اهمیت تدریس زبان انگلیسی به صورت آنلاین و حضوری + تفاوت ها و مزیت ها

بسیاری از زبان آموزان ترجیح می‌دهند که از کلاس ها و تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای یادگیری استفاده کنند، چرا که هم می‌توانند جبران زمان از دست رفته گذشته را بکنند و هم می‌توانند طبق برنامه زمانی خاصی برای رسیدن به هدفی که دارند پیش بروند. مهم‌ترین سوالی که امروزه ذهن بسیاری از متقاضیان زبان را به خود مشغول کرده است، انتخاب و رزرو کلاس حضوری و یا آنلاین می‌باشد. اکثر افراد نمی‌دانند که بازدهی کلاس های آنلاین همانند کلاس های حضوری است یا خیر.

 

اکنون بعد از تجربه پاندمیک کرونا، بسیاری از زبان آموزان و استادها به این باور رسیده‌اند که می‌توانند مانند سال های گذشته کلاس های موفقی را برگزار کنند با این تفاوت که این کلاس ها به صورت آنلاین خواهند بود. شاید که در ابتدا، امری محال و دور از باور به نظر می‌رسید اما رفته رفته بر همگان ثابت شد که خواستن توانستن است.

 

از همین رو استادها روی مهارت های آموزشی از راه دور تمرکز کردند و زبان آموزان تلاش خود را بکار گرفتند که جو کلاس ها را از فضای رباتیک بیرون بیاورند و آن را به کلاس‌ های عادی زبان انگلیسی تبدیل کنند. به همین خاطر تفاوت گذاشتن از نظر سیستم آموزشی بین تدریس آنلاین زبان انگلیسی و یا کلاس های حضوری زبان انگلیسی کار درستی نیست چرا که هر دو کاملا شبیه به یکدیگر هستند؛ اما قطعا این زبان آموز است که بنا به شرایطی که دارد نوع کلاس خود را انتخاب می‌کند.

 

اهمیت و مزیت تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین

تدریس خصوصی زبان انگلیسی به صورت آنلاین مانند کلاس های حضوری می‌باشد با این تفاوت که استاد و زبان آموز هر کدام به صورت جداگانه از منزل یا محل کار خود کلاس را دنبال می‌کنند. تدریس آنلاین زبان انگلیسی دست زبان آموز را برای یادگیری باز می‌گذارد؛ مثلا دیگر اهمیتی ندارد شما کجا هستید در چه شهری یا کشوری زندگی می‌کنید، در تعطیلات به سر می‌برید یا سفر کاری، در منزل هستید یا سرکار، چیزی که از همه مهم‌تر است این می‌باشد که شما می‌توانید با هر شرایطی، کلاس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین خود را داشته باشید. کافی است اینترنت پر سرعت، لپ تاپ و گوشی هوشمند دوستان صمیمی شما باشند.

 

معلم هایی که به صورت آنلاین تدریس خصوصی زبان انگلیسی انجام می‌دهند مانند کلاس های حضوری شیوه یا متد آموزشی خاص خود را به همراه طرح درس مورد نیاز به کلاس می‌آورند. کلاس ها به صورت ویدیویی برگزار می‌شوند، استاد و زبان آموز به راحتی می‌توانند تبادل اطلاعات تصویری و کلامی داشته باشند و حتی در محیط چت روم می‌توانند به تبادل پی دی اف، کوییز یا… بپردازند.
از این رو برخی از زبان آموزان تدریس مجازی زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند چرا که به آزادی مکان، زمان و قدرت یادگیری خویش باور دارند. مجموعه هایتاکی تمرکز خود را بر روی هر دو گزینه قرار داده و انتخاب نوع یادگیری را به خود زبان آموزان سپرده است، شما می‌توانید کلاس خصوصی زبان انگلیسی خود را به صورت آنلاین یا حضوری انتخاب نمایید. به پروفایل استادها توجه کنید، زیرا در پروفایل آن ها نوع آموزش آن ها اعم از آنلاین یا حضوری، عنوان شده است.

 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی حضوری

برخی زبان آموزان تدریس خصوصی زبان انگلیسی به صورت حضوری را ترجیح می‌دهند، چرا که ارتباط حضوری و چشم در چشم را در یادگیری زبان انگلیسی موثرتر می‌دانند، این که از فرد دیگری در این ارتباط انرژی می‌گیرند و تعامل دو سویه برقرار می‌کنند، برای آنها مهم است. در مجموعه هایتاکی استادهای زبان انگلیسی که به صورت حضوری و یا آنلاین تدریس می‌کنند کاملا مشخص شده هستند. در پروفایل هر استاد، حضوری یا آنلاین بودن وی نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید بنا به اطلاعاتی که در پروفایل استادها قرار گرفته به راحتی مدرس مورد نظر خود را انتخاب کرده و بنا به جدول زمانی او و روزهای انتخابی خود، فرد مورد نظر را برای تدریس خصوصی کلاس های خود انتخاب کنید و کلید درخواست را فشار دهید.


