اهمیت تدریس خصوصی زبان عربی

تدریس خصوصی زبان عربی به ما این امکان را می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی به تمام اطلاعاتی که از قبل داریم سرو سامان بدهیم و با راهنمایی های استاد زبان عربی، این زبان را بخوبی یاد بگیریم و صحبت کنیم. 
در حال حاضر زبان عربی یکی از زبان های پر مخاطب است و متقاضی زیادی برای آموزش دارد، چرا که بالغ بر 300 میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند. این تعداد جمعیت، در سراسر جهان و در مناطق مختلف جغرافیایی(کشورهای گوناگون) پخش شده است و سبب شده که افراد برای تعامل با این کشورها تا آنجا که ممکن است زبان عربی را آموزش ببینند.
امروزه در کشور های اروپایی و آمریکایی به دلیل وجود مشاغل گوناگون، تقاضای بسیار بالایی برای آن دسته از افرادی که به زبان عربی حرف می‌زنند، وجود دارد.

 

دلایل یادگیری زبان عربی

  • دانستن کتب دینی علی الخصوص قرآن کتاب آسمانی در بین مسلمانان جهان یکی از مهمترین دلایل یادگیری زبان عربی می‌باشد.
  • تعاملات اقتصادی با کشورهای عرب زبان و تجارت با آنها
  • مهاجرت به یک کشور عرب زبان
  • مهاجرت تحصیلی به کشورهای عرب زبانی که دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در آنها فعالیت می‌کنند
  • داشتن مهارت زبان عربی برای ارتقای شغلی
  • دلایل شخصی و علاقه به این زبان

شما با شرکت در کلاس های خصوصی زبان عربی مجموعه هایتاکی با توجه به هر دلیلی که در بالا نیز به آن اشاره شده است، می‌توانید این زبان را به عنوان هدف برای خود تعریف کرده و به راحتی به آن برسید.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان عربی بصورت آنلاین و حضوری

اولین موردی که در گرفتن کلاس های خصوصی به ذهن متقاضی می‌رسد هزینه کلاس و توانمندی پرداخت آن است. خوشبختانه مجموعه هایتاکی بر آن شده تا با گردآوردن استادهای مختلف با قیمت های متفاوت این نگرانی را برای شما کاهش دهد. شما می‌توانید با بررسی پروفایل استادها و اطلاع از قیمت برگزاری کلاس هایشان، کلاسی را انتخاب کنید که با بودجه شما سازگاری دارد.
هزینه های متفاوت و استادهای ارزیابی شده همه و همه کمک می‌کنند تا با خیال راحت در مجموعه هایتاکی کلاس خصوصی زبان عربی خود را داشته باشید و به هدف خود برسید.

 

تفاوت های کلاس خصوصی زبان عربی حضوری و آنلاین

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در سالهای اخیر، تغییر شگرفی در حوزه تدریس و آموزش نیز شکل گرفته است. به طور قطع میتوان گفت از نظر آموزش هیچ تفاوتی بین تدریس خصوصی زبان عربی به صورت آنلاین و حضوری وجود ندارد چرا که تمام استادها متدهای خود را بنا به حضوری بودن یا آنلاین بودن کلاس انتخاب نمی‌کنند بلکه بنا به سطح دانش زبان آموز، آن را تغییر می‌دهند.
تمام استادها، متد آموزشی و شیوه تدریس و طرح درس را برای هر کلاس، فارغ از اینکه کلاس آنلاین است یا حضوری جداگانه آماده می‌کنند. تنها موردی که باعث تفاوت در بین این نوع از کلاس ها می‌شود، شیوه یادگیری خود زبان آموز می‌باشد. گاهی زبان آموزان به دلیل مشغله کاری زیاد ترجیح می‌دهند که از هر کجایی که هستند و یا با هر شرایطی کلاس های زبان عربی خود را دنبال کنند؛ اما گاهی هم پیش می‌آید که زبان آموزان تنها با روش حضوری متوجه دروس می‌شوند و این نوع از تدریس را به مدل دیگر ترجیح می‌دهند.

 

شیوه های تدریس خصوصی زبان عربی

زبان عربی شامل چهار مهارت (شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن) می‌باشد. توجه بیشتر به هر کدام از این مهارت ها باعث بوجود آمدن شیوه تدریس خاصی در زبان عربی می‌شود. مثلا وقتی تنها بر روی مکالمه زبان عربی توجه شود، گرامر و سایر موارد در سایه این مهارت رشد می‌کنند. در واقع زبان آموز زبان عربی را به صورت شنیداری یاد می‌گیرد. مثل آن دسته از افرادی که در محیط، یک زبان را یاد می‌گیرند. وقتی آموزش به صورت خواندن و نوشتن باشد؛ در واقع به شیوه مکتبی (مکتب خانه های قدیم)، فرد با تکرار فراوان و با دانستن گرامر جملات، کلمات و خواندن این زبان را آموزش می‌بیند.

آموزش زبان عربی به شیوه کلاس های خصوصی که در واقع تاکید بر روی تمام چهار مهارت زبان عربی دارد، کاملا متفاوت از دو شیوه بالاست. در کلاس های خصوصی زبان عربی آموزش با پخش فیلم، پادکست ها و لیسنینگ های عربی و همچنین کار بر روی گرامر و نوشتن زبان آموز جلو می‌رود.
پیشنهاد مجموعه هایتاکی به عزیزانی که قصد یادگیری زبان عربی در مدت زمان معلوم و هدفمند و برنامه ریزی شده را دارند یادگیری از طریق کلاس های خصوصی زبان عربی می‌باشد.

 

راهکارهایی برای بهتر شدن زبان عربی

از جمله راهکارهای بهتر کردن زبان عربی تغییر زبان تمام دستگاه های هوشمندی است که از آنها استفاده می‌کنیم. (موبایل، تلویزیون، رادیو و …) اگر هر آنچه را که می‌خواهیم بشنویم و ببینیم را به زبان عربی تغییر دهیم مثل این است که یک محیط عربی برای خود ایجاد کردیم و خواه ناخواه خودمان را با این محیط سازگار می‌کنیم. تکرار و هر روزه بودن آن ها باعث پیشرفت چشمگیری در یادگیری زبان عربی می‌شود. دیدن فیلم های آموزشی از کانال یوتیوب که به روزترین اطلاعات در آن گذاشته می‌شود بسیار کاربردی و مفید است. سایر موارد شامل:

  • مطالعه کتاب داستان های زبان عربی از ساده به سخت
  • بودن در فضای آموزشی مثل کلاس های عمومی و خصوصی زبان عربی
  • گوش دادن به موسیقی عربی

 

کدام لهجه عربی بهتر است؟

عربی در لهجه های متفاوتی وجود دارد(عربی خلیجی، عربی عراقی، عربی شامی، عربی یمنی، عربی لبنانی، عربی فلسطینی، عربی فصیح و…)، یکی از سوالات زبان آموزان برای شروع کلاس های خصوصی زبان عربی این می‌باشد که از کجا بدانیم که کدام لهجه عربی برای ما بهتر است؟
برخی از زبان آموزان به دلیل انتخاب هدف خود، می‌دانند که تمایل به یادگیری کدام زبان عربی دارند اما برخی دیگر اطلاعی از سایر لهجه های عربی ندارند و فقط می‌خواهند در این زبان پیشرفت کنند.
به این دسته از افراد یادگیری زبان عربی فصیح را پیشنهاد می‌کنیم؛ زبانی استاندارد شده بین تمام عرب زبان ها که بعد از یادگیری آن می‌توانید در آینده، این زبان را به لهجه های متفاوتی که در بالا نیز به آن اشاره شده است، آموزش ببینید.

 

چگونه کلاس خصوصی زبان عربی بگیریم؟

مجموعه هایتاکی با گردآوردن استادهای مختلف بر آن شده است تا آموزش را به ساده ترین شیوه ممکن به خانه های شما بیاورد. شما می‌توانید پس از بررسی پروفایل اساتید، استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه درخواست کلاس را فشار دهید. بعد از آن طبق جدول زمانی آورده شده زمان دلخواه خود را انتخاب نمایید و کلاستان را شروع کنید.

در مجموعه هایتاکی هر استاد جلسه آزمایشی را یا به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار کم تدارک دیده تا شما در این جلسه اهداف خود را برای استاد بیان کنید و اگر نیاز به تعیین سطح زبان عربی دارید، آن را به انجام برسانید. در خصوص متدهای تدریس و شیوه استاد نیز می‌توانید با همدیگر صحبت کنید و راجع به کلاس خصوصی زبان عربی خود اطلاعات زیادی کسب کنید.

مجموعه هایتاکی برای شما موفقیت و سلامت را از خداوند منان خواستار است.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم در کلاس های خصوصی آنلاین یا حضوری زبان عربی شرکت کنم؟

چگونه می‌توان تعیین سطح شوم؟

چگونه بهترین استاد زبان عربی را پیدا کنم؟

چگونه می‌توانم با استاد زبان عربی ارتباط برقرار کنم؟

می‌خواهم در کلاس حضوری زبان عربی شرکت کنم، محل برگزاری کجاست؟

چه آزمون هایی برای زبان عربی وجود دارد؟

برای آموزش زبان عربی از چه کتاب هایی استفاده می‌شود؟

در هایتاکی کدام لهجه عربی آموزش داده می‌شود؟

آیا می‌توان در پایان دوره یادگیری کاملا به زبان عربی مسلط شد؟

آیا در هایتاکی می‌توان با یک استاد نیتیو (عرب زبان) کلاس گرفت؟

می‌خواهم عربی را برای تجارت یاد بگیرم، آیا بعد از دوره ای می‌توانم بر روی زبان عربی خود در تجارت با کشورهای عرب زبان حساب باز کنم؟