اهمیت تدریس خصوصی زبان عربی

تدریس خصوصی زبان عربی به ما این امکان را می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی به تمام اطلاعاتی که از قبل داریم سرو سامان بدهیم و با راهنمایی های استاد زبان عربی، این زبان را بخوبی یاد بگیریم و صحبت کنیم. 
در حال حاضر زبان عربی یکی از زبان های پر مخاطب است و متقاضی زیادی برای آموزش دارد، چرا که بالغ بر 300 میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند. این تعداد جمعیت، در سراسر جهان و در مناطق مختلف جغرافیایی(کشورهای گوناگون) پخش شده است و سبب شده که افراد برای تعامل با این کشورها تا آنجا که ممکن است زبان عربی را آموزش ببینند.
امروزه در کشور های اروپایی و آمریکایی به دلیل وجود مشاغل گوناگون، تقاضای بسیار بالایی برای آن دسته از افرادی که به زبان عربی حرف می‌زنند، وجود دارد.

 

دلایل یادگیری زبان عربی

  • دانستن کتب دینی علی الخصوص قرآن کتاب آسمانی در بین مسلمانان جهان یکی از مهمترین دلایل یادگیری زبان عربی می‌باشد.
  • تعاملات اقتصادی با کشورهای عرب زبان و تجارت با آنها
  • مهاجرت به یک کشور عرب زبان
  • مهاجرت تحصیلی به کشورهای عرب زبانی که دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در آنها فعالیت می‌کنند
  • داشتن مهارت زبان عربی برای ارتقای شغلی
  • دلایل شخصی و علاقه به این زبان

شما با شرکت در کلاس های خصوصی زبان عربی مجموعه هایتاکی با توجه به هر دلیلی که در بالا نیز به آن اشاره شده است، می‌توانید این زبان را به عنوان هدف برای خود تعریف کرده و به راحتی به آن برسید.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان عربی بصورت آنلاین و حضوری

اولین موردی که در گرفتن کلاس های خصوصی به ذهن متقاضی می‌رسد هزینه کلاس و توانمندی پرداخت آن است. خوشبختانه مجموعه هایتاکی بر آن شده تا با گردآوردن استادهای مختلف با قیمت های متفاوت این نگرانی را برای شما کاهش دهد. شما می‌توانید با بررسی پروفایل استادها و اطلاع از قیمت برگزاری کلاس هایشان، کلاسی را انتخاب کنید که با بودجه شما سازگاری دارد.
هزینه های متفاوت و استادهای ارزیابی شده همه و همه کمک می‌کنند تا با خیال راحت در مجموعه هایتاکی کلاس خصوصی زبان عربی خود را داشته باشید و به هدف خود برسید.

 

تفاوت های کلاس خصوصی زبان عربی حضوری و آنلاین

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در سالهای اخیر، تغییر شگرفی در حوزه تدریس و آموزش نیز شکل گرفته است. به طور قطع میتوان گفت از نظر آموزش هیچ تفاوتی بین تدریس خصوصی زبان عربی به صورت آنلاین و حضوری وجود ندارد چرا که تمام استادها متدهای خود را بنا به حضوری بودن یا آنلاین بودن کلاس انتخاب نمی‌کنند بلکه بنا به سطح دانش زبان آموز، آن را تغییر می‌دهند.
تمام استادها، متد آموزشی و شیوه تدریس و طرح درس را برای هر کلاس، فارغ از اینکه کلاس آنلاین است یا حضوری جداگانه آماده می‌کنند. تنها موردی که باعث تفاوت در بین این نوع از کلاس ها می‌شود، شیوه یادگیری خود زبان آموز می‌باشد. گاهی زبان آموزان به دلیل مشغله کاری زیاد ترجیح می‌دهند که از هر کجایی که هستند و یا با هر شرایطی کلاس های زبان عربی خود را دنبال کنند؛ اما گاهی هم پیش می‌آید که زبان آموزان تنها با روش حضوری متوجه دروس می‌شوند و این نوع از تدریس را به مدل دیگر ترجیح می‌دهند.