استادهای حضوری زبان انگلیسی، بنا به تعهداتشان موظف می‌باشند که در ساعت مشخص شده در منزل و یا محل مورد نظر شما حضور داشته باشند. آن ها بنا به تشخیص خود و پیشنهاد شما شیوه تدریس خود را تعریف کرده و کلاس های خصوصی حضوری زبان انگلیسی شما آغاز می‌شود. هر چند نکته مهم تر این می‌باشد که بدانید هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چه در کلاس های آنلاین و چه در کلاس های حضوری چیست؟ حتما این نکته را در نظر بگیرید که هدف از یادگیری انگلیسی را ابتدا برای خود مشخص نموده و سپس آن را با استادتان در میان بگذارید.

 

اهداف تدریس زبان انگلیسی به صورت خصوصی 

هر زبان آموز بنابر هدفی که در ذهن خود ترسیم کرده است، تمایل به داشتن کلاس های خصوصی زبان انگلیسی دارد. اهدافی نظیر (ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، گرفتن یکی از مدارک بین المللی زبان انگلیسی، مهاجرت برای تغییر محل اقامت، مهاجرت کاری، تجارت و حتی فرصتی برای تغییر بینشی وسیع‌تر) هر کدام از این گروه ها برای یادگیری خود نیازمند توجه به مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی هستند.

 

مهارت های زبان انگلیسی که اعم از مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن می‌باشند، در آموزش زبان انگلیسی نقش بسزایی دارند. هر کدام از این مهارت ها بعد از انتخاب هدف یادگیری جایگاه ویژه ای پیدا می‌کنند. شما می‌توانید با مشورت با استادهای مجموعه هایتاکی و بازگو کردن اهداف خود از یادگیری زبان انگلیسی، با بهترین شیوه آموزشی کلاس های خصوصی زبان انگلیسی خود را آغاز کنید.

 

قیمت و هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی

خوشبختانه مجموعه هایتاکی، اساتید ارزیابی شده زیادی را در سطوح قیمتی متفاوت دور هم جمع کرده است. می‌توانید استاد مورد نظرتان را با توجه به قیمتی که توانایی پرداخت آن را دارید، برای داشتن کلاس خصوصی زبان انگلیسی به صورت آنلاین یا حضوری انتخاب کنید. هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین با حضوری کمی متفاوت می‌باشد.

در بیشتر مواقع هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل یا محل کار شما که با عنوان حضوری مطرح می‌شود کمی بالاتر از هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین می‌باشد. چرا که استادهای محترم هزینه ایاب و ذهاب را هم لحاظ می‌کنند. شاید برای شما هم سؤال پیش بیاید که چرا هزینه کلاس خصوصی زبان انگلیسی استادهای مختلف متفاوت است؟ چرا برخی قیمت‌های بالاتر و برخی دیگر قیمت‌های پایین تری را در حوزه کاری خود دارند!

 

استاد بعد از اینکه مورد تایید سیستم مجموعه هایتاکی قرار گرفت، به چند دلیل می‌تواند حوزه قیمتی متفاوتی ارائه کند. حرفه ای بودن، تجربه کاری، محل زندگی، و نیتیو بودن یا همان زبان مادری استاد همه و همه می‌تواند روی هزینه کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی چه به صورت آنلاین چه حضوری تاثیر گذار باشند. شما در هایتاکی طیف وسیعی از قیمت های متفاوت را مشاهده می‌کنید, با این وجود می‌توانید به سادگی بنا بر بودجه خود، کلاس آنلاین و یا حضوری زبان انگلیسی را با هر استادی که مد نظر دارید بردارید و از سیستم پیشرفته یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

 

چگونه سطح زبان انگلیسی خود را تشخیص دهیم؟

تعیین سطح مناسب برای شروع آموزش، از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر سطح درستی برای زبان آموز ارزیابی نشود و ایشان در کلاس هایی با سطح بالاتر یا پایین‌تر قرار بگیرد، این امکان وجود دارد که نه تنها به بحث یادگیری زبان علاقه مند نشود که حتی از ادامه این راه نیز صرف نظر کند. بنابراین تعیین سطح در آغاز پروسه یادگیری زبان خارجه بسیار مهم و مؤثر می‌باشد. برای تشخیص سطح زبان انگلیسی خود نیاز دارید که سطح زبان انگلیسی‌تان را مورد ارزیابی قرار دهید. در مجموعه هایتاکی می‌توانید به 3 روش سطح زبان انگلیسی خود را تعیین کنید:

 

روش اول: شما می‌توانید با برداشتن جلسات آزمایشی با تعدادی از استادهای مجموعه هایتاکی و مشاوره با آن ها تعیین سطح شوید. چرا که استادهای زبان انگلیسی هایتاکی با صبوری و دانشی که دارند، سطح شما را تعیین کرده و اطلاع می‌دهند که بهتر است از چه سطحی کلاس های خصوصی زبان انگلیسی خود را بردارید.

