تدریس خصوصی آزمون PTE

امروزه تعداد افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگری را دارند کم نیست و در این بین نیز آزمون های بین المللی بسیاری وجود دارند که به زبان آموزان کمک می‌کنند. اما در بین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، تعدادی از آنها معروف‌تر و معتبرتر هستند. آزمون PTE یکی از این آزمون هاست که در سال های اخیر توانسته به طرز چشمگیری جای خود را در دنیا و بین متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، چه به قصد ادامه تحصیل و چه به قصد تجارت یا... باز کند. مدرس‌های خصوصی آزمون PTE در مجموعه هایتاکی تمام کوشش خود را می‌کنند که نه تنها شما را با این آزمون نوپا آشنا کنند که بتوانند در طی این مسیر جدید با شیوه های جدید و بروز شما را یاری کنند.
به دلیل جدید بودن این آزمون حداقل برای زبان آموزان کشورمان؛ سردرگمی بسیار زیادی درباره شیوه برگزاری و نحوه کسب نمره قابل قبول در بین زبان آموزان وجود دارد. به همین خاطر پیدا کردن معلم خصوصی PTE کار چندان راحتی نیست. در همین راستا مجموعه هایتاکی استادهای PTE مجربی را گرد هم آورده است تا شما زبان‌آموزان عزیز به دور از هرگونه دغدغه‌ای بنا به میل خود و با استاد منتخبتان کلاس های تدریس خصوصی PTE آنلاین یا کلاس های تدریس خصوصی PTE به صورت حضوری را بردارید و به نتیجه دلخواه برسید.
آزمون زبان PTE یا همان آزمون زبان پیرسون هر ساله در چندین نوبت در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. متاسفانه این آزمون تاکنون در ایران برگزار نشده و از همین رو برای شرکت در آن نیاز است به کشورهایی که این آزمون را برگزار می‌کنند سفر نمایید. می‌توانید در وب سایت رسمی آزمون PTE لیست کشورهایی که این آزمون را برگزار می‌کنند، مشاهده کرده و یا با کمی جستجو در اینترنت از نام کشور مورد نظرتان مطمئن شوید. برای شرکت در آزمون PTE باید هزینه ای را پرداخت کنید، اما این هزینه مبلغ ثابتی نیست، چرا که این مبلغ بنا به کشور محل برگزاری آزمون متغیر می‌باشد. مثلا کشور ترکیه، امارات یا عراق هر یک مبلغ متفاوتی را از زبان آموزان خود دریافت می‌کنند. پس مسئله هزینه، به این موضوع بستگی دارد که شما قصد دارید برای شرکت در این آزمون بین المللی به کدام کشور سفر کنید. در ادامه بهتر است مروری جامع روی آزمون PTE داشته باشیم.
 

آزمون زبان PTE چیست؟

آزمون زبان PTE، یکی از آزمون های بین المللی است که به تازگی در بسیاری از کشورها جایگاه خود را پیدا کرده است. آزمون PTE همان Pearson Test of English یا آزمون پیرسون می‌باشد که از طرف دولت استرالیا برای مهاجران غیر انگلیسی زبان طراحی شده و می‌توان گفت که این آزمون تقریبا در تمام دانشگاه های استرالیا از اعتبار ویژه ای برخوردار است.
هرچند که هم اکنون تعداد زیادی از دیگر دانشگاه های سراسر دنیا مدرک این آزمون را معتبر و مهاجرت با این مدرک را قابل قبول می‌دانند. این آزمون بر پایه کامپیوتر طراحی شده است به این صورت که زبان آموز برای امتحان دادن باید با یک سیستم کامپیوتری در ارتباط مستقیم باشد. در آزمون زبان PTE، هیچ فرد دیگری غیر از زبان‌آموز و کامپیوتر در پروسه برگزاری امتحان دخیل نمی‌باشد. این آزمون بر روی چهار مهارت برای یادگیری زبان انگلیسی تمرکز دارد اما مهارت اسپیکینگ را بعد از شنیدن سوالات مربوطه، به صورت ضبط صدا از طریق کامپیوتر پاسخ خواهید داد. مهارت speaking آزمون PTE برای آن دسته از زبان آموزانی خوب است که از روبرو شدن با فردی به صورت حضوری برای مصاحبه آزمون واهمه دارند. برگزاری آزمون PTE  تا حدی به نحوه برگزاری آزمون تافل شباهت دارد. این آزمون در مجموع حدود 3 ساعت زمان احتیاج دارد که هر کدام از مهارت ها با اختصاص دادن زمانی خاص سنجیده می‌شوند. مکالمه و نوشتن با هم ارزیابی می‌شوند و بعد از استراحتی کوتاه، خواندن و شنیدن نیز با هم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

در جدول زیر زمان ها و قسمت های مختلف  آزمون PTE را ابتدا به زبان انگلیسی و در ادامه به زبان فارسی خواهید دید.

 

 

 

چند نوع آزمون PTE داریم؟

همانند آزمون زبان انگلیسی آیلتس، آزمون PTE  نیز در دو نوع جنرال General و نوع آکادمیک Academic برگزار می‌شود. بدیهی است که اگر قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل را دارید باید آزمون آکادمیک PTE را از همان ابتدا انتخاب کنید و این نوع را امتحان دهید. اگر شما قصد مهاجرت به هر دلیلی به غیر از ادامه تحصیل را دارید می‌توانید در نوع جنرال  PTE شرکت کنید و زبان انگلیسی خود را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین آزمون PTE از یک نوع دیگر هم برخوردار است و آن آزمون برای افراد جوان‌تر به خصوص بچه ها و نوجوانانی می‌باشد که قصد ادامه تحصیل در کشوری انگلیسی زبان را دارند یا برای آماده شدن با محیطی جدید زندگی خود احتیاج به این آزمون دارند.این آزمون به نام  (PTE Young Learners) معروف می‌باشد.

 

مدت اعتبار آزمون PTE

هرچند که گفته می‌شود این آزمون انقضا ندارد اما اگر با نگاهی دقیق تر بخواهیم مدت اعتبار آزمون PTE را بررسی کنیم باید بگوییم که اعتبار این آزمون برای بیشتر از دو سال می‌باشد اما اگر بنا به هر دلیلی مدت اعتبار منقضی شد یعنی نمره شما دیگر در سایت نمایش داده نشد آن زمان است که می‌شود گفت اعتبار PTE ساقط شده است. هر چند کشور استرالیا برای مدت 3 سال اعتبار PTE را برای مهاجران تایید می‌کند.
 

آزمون زبان PTE یا آیلتس IELTS

جواب این سوال بسیار شخصی است. چرا که به دلیل قدمت آزمون آیلتس و همچنین اعتبار آن می‌شود گفت که اکثر دانشگاه های معتبر دنیا این آزمون را تایید می‌کنند اما در مورد آزمون PTE کمی کار پیچیده تر است. شما باید از دانشگاه مقصد خود کمی مطمئن شوید که آیا آن دانشگاه مدرک آزمون PTE را قبول دارد یا خیر و بعد برای شرکت در آزمون اقدام کنید. اما نکته دیگر این است که خیلی از زبان آموزان آزمون PTE را بسیار ساده تر از آزمون زبان انگلیسی آیلتس می‌دانند و همین نکته باعث شده که بسیاری از زبان آموزان جذب این آزمون شوند.
نکته دیگر در مورد آزمون PTE این می‌باشد که نتایج این آزمون بسیار زودتر از آزمون آیلتس به دست زبان آموزان می‌رسد شاید حداکثر در مدت 5 روز کاری طول بکشد پس اگر زبان آموزی بخواهد در مدت بسیار کوتاهی کشور را به مقصد دانشگاه یا موسسه ای ترک کند می‌تواند روی نمره این آزمون حساب باز کند چرا که شرکت در آزمون PTE و نتیجه آن به مدت یک هفته زمان می‌برد. یکی دیگر از نکات در جهت تفاوت های این دو آزمون، در نحوه تصحیح کردن آن ها می‌باشد. در آزمون آیلتس ممتحن نقش بسزایی در نمره زبان آموز دارد و این در حالی است که در آزمون PTE همه چیز با کامپیوتر سنجیده می‌شود و نظر یا سلیقه شخصی یا خطای انسانی به چشم نمی‌خورد.

 

نحوه ارزیابی نمره آزمون PTE به چه شکل می‌باشد؟

نحوه ارزیابی این آزمون از نمره 10 تا نمره 90 در نظر گرفته شده است. شاید بازه نمره 50_63 قابل قبول باشد اما برای ارائه به بسیاری از دانشگاه ها بازه نمره 65_75 و یا بالاتر مورد قبول مي‌باشد.

به جدول زیر دقت کنید تا تفاوت های نمره آزمون آیلتس و آزمون PTE را با هم ببینید.

 

 

و اکنون تفاوت نمره ای بین آزمون تافل و آزمون PTE

 


نمونه کارنامه آزمون PTE:
 

 

سوالات متداول

آیا قبل از شروع کلاس های پی تی ای، تعیین سطح می‌شوم؟

بله، هر استادی قبل از شروع آموزش، سطح زبان شما را می‌سنجد، تعیین سطح در جلسات آزمایشی انجام می‌گیرد؛ همچنین استادهای پی تی ای می‌توانند متد و شیوه تدریس خود را در جلسات آزمایشی به اطلاع شما برسانند.

کلاس های آزمایشی پی تی ای رایگان است؟

هر زبان آموز امکان رزرو 5 جلسه کلاس آزمایشی رایگان PTE را دارد.

می‌خواهم کلاس پی تی ای بردارم، از کجا شروع کنم؟

برای رزرو کلاس پی تی ای پس از انتخاب استاد مورد نظر، دکمه رزرو کلاس را بزنید. برای آموزش ادامه مراحل رزرو کلاس جی آر ای به صفحه راهنمای زبان آموز مراجعه نمایید.

برای یادگیری بهتر کلاس آنلاین پی تی ای رزرو کنم یا حضوری؟

فرقی نمی‌کند شما کلاس آنلاین رزرو کنید یا حضوری در هر صورت استادهای پی تی ای به بهترین نحو روال آموزش را پیش می‌برند و متدهای متفاوت را برای یادگیری شما مورد استفاده قرار می‌دهند.

چرا برخی از استادهای پی تی ای قیمت های کمتر و برخی قیمت های بیشتری را برای آموزش در نظر گرفته اند؟

مدرس ها بنابر دلایل مختلف همچون سابقه تدریس، مهارت و… قیمت های متفاوتی را برای آموزش در نظر می‌گیرند. هزینه برگزاری کلاس توسط هر استاد نشان‌دهنده خوب یا بد بودن او نیست.

زمان برگزاری کلاس های آموزش پی تی ای چقدر است؟

زمان برگزاری کلاس های آنلاین پی تی ای 60 دقیقه، کلاس های حضوری 90 دقیقه و کلاس های آزمایشی 30 دقیقه می‌باشد.

کدام استاد پی تی ای بهتر تدریس می‌کند؟

همه استادها از جدیدترین و کاربردی ترین متد ها برای تدریس زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون PTE استفاده می‌کنند، اما در کنار آن می‌توانید به امتیازاتی که دیگر زبان آموزان به هر استاد داده اند، توجه کنید. رزرو کلاس آزمایشی و بررسی پروفایل استاد نیز از روش های دیگر پیدا کردن مدرس خوب می‌باشد.