 

شیوه های تدریس خصوصی زبان عربی

زبان عربی شامل چهار مهارت (شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن) می‌باشد. توجه بیشتر به هر کدام از این مهارت ها باعث بوجود آمدن شیوه تدریس خاصی در زبان عربی می‌شود. مثلا وقتی تنها بر روی مکالمه زبان عربی توجه شود، گرامر و سایر موارد در سایه این مهارت رشد می‌کنند. در واقع زبان آموز زبان عربی را به صورت شنیداری یاد می‌گیرد. مثل آن دسته از افرادی که در محیط، یک زبان را یاد می‌گیرند. وقتی آموزش به صورت خواندن و نوشتن باشد؛ در واقع به شیوه مکتبی (مکتب خانه های قدیم)، فرد با تکرار فراوان و با دانستن گرامر جملات، کلمات و خواندن این زبان را آموزش می‌بیند.

آموزش زبان عربی به شیوه کلاس های خصوصی که در واقع تاکید بر روی تمام چهار مهارت زبان عربی دارد، کاملا متفاوت از دو شیوه بالاست. در کلاس های خصوصی زبان عربی آموزش با پخش فیلم، پادکست ها و لیسنینگ های عربی و همچنین کار بر روی گرامر و نوشتن زبان آموز جلو می‌رود.
پیشنهاد مجموعه هایتاکی به عزیزانی که قصد یادگیری زبان عربی در مدت زمان معلوم و هدفمند و برنامه ریزی شده را دارند یادگیری از طریق کلاس های خصوصی زبان عربی می‌باشد.

 

راهکارهایی برای بهتر شدن زبان عربی

از جمله راهکارهای بهتر کردن زبان عربی تغییر زبان تمام دستگاه های هوشمندی است که از آنها استفاده می‌کنیم. (موبایل، تلویزیون، رادیو و …) اگر هر آنچه را که می‌خواهیم بشنویم و ببینیم را به زبان عربی تغییر دهیم مثل این است که یک محیط عربی برای خود ایجاد کردیم و خواه ناخواه خودمان را با این محیط سازگار می‌کنیم. تکرار و هر روزه بودن آن ها باعث پیشرفت چشمگیری در یادگیری زبان عربی می‌شود. دیدن فیلم های آموزشی از کانال یوتیوب که به روزترین اطلاعات در آن گذاشته می‌شود بسیار کاربردی و مفید است. سایر موارد شامل:

  • مطالعه کتاب داستان های زبان عربی از ساده به سخت
  • بودن در فضای آموزشی مثل کلاس های عمومی و خصوصی زبان عربی
  • گوش دادن به موسیقی عربی

 

کدام لهجه عربی بهتر است؟

عربی در لهجه های متفاوتی وجود دارد(عربی خلیجی، عربی عراقی، عربی شامی، عربی یمنی، عربی لبنانی، عربی فلسطینی، عربی فصیح و…)، یکی از سوالات زبان آموزان برای شروع کلاس های خصوصی زبان عربی این می‌باشد که از کجا بدانیم که کدام لهجه عربی برای ما بهتر است؟
برخی از زبان آموزان به دلیل انتخاب هدف خود، می‌دانند که تمایل به یادگیری کدام زبان عربی دارند اما برخی دیگر اطلاعی از سایر لهجه های عربی ندارند و فقط می‌خواهند در این زبان پیشرفت کنند.
به این دسته از افراد یادگیری زبان عربی فصیح را پیشنهاد می‌کنیم؛ زبانی استاندارد شده بین تمام عرب زبان ها که بعد از یادگیری آن می‌توانید در آینده، این زبان را به لهجه های متفاوتی که در بالا نیز به آن اشاره شده است، آموزش ببینید.

 

چگونه کلاس خصوصی زبان عربی بگیریم؟

مجموعه هایتاکی با گردآوردن استادهای مختلف بر آن شده است تا آموزش را به ساده ترین شیوه ممکن به خانه های شما بیاورد. شما می‌توانید پس از بررسی پروفایل اساتید، استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه درخواست کلاس را فشار دهید. بعد از آن طبق جدول زمانی آورده شده زمان دلخواه خود را انتخاب نمایید و کلاستان را شروع کنید.

در مجموعه هایتاکی هر استاد جلسه آزمایشی را یا به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار کم تدارک دیده تا شما در این جلسه اهداف خود را برای استاد بیان کنید و اگر نیاز به تعیین سطح زبان عربی دارید، آن را به انجام برسانید. در خصوص متدهای تدریس و شیوه استاد نیز می‌توانید با همدیگر صحبت کنید و راجع به کلاس خصوصی زبان عربی خود اطلاعات زیادی کسب کنید.

مجموعه هایتاکی برای شما موفقیت و سلامت را از خداوند منان خواستار است.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم در کلاس های خصوصی آنلاین یا حضوری زبان عربی شرکت کنم؟

شما می‌توانید در همین صفحه از بین استادهای عربی، مدرس مورد نظر خود را بیابید و از پروفایل او بر روی دکمه رزرو کلاس کلیک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای زبان آموز مراجعه نمایید.

چگونه می‌توان تعیین سطح شوم؟

شما می‌توانید بعد از انتخاب استاد عربی مورد نظر خود با او کلاس آزمایشی رزرو کنید. مدت زمان کلاس آزمایشی 30 دقیقه می‌باشد که استاد می‌تواند علاوه بر معرفی روش تدریس خود، سطح زبان عربی شما را نیز ارزیابی کند.

چگونه بهترین استاد زبان عربی را پیدا کنم؟

بررسی امتیازات مدرس خصوصی زبان عربی، مشاهده ویدئو معرفی استاد، مطاله متن و رزومه مدرس، رزرو کلاس آزمایشی و… روش هایی هستند که به شما در پیدا کردن بهترین مدرس زبان عربی کمک می‌کنند.

چگونه می‌توانم با استاد زبان عربی ارتباط برقرار کنم؟

هایتاکی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا از طریق پیام با استادهای عربی این مجموعه ارتباط برقرار کنید. در پروفایل هر استاد گزینه ای با عنوان پیام به مدرس وجود دارد که می‌توانید سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید. همچنین می‌توانید کلاس آزمایشی رزرو کنید تا با مدرس زبان عربی آشنا شوید.

می‌خواهم در کلاس حضوری زبان عربی شرکت کنم، محل برگزاری کجاست؟

در هایتاکی برای کلاس های حضوری زبان عربی مکانی تعیین نشده است. زبان آموزان به اتفاق مدرس ها با یکدیگر به توافق می‌رسند که کلاس های حضوری را کجا برگزار کنند.

چه آزمون هایی برای زبان عربی وجود دارد؟

آزمون اشتمال، آزمون مهارت های عربی در دانشگاه تهران است. برخی از دانشجویان رشته های دانشگاهی مرتبط با زبان عربی؛ همچون ادبیات عرب، فقه، حقوق و… می‌توانند این مدرک معتبر را برای ادامه تحصیل به دانشگاه های خود ارائه کنند.

برای آموزش زبان عربی از چه کتاب هایی استفاده می‌شود؟

کتاب ها و جزواتی که استادها برای تدریس زبان عربی در نظر می‌گیرند کاملا از یکدیگر متفاوت هستند، زیرا هر استاد از متد و شیوه خاص خود استفاده می‌کند.

در هایتاکی کدام لهجه عربی آموزش داده می‌شود؟

لهجه های متفاوتی در زبان عربی وجود دارد؛ زبان آموزان در مجموعه هایتاکی می‌توانند با توجه به نیاز و هدف خود، زبان عربی را با لهجه موردنظر آموزش ببینند. برای مثال شخصی که بخواهد به عمان سفر کند نیاز دارد که لهجه عمانی را یاد بگیرد، بنابراین می‌تواند با استادی که این لهجه را آموزش می‌دهد کلاس رزرو کند.

آیا می‌توان در پایان دوره یادگیری کاملا به زبان عربی مسلط شد؟

بله این امکان وجود دارد، در پایان دوره شما با تلاش و راهنمایی های استاد مورد نظر قطعا به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

آیا در هایتاکی می‌توان با یک استاد نیتیو (عرب زبان) کلاس گرفت؟

بله، استادهای عربی زبان در پروفایل شخصی، نیتیو بودن خود را برای اطلاع زبان آموزان درج کرده‌اند. (کلمه Native در پروفایل آن‌ها قرار دارد) شما می‌توانید از میان این استادها، مدرس مورد علاقه خود را پیدا کنید و با ایشان کلاس آنلاین یا حضوری رزرو نمایید.

می‌خواهم عربی را برای تجارت یاد بگیرم، آیا بعد از دوره ای می‌توانم بر روی زبان عربی خود در تجارت با کشورهای عرب زبان حساب باز کنم؟

شما پس از انتخاب لهجه‌ی عربی مورد نظر، می‌توانید با استادی که آن لهجه را آموزش می‌دهد کلاس بردارید، در صورتیکه لهجه فصیح که برای اکثر کشورهای عربی قابل قبول است را یاد بگیرید، می‌توانید یک ارتباط مستمر با تمامی کشورهای عرب زبان برقرار کنید.