تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی همچون مکالمه زبان انگلیسی از جمله موارد بسیار مهم در یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌رود. درست است که واقعا نمی‌توان بین مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی تفاوتی قائل شد، اما در ذهن بسیاری از زبان آموزان عزیز این طور جا افتاده است که مکالمه یا گرامر در بحث زبان انگلیسی حوزه ای جداگانه دارند. شاید بهتر است اینگونه مثال بزنیم: همان طور که ما در حال حاضر به زبان مادری خود سخن می‌گوییم آیا می‌توانیم قسمت گرامر زبان مادری را از مکالمه حذف کنیم یا بالعکس؟ برای مثال می‌خواهیم داستانی از گذشته را تعریف کنیم سپس تمام گرامر ها را حذف کنیم…، فکر می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟
گرامر در زبان انگلیسی نیز همین گونه است، اگر شما تنها گرامر زبان را یاد بگیرید و از آن ها در مکالمه روزمره‌تان استفاده نکنید آن وقت چه سودی به حال شما دارد؟ یا اگر واژه های زیادی را کنار هم بگذارید به حساب اینکه می‌خواهید صحبت کنید، اما به نکات گرامری زبان انگلیسی هیچ توجهی نداشته باشید چه بلایی بر سر حرف زدن شما می‌آید؟
به جرات می‌توان گفت که دستور زبان انگلیسی بدون مکالمه هیچ معنایی ندارد. تا شما از دستور یا همان گرامر انگلیسی در صحبت کردنتان استفاده نکنید متوجه خیلی از نقص ها و اشتباهات خود نمی‌شوید. برای همین امر است که ما هیچ وقت پیشنهاد نمی‌کنیم که این دو مقوله را از هم تفکیک کنید. بلکه توصیه ما این است که بنا به نقاط قوت یا ضعف خود روی موردی، بیشتر یا کمتر تمرکز کنید.

تدریس خصوصی گرامر انگلیسی چه در کلاس های آنلاین و چه در کلاس های حضوری بنا به صلاح دید استاد برنامه ریزی می‌شود. مدرس‌های مجموعه هایتاکی همه و همه بر این امر واقف هستند که سطح گرامر شما را در حین کلاس هایی که با هم دارید ارزیابی کنند و تمرکز خود را بر روی نقاط قوت و ضعف شما بگذارند. تدریس گرامر زبان انگلیسی به طور جداگانه و خارج از اسلوب دیگر فعالیت های کلاسی، کاری غیر حرفه ای به شمار می‌آید. می‌توان گفت این شیوه که شما در کلاس درس خود فقط در مورد گرامر صحبت کنید و قواعد را یاد بگیرید به حدود 15 سال پیش بر می‌گردد؛ زمانی که زبان آموزان از این همه تکنولوژی روز برخوردار نبودند و بسیار تحت تاثیر برخی از استادهای سنتی قرار گرفته بودند.
اکنون برای شروع گرامر زبان انگلیسی، کافی است تمام مهارت های خود را بکار بگیرید. هر آنچه را که یاد می‌گیرید، در حرف زدن بیاورید و بعد در نوشتن از آن بهره ببرید. در اینجا نکته قابل تاملی نیز وجود دارد که برخی از زبان آموزان در مورد گرامر خاصی دچار مشکل هستند و سوالات زیادی دارند و یا برخی دیگر باید خود را برای یک امتحان آماده کنند و نیازمندند که همه چیز را مجدد مرور کرده یا در نکات تستی بکار بگیرند. اینجاست که استادهای زبان انگلیسی مجموعه هایتاکی می‌توانند به این دسته از افراد کمک شایانی کنند. پس از بررسی پروفایل مدرس‌ها و انتخاب استاد مدنظر، می‌توانید با برگزاری جلساتی با ایشان، هدف خود را از آموزش گرامر زبان انگلیسی بیان کنید. تقویت گرامر زبان انگلیسی از مهمترین مواردی است که در دستور کار هر استادی قرار دارد. پس با خیال راحت هر آنچه که از یک استاد توقع دارید را با او در میان گذاشته و به راحتی در مسیر هدفی که دارید، قدم بگذارید و با نهایت تلاش به آن برسید.
 

تقویت گرامر زبان انگلیسی

  • یکی از مهم ترین کارها جهت تقویت گرامر انگلیسی، خواندن یا همان Reading است. هرچه بیشتر بخوانید بیشتر متوجه نحوه استفاده گرامر خواهید شد. سعی کنید از داستان های ساده شروع کنید و کم کم به داستان های سخت روی بیاورید.
  • به صحبت های دیگران در زبان انگلیسی به خوبی گوش کنید. کمی با دقت تر از قبل به حرف ها توجه نشان دهید و گرامر استفاده شده در صحبت ها را آنالیز کنید.
  • فیلم های انگلیسی زبان ببینید و به گرامر استفاده شده در فیلم ها دقت کنید.
  • یکی از کارهای مهم برای تقویت مهارت گرامر زبان انگلیسی، نوشتن یا همان Writing می‌باشد. تا زمانی که خودتان چیزی ننویسید نمی‌توانید به مشکلات و اشتباهات گرامری‌تان پی ببرید.
  • بروز باشید و از نرم افزارهای موجود در بازار همچون نرم افزار های تصحیح خودکار گرامر در نوشته ها استفاده نمایید، با کمی جستجو می‌توانید بروز ترین نرم افزارهای بین‌المللی در حوزه گرامر زبان انگلیسی را دانلود کرده و از امکانات آن بهره ببرید. برای مثال نرم افزار  grammarly. 

    با کمک استادهای مجموعه هایتاکی می‌توانید به موفقیتی که آرزوی آن را دارید برسید.

سوالات متداول

مزیت رزرو کلاس های خصوصی گرامر زبان انگلیسی چیست؟

استادهای هایتاکی در کلاس های خصوصی گرامر زبان انگلیسی سرفصل معینی برای تدریس ندارند؛ منظور این است که می‌توانند متناسب با سطح شما، با سرعت و کیفیت بالا تدریس داشته باشند. این موضوع نشان‌دهنده انعطاف بالای کلاس های خصوصی می‌باشد.

کلاس های خصوصی آنلاین و حضوری گرامر زبان انگلیسی چند دقیقه ای هستند؟

کلاس های آنلاین گرامر زبان انگلیسی 60 و کلاس های حضوری 90 دقیقه ای هستند؛ همچنین کلاس های آزمایشی هم به مدت 30 دقیقه برگزار می‌گردند.

کلاس های حضوری گرامر زبان انگلیسی، کجا برگزار می‌گردند؟

مکان برگزاری کلاس های گرامر زبان انگلیسی با توافق بین استاد و زبان آموز انتخاب می‌شود. کلاس های حضوری گرامر زبان انگلیسی در بیشتر مواقع در منزل زبان آموز برگزار می‌شود.

آیا پس از گذراندن کلاس های خصوصی گرامر زبان انگلیسی کاملا به آن مسلط خواهم بود؟

بله، با تلاش و پشتکار شما، همچنین تدریس حرفه ای و راهنمایی های استاد در پایان دوره ها کاملا به گرامر زبان انگلیسی مسلط خواهید بود.

چگونه می‌توان با استادهای گرامر زبان انگلیسی ارتباط برقرار کرد؟

مجموعه هایتاکی قابلیت ارسال پیام به مدرس را برای شما زبان آموزان عزیز فراهم کرده است. با ورود به پروفایل هر استاد و کلیک بر روی دکمه مربوطه می‌توانید سوالات خود را از استاد موردنظر بپرسید.

چگونه کلاس خصوصی گرامر زبان انگلیسی را رزرو کنم؟

آموزش کامل رزرو کلاس ها در صفحه راهنمای زبان آموز قرار گرفته است با مراجعه به این صفحه مراحل رزرو را به ترتیب دنبال کنید.

آیا می‌توانم زمان کلاس خصوصی گرامر زبان انگلیسی را تغییر دهم؟

بله، شما می‌توانید با وارد شدن به پنل کاربری خود از قسمت “کلاس‌های من” زبانه “پیش‌رو” اقدام به تغییر زمان کلاس خود نمایید.