 

روش دوم: شما می‌توانید از سیستم آنلاین تعیین سطح هایتاکی که بسیار دقیق است و با برنامه ای سنجیده برای هر سطح طراحی شده استفاده کنید. کافی است که وارد گزینه تعیین سطح آنلاین شوید و دکمه شروع را فشار دهید. در پایان نیز جواب ارزیابی خود را ببینید. همچنین برای سوالات شفاهی نیز تدابیری تهیه شده که بعد از پاسخ‌دهی شما در کمترین زمان ممکن توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به شما اعلام خواهد شد.
 

روش سوم: در این روش شما با مجموعه هایتاکی تماس می‌گیرید و درخواست مشاوره تعیین سطح می‌دهید. با انجام هماهنگی زمانی برای مصاحبه تعیین سطح برای شما در نظر گرفته می‌شود که در تاریخ معین با شما تماس گرفته شده و مصاحبه صورت می‌گیرد.

 

چگونه برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی بهترین معلم و استاد را انتخاب کنیم؟

یکی از دغدغه های زبان آموزان، انتخاب بهترین استاد زبان انگلیسی است، استادی که در مدت زمان مشخص بتواند آن ها را به هدفی که دارند برساند. مجموعه هایتاکی با تمام تلاش خود سعی کرده تا بهترین و کارآمدترین استادهای زبان انگلیسی را با ارزیابی دقیق، از سراسر ایران بزرگ گرد هم آورد و شما را در انتخاب بهترین استاد یاری دهد. از جمله عواملی که می‌توان استاد خوبی را برای خود انتخاب کرد: ارتباط مستقیم با او می‌باشد؛ این ارتباط ممکن است حال به صورت آنلاین و یا حضوری باشد.

شما می‌توانید بعد از بررسی سوابق استاد، با ایشان صحبت کوتاهی نیز داشته باشید و راجع به علاقه مندی های خود با یکدیگر مشورت کنید، در واقع این مشورت ارزیابی شما از استاد مربوطه می‌باشد.

در همین راستا مجموعه هایتاکی، یکی از بهترین گزینه ها برای داشتن استاد زبان انگلیسی خصوصی به شمار می‌رود، چرا که قدرت انتخاب زبان آموز را بالا برده و بستر مناسب برای انتخاب استادهای گوناگون با جنسیت های متفاوت، شیوه های تدریس مختلف و قیمت های گوناگون را مهیا نموده و تمام این موارد در کنار هم یعنی به صورت آگاهانه و بدون پشیمانی می‌توان استاد زبان انگلیسی خصوصی مدنظر را انتخاب کرد.

شما می‌توانید با وارد کردن زبان انگلیسی برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی، در موتور جستجوی سایت هایتاکی و فیلتر کردن تمام مواردی که برای شما مهم هستند لیستی از استادهای مختلفی که به خواسته شما نزدیک‌تر اند را انتخاب کنید و پروفایل آن ها را یک به یک بررسی نمایید. حتی می‌توانید با استادهایی که تمایل دارید بیشتر آشنا شوید جلسه آزمایشی بردارید، بسیاری از این جلسات یا رایگان هستند یا با هزینه بسیار پایین ارائه می‌شوند؛ سپس با اطمینان خاطر با استاد منتخب خود کلاس های خصوصی زبان انگلیسی خود را آغاز کنید.
 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی با مدرس های چند زبانه

بسیاری از متقاضیان تدریس خصوصی زبان انگلیسی دوست دارند استاد مورد نظر آن ها بتواند به زبان مادریشان؛ برای مثال ترکی، عربی یا… صحبت کند. مجموعه هایتاکی از استادهای زبان انگلیسی می‌خواهد که اگر در زبانی به غیر از زبان انگلیسی مهارت دارند، اطلاعات را در پروفایل خود وارد نمایند. چرا که این امر موجب می‌شود زبان آموزانی که زبان مادریشان فارسی نیست اما قصد دارند معلم خصوصی زبان انگلیسی داشته باشند با استادی که تسلط کافی به زبان آنها دارند کلاس بگیرند و یادگیری زبان انگلیسی را به سادگی شروع کنند. این کار رضایتمندی زبان آموزان را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد و موفقیت در یادگیری را تضمین می‌کند.

 

تدریس خصوصی تک نفره یا کلاس های گروهی؟

در حوزه آموزش زبان انگلیسی در مدت زمان معلوم و با سرعتی بالا، قطعا تدریس خصوصی تک نفره بهترین گزینه برای زبان آموزