدن به هدفتان می‌باشند، چرا که آنها قبلا این مسیر را طی کرده اند.

 

چطور بهترین استاد خصوصی زبان ایتالیایی خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب استاد زبان خارجه به هیچ عنوان کار آسانی نیست چرا که یک استاد زبان خصوصی باید معیار های مختلفی داشته باشد. و همچنین از گزینه ارزیابی ها به خوبی عبور کرده باشد.

استادهای خصوصی زبان ایتالیایی مجموعه هایتاکی هر کدام موظف به عنوان کردن شرح مختصری از خود، نحوه تدریس و… می‌باشند. شما حتی با تماشای ویدیو استاد می‌توانید بنا به علاقه‌مندی که دارید ایشان را انتخاب کنید یا به سراغ گزینه دیگر بروید.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی چقدر است؟

هزینه کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی در مجموعه هایتاکی بنا به انتخاب استاد متفاوت می‌باشد. در این مجموعه بعد از بررسی قیمتی که استادها برای تدریس 1 ساعته خود ارائه می‌دهند، قیمت نهایی در صفحه درخواست استاد و همچنین پروفایل او نمایش داده می‌شود. کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی حضوری از نظر قیمتی با کلاس های خصوصی زبان ایتالیایی آنلاین متفاوت می‌باشند؛ در واقع هزینه ایاب ذهاب و… برای استادهای خصوصی زبان ایتالیایی لحاظ می‌شود. به طور کلی در مجموعه هایتاکی شما با بازه ای از قیمت‌ها روبرو هستید زیرا نظرات اساتید برای درج قیمت بسیار متفاوت می‌باشد. برخی سال‌های تجربه، عده ای نوآوری و برخی دیگر یادگیری در خود کشور ایتالیا را زمینه تعیین قیمت برای کلاس های خود می‌دانند. شما می‌توانید بنا به بودجه خود بهترین کلاس خصوصی زبان ایتالیایی را در مجموعه هایتاکی بردارید و یادگیری این زبان را به راحتی شروع کنید.

تدریس خصوصی زبان ایتالیایی به صورت آنلاین و حضوری در مجموعه هایتاکی انجام می‌شود. شما از هر کجا و به هر شیوه ای که دوست دارید، می‌توانید یادگیری این زبان شیرین را آغاز نمایید.


مجموعه هایتاکی برای شما موفقیت روز افزون را از خداوند بزرگ خواستار است.

سوالات متداول

کلاس های آنلاین و حضوری زبان ایتالیایی چند دقیقه ای است؟

کلاس های آنلاین زبان ایتالیایی 60 دقیقه و کلاس های حضوری 90 دقیقه می‌باشند.

آیا می‌توان با استاد نیتیو زبان ایتالیایی کلاس خصوصی رزرو کرد؟

استادهای نیتیو زبان ایتالیایی، کلمه Native را در پروفایل خود درج کرده ‌اند و شما می‌توانید با هر استادی که علاقه دارید کلاس ایتالیایی رزرو کنید.

شیوه آموزشی مجموعه هایتاکی برای تدریس زبان ایتالیایی چیست؟

استادهای مجموعه هایتاکی هر یک متد تدریس مختص به خود را دارند، برای اطلاع از شیوه آموزشی مدرس‌ها می‌توانید با استاد مورد علاقه خود کلاس آزمایشی بردارید و یا از طریق پیام با آن ها در ارتباط باشید.

زبان ایتالیایی چند سطح دارد؟ یادگیری تمام سطوح چقدر طول می‌کشد؟

زبان ایتالیایی از مبتدی تا پیشرفته دارای 6 سطح می‌باشد. که یادگیری تمام این سطوح مدت زمان مشخصی ندارد و هر فردی بنابر استعداد، تجربه قبلی و عوامل دیگر ممکن است در مدت زمان متفاوتی این زبان را آموزش ببیند.

چه آزمون هایی برای زبان ایتالیایی وجود دارد؟

آزمون های چیلز و چلی از آزمون های زبان ایتالیایی می‌باشند. در صورتیکه بخواهید برای هر یک از این آزمون ها آماده شوید ابتدا استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس با او کلاس آزمایشی بردارید و در کلاس با متد آموزشی او آشنا شوید. سپس می‌توانید با خیال راحت اقدام به رزرو کلاس خصوصی حضوری یا آنلاین زبان ایتالیایی کنید.

آیا در کلاس های آزمایشی زبان ایتالیایی تعیین سطح می‌شوم؟ مدت زمان برگزاری آن چند دقیقه است؟

کلاس های آزمایشی به مدت 30 دقیقه برگزار می‌شوند. هنگامی که استادی را انتخاب می‌کنید اولین کار، رزرو کلاس آزمایشی با ایشان است. استادهای ایتالیایی قبل از این که شیوه تدریس خود را با شما در میان بگذارند، احتیاج دارند که سطح شما را ارزیابی کرده و بر اساس آن متدی برای آموزش در نظر بگیرند.

آیا در پایان دوره ها، کاملا به زبان ایتالیایی مسلط خواهم بود؟

کاملا درست است شما پس از گذراندن دوره های زبان ایتالیایی با تمرین و تکرار هر روزه و عمل کردن به توصیه های آموزشی استادها، نسبت به زبان ایتالیایی کاملا مسلط خواهید بود.