معرفی زبان کره ای

هرچند زبان کره جنوبی و کره شمالی یکی است اما زبان کره ای که اینجا درباره آن صحبت می‌کنیم زبان کشور کره جنوبی می‌باشد. کره جنوبی بالای 50 میلیون نفر جمعیت دارد و این روزها تب یادگیری زبان کره ای در دنیا نیز روز به روز در حال افزایش است. در گذشته های دور زبان کره ای وجود نداشت و مردمان این کشور به زبان چینی صحبت می‌کردند اما بعدها به دستور یکی از پادشاهان وقت زبان کره ای اختراع شد و زبان چینی از این کشور جدا شد. به گفته مورخان و زبان شناسان، زبان کره ای یکی از غنی ترین و کامل ترین زبان ها در دنیاست چرا که در زمان ساخت الفبای آن به تمام اصواتی که یک انسان دارد و  از آن برای ارتباط با فرد دیگری به کار می‌برد توجه و در حروف و کلمات گنجانده شده است. اسم این الفبا هانگول است و باعث مباهات کره ای هاست.
در مجموعه هایتاکی تدریس خصوصی زبان کره ای که زبان مشترک دو کشور کره شمالی و جنوبی است را به راحتی آموزش ببینید.

 

دلایل یادگیری زبان کره ای

درست است که به تعداد انگیزه های افراد می‌تواند دلیل یادگیری وجود داشته باشد، اما اینجا به بیان چند مورد از این موارد می‌پردازیم.

یکی از مهمترین دلایل یادگیری زبان کره ای، فیلم ها، سریال ها و گروه های معروف موسیقی کره ای هستند که توانسته اند جای خود را در دنیای امروزی به خوبی باز کنند و از سراسر جهان تماشاگر و شنونده داشته باشند، همین امر سبب شده تا بسیاری از افراد در سراسر دنیا تمایل داشته باشند تا حد ممکن این زبان را یاد بگیرند. یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان کره ای سفرهای کاری و آموزشی به این کشور است.
بر کسی پنهان نیست که کشور کره در عرصه های اقتصادی و تکنولوژی چه پیشرفتهای چشمگیری داشته و بسیاری از شرکت‌ها در ایران و همچنین در دنیا برای توسعه و پیشرفت کاری تمایل دارند که تعدادی از کارکنان خود را به آنجا بفرستند تا تحت نظر کمپانی های بزرگ و به نام، آموزش های لازم را ببینند.
این امر در بین شرکت‌های مهم و بزرگ دنیا امری بسیار جا افتاده و طبیعی می‌باشد، پس یادگیری زبان کره ای، حتی مبانی اولیه آن، برای بسیاری از علاقه مندان و داوطلبان ضروری می‌باشد.

یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان کره ای، تحصیل در کشور کره می‌باشد، دانشگاه های کره جنوبی از سطح علمی بالایی برخوردار هستند به همین دلیل خیلی از دانشجویان تمایل دارند تا در دانشگاه های کره ای تحصیل کنند. مورد دیگر می‌توان به مهاجرت برای تغییر محل زندگی اشاره کرد. هستند افراد زیادی که تمایل دارند در کشورهای فوق توسعه یافته اما در عین حال مبادی آداب و سنت زندگی کنند، کشور کره جنوبی یکی از بهترین کشور ها در جمع کردن تضاد سنت و مدرنیته می‌باشد.

 

مدت زمان یادگیری زبان کره ای

مدت زمان یادگیری زبان کره ای مثل هر زبان خارجی دیگر به موارد گوناگونی وابسته است. تلاش و کوشش زبان آموز، مدت زمانی که برای یادگیری می‌گذارد، استادی که در این مسیر به او کمک می‌کند و… .
این که شما بخواهید به صورت خودآموز زبان کره ای را بخوانید، در کلاس های عمومی یادگیری زبان کره ای شرکت کنید یا بخواهید زبان کره ای را به صورت خصوصی آموزش ببینید، در مدت زمان یادگیری شما کمی تفاوت ایجاد خواهد کرد.
در مجموعه هایتاکی اگر بخواهید کلاس های خصوصی زبان کره ای داشته باشید می‌توانید از بین استادهای موجود، استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید و حتی جلسه ای آزمایشی با استاد بردارید و در صورتی که با استاد به توافق رسیدید کلاس های یادگیری زبان کره ای را شروع کنید.
اگر بخواهید زبان کره ای را خصوصی یاد بگیرید قطعا در مدت زمان یادگیری شما تاثیر گذار خواهد بود، چرا که با برنامه ریزی بهتر و دقیق تر پیش خواهید رفت. به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم که یادگیری زبان کره ای چه مدت طول می‌کشد، باید گفت که می‌توانید این زبان را به مدت یک سال یاد بگیرید و در پایان یک سال به راحتی صحبت کنید و در صورتی که بخواهید در این زبان حرفه ای تر و عمیق باشید، می‌توانید کمتر از یک سال دیگر را به مدت زمان یادگیری این زبان اختصاص دهید.
 

تعیین سطح زبان کره ای

اگر شما جزو آن دسته از زبان آموزانی هستید که از ابتدا می‌خواهید زبان کره ای را یاد بگیرید در آن صورت نیازی به تعیین سطح ندارید و فقط کافی است در مجموعه هایتاکی استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و کلاس های خصوصی زبان کره ای را شروع کنید.

اما اگر شما پیش زمینه ای از زبان کره ای دارید و می‌خواهید بدانید در چه سطحی هستید، شما می‌توانید پس از بررسی پروفایل استادهای خصوصی زبان کره ای در مجموعه هایتاکی استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ایشان یک جلسه آزمایشی را به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم داشته باشید و در این جلسه تعیین سطح شوید و یا در مورد متد آموزشی ایشان و سوالاتی که در ذهن خود دارید صحبت کنید.
 

هزینه یادگیری زبان کره ای

مطمئنا یکی از عوامل مهم در یادگیری هر زبانی بحث هزینه یادگیری آن زبان است. در مجموعه هایتاکی شما می‌توانید پروفایل استادهای خصوصی زبان کره ای را بررسی کنید و قیمت پیشنهادی هر استاد را مشاهده نمایید. مجموعه هایتاکی سعی کرده تا با گردآوردن استادهای گوناگون این رشته با قیمت‌های متفاوت دست شما را برای انتخاب استاد باز بگذارد تا شما از میان آن ها استاد با هزینه مورد نظرتان را به راحتی پیدا کنید.
این که قیمت جلسه ای یک استاد از استاد دیگر بالاتر یا پایین تر است نشان دهنده خوب یا بد بودن آن استاد نیست، چرا که قیمت ها در ابتدا با نظر شخصی هر استاد تعیین می‌شود و در مجموعه هایتاکی بررسی می‌گردند و در نهایت در قسمت پروفایل استاد به نمایش گذاشته می‌شوند. خیلی از استادها بنا بر محیط و هزینه های جاری زندگی خود قیمت ها را تعیین می‌کنند.
شما می‌توانید از میان استادهای خصوصی زبان کره ای مجموعه هایتاکی استاد مورد نظر خود را که قیمت پیشنهادیش نظر شما را جلب کرده انتخاب نمایید و با ایشان یادگیری زبان کره ای خود را شروع کنید. در مجموعه هایتاکی شما می‌توانید با کمک استادهای ارزیابی شده به هر آنچه که به عنوان رویا در مورد یادگیری زبان کره ای در سر می‌پرورانید جامه عمل بپوشانید و یادگیری این زبان را به راحتی و از هر کجا که هستید شروع کنید.
مجموعه هایتاکی برای شما آرزوی موفقیت روزافزون را از خداوند منان خواستار است.

سوالات متداول

کلاس های زبان کره ای چند دقیقه ای هستند؟

کلاس های آزمایشی، آنلاین و حضوری زبان کره ای به ترتیب 30، 60 و 90 دقیقه ای هستند.

برای مسلط شدن به زبان کره ای باید چه مدت زمان بگذاریم؟

تلاش، کوشش و مدت زمانی که هر زبان آموز صرف تمرین و تکرار می‌کند، کاملا متفاوت است. در صورتیکه به صورت برنامه ریزی شده پیش بروید و به طور مداوم در کلاس های خصوصی زبان کره ای چه به صورت آنلاین و چه حضوری شرکت کنید، در مدت زمان یک سال به میزانی تسلط پیدا می‌کنید که بتوانید به زبان کره ای صحبت کنید و اگر بخواهید به صورت حرفه ای آموزش ببینید باید یک سال دیگر را نیز در کلاس های خصوصی این زبان شرکت کنید.

اگر مبتدی نباشیم و قبلا در دوره های زبان کره ای شرکت کرده باشیم، چگونه باید آزمون تعیین سطح بدهیم؟

هر زبان آموز برای رزرو کلاس آنلاین یا حضوری زبان کره ای ابتدا نیاز به شناخت از متد تدریس استاد انتخابی خود دارد، به همین دلیل با ایشان کلاس آزمایشی رزرو می‌کند. در جلسات آزمایشی دو طرف به شناخت نسبی از یکدیگر می‌رسند به این صورت که استاد نیز با ارزیابی سطح شما، در می‌یابد که تدریس خود را از چه مرحله‌ای آغاز کند.

آیا می‌توان برای آماده سازی آزمون بین المللی زبان کره ای، کلاس خصوصی رزرو کرد؟

آزمون بین المللی TOPIK نشان دهنده میزان تسلط شما بر زبان کره ای می‌باشد. در صورتی که قصد سفر به کشور کره برای زندگی و یا تحصیل را دارید و می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید؛ از میان لیست استادهای زبان کره ای، مدرسی که در تخصص و مهارت های خود آموزش این آزمون را قرار داده است انتخاب کنید.

می‌خواهم بدانم یک استاد از چه کتاب و جزواتی برای آموزش استفاده می‌کند، چگونه با او ارتباط برقرار کنم؟

اگر وارد پروفایل شخصی یک استاد شوید، دکمه ای با عنوان “پیام به مدرس” را مشاهده می‌کنید. با استفاده از آن می‌توانید سوالاتتان را از مدرس انتخابی خود بپرسید. همچنین می‌توانید اقدام به رزرو کلاس آزمایشی کره ای نمایید تا آشنایی بیشتری با مدرس پیدا کنید.

تفاوت کلاس های خصوصی زبان کره ای که در مجموعه هایتاکی برگزار می‌گردد با سایر موسسات در چیست؟

انتخاب استاد زبان کره ای بر عهده شما می‌باشد. با توجه به برنامه زمانی ارائه شده توسط استاد انتخابی؛ روز و ساعت برگزاری کلاس خود را تعیین می‌کنید. امکان لغو و یا تغییر زمان کلاس برای شما وجود دارد، در صورت عدم رضایت از روش تدریس استاد نیز می‌توانید مدرس خود را تغییر دهید و بسیاری امکانات دیگر که هایتاکی را از سایر موسسات متمایز می‌کند.

کلاس های حضوری زبان کره ای مجموعه هایتاکی در کجا برگزار می‌گردد؟

در بیشتر مواقع کلاس های حضوری زبان کره ای در منزل زبان آموز برگزار می‌شود اما اگر شما این امکان را نداشته باشید می‌توانید با توافق مدرس کره ای، مکانی را برای برگزاری کلاس حضوری انتخاب کنید.