معرفی زبان چینی

زبان چینی زبان بیش از 1.2 میلیارد نفر در دنیاست، همچنین یکی از 6 زبان اصلی سازمان ملل نیز می‌باشد. شاید که در گذشته یادگیری این زبان کمی دور از ذهن و ناباور بوده، اما امروزه به دلیل تعداد بالای متقاضیان یادگیری این زبان، دیگر نه تنها اتفاقی دور از ذهن نیست بلکه به یک یادگیری عادی نیز تبدیل شده است.
مهم‌ترین نکته در مورد یادگیری زبان چینی این می‌باشد که الفبای این زبان شبیه الفبای زبان دیگری نیست که ما نسبت به آن آشنایی داشته باشیم. چیزی شبیه الفبای زمان غار نشین ها، مجموعه ای از اشکال که نمایانگر حروف و کلمات هستند. مهم‌تر از همه این می‌باشد که این امکان وجود دارد که یک کلمه در زبان چینی به چندین صورت ادا شود و هر صدا نیز معنی مختلفی به آن کلمه بدهد. در سراسر کشور چین گویش های متفاوتی از زبان چینی وجود دارد اما گویشی که تا حد زیادی بین المللی شده و از پایتخت آن کشور تا سراسر دنیا کشیده شده است، گویش ماندارین می‌باشد. در مجموعه هایتاکی تدریس خصوصی زبان ماندارین را آموزش می‌بینید که یکی از متداول ترین و به روزترین ها در یادگیری زبان چینی است.

 

دلایل یادگیری زبان چینی چیست؟

به تعداد افرادی که متقاضی یادگیری زبان چینی هستند، دلیل بر فراگیری این زبان وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل یادگیری زبان چینی تجارت با کشور چین می‌باشد. امروزه کشور چین یکی از صادر کننده های برتر همه نوع محصول به دنیا، با قیمت پایین‌تر و مناسب‌تر می‌باشد، بسیاری از کسانی که در کسب و کارها حضور دارند تمایل دارند که محصولات خود را از کشور چین تهیه کنند. این دلیل یکی از عمده دلایل یادگیری زبان چینی است؛ اما از جمله دلایل دیگر می‌توان به انواع یادگیری ها در این کشور کهن اشاره کرد، یادگیری فنگ شوی، یادگیری طب سنتی چینی، یادگیری یوگای چینی و…. فرهنگ چینی همانند اجناس چینی توانسته جای خود را در بین تمام ملیت ها باز کند. هستند بسیاری از افرادی که تمایل دارند برای کسب دانش و دور شدن از مدرنیته زبان کشور دیگر را یاد بگیرند و به آن کشور شخصا سفر کنند.

 

مدت زمان یادگیری زبان چینی چقدر است؟

زبان چینی نیز مانند هر زبان دیگر نیازمند توجه، صرف وقت، تلاش و تمرین می‌باشد.
برای فردی که می‌خواهد به تازگی یک زبانی را آموزش ببیند فرقی نمی‌کند که این زبان چه زبانی است، چرا که همه چیز برای او جدید می‌باشد. این درست است که اکنون صحبت از زبان چینی است اما این زبان نیز مانند هر زبان بیگانه دیگری در ابتدای امر تک تک واژگان و صداهایش جدید می‌باشد و تمام وقت و توجه زبان آموز را به خود جلب می‌کند.
بدلیل اینکه شکل نوشتاری الفبای زبان چینی کمی متفاوت تر از دیگر زبان هاست و همچنین برای یادگیری کلمات بنا به هر صدا یک معنی وجود دارد می‌توان گفت اگر فردی بتواند زبان چینی را به صورت خصوصی چه آنلاین و چه حضوری با برنامه ریزی مرتب و دقیق جلو برود، سال اول یادگیری سالی است که می‌تواند تا حدی مکالمه چینی را انجام داده و کار خود را پیش ببرد، اما برای دانش بیشتر و واقف شدن به اکثر کلمات و… نیاز دارد تا زمان بیشتری صرف زبان چینی بکند. طبق محاسبات و تخمین ها برای یادگیری زبان چینی با برنامه ای مدون می‌توان دو تا دو سال و نیم را در ذهن کنار گذاشت.
 

تعیین سطح زبان چینی

برای بسیاری از زبان آموزان، زبان چینی یک زبان جدید می‌باشد و از همین رو موضوع تعیین سطح دیگر مطرح نمی‌شود. اما هستند زبان آموزانی که برای مقطعی این زبان را مطالعه کرده اند و یا به هر دلیلی برای مدتی در کشور چین زندگی کرده اند و اکنون قصد ادامه یادگیری زبان چینی را دارند، برای این دسته از عزیزان تعیین سطح واجب و ضروری است.
ما در مجموعه هایتاکی جلساتی را ترتیب داده ایم به نام جلسه آزمایشی که این جلسات به مدت نیم ساعت است و به صورت رایگان یا با هزینه بسیار ناچیز برگزار می‌شوند. شما می‌توانید بعد از انتخاب استاد مورد نظر خود یک جلسه آزمایشی با ایشان بردارید تا نه تنها تعیین سطح شما انجام بگیرد، بلکه بتوانید درباره متد ها، کتاب‌ها، شیوه استاد و یا هر آنچه در ذهنتان در مورد زبان چینی سوال دارید را بپرسید و از هر ابهامی خارج شوید.
 

هزینه کلاس های خصوصی زبان چینی به صورت آنلاین و حضوری

هزینه کلاس های خصوصی زبان چینی به صورت آنلاین کمی با هزینه کلاس های خصوصی زبان چینی حضوری متفاوت می‌باشد. مجموعه هایتاکی سعی کرده تا جایی که ممکن است از استادهای خصوصی مختلفی در حوزه تدریس خصوصی زبان چینی بهره ببرد تا بتواند قیمتهای مختلفی را به زبان آموزان ارائه دهد.
شما با بررسی پروفایل استادهای خصوصی زبان چینی می‌توانید قیمت های مختلفی را برای یک جلسه یک ساعته ببینید. قیمت ها ابتدا توسط هر استاد اعلام می‌شوند و سپس توسط تیم هایتاکی بررسی می‌شود. تا حد زیادی هزینه هر جلسه تحت نظر شخصی هر استاد اعلام می‌شود. 
هزینه کلاس های خصوصی زبان چینی به صورت حضوری کمی بالاتر از هزینه کلاس های خصوصی آنلاین زبان چینی می‌باشد، چرا که هزینه ایاب و ذهاب استاد لحاظ می‌گردد. عزیزان زبان آموز توجه داشته باشید که تفاوت هزینه ها دلیل بر بد یا بهتر بودن هیچ استادی نمی‌باشد.
چرا که شاید استادی بنا به شهر یا منطقه ای که در آن زندگی می‌کند قیمت جلسات را محاسبه و اعلام کند، این در حالی است که استاد دیگر در همین رشته به دلیل متفاوت بودن محل اقامت خویش مبلغ دیگری را ترجیح می‌دهد. مهم‌ترین عامل این است که تمام استادها و حتی هزینه های آن ها مورد ارزیابی مجموعه هایتاکی قرار گرفته و خواهد گرفت. شما می‌توانید بنا بر بودجه و توان مالی خود با خیال راحت آموزش کلاس خصوصی زبان چینی را در مجموعه هایتاکی آغاز کنید.

سوالات متداول

چقدر زمان نیاز است تا به زبان چینی مسلط شوم؟

چگونه در هایتاکی کلاس های آنلاین یا حضوری زبان چینی رزرو کنم؟

آیا می‌توان زمان کلاس خصوصی زبان چینی را تغییر داد؟

کلاس های خصوصی زبان چینی چند دقیقه ای هستند؟

من در کلاس های آموزشی زبان چینی یک موسسه شرکت کرده ام اما نتیجه خوبی نگرفته ام، چرا؟

مزیت شرکت در کلاس های خصوصی زبان چینی مجموعه هایتاکی در چیست؟

آیا زبان چینی آزمون بین المللی دارد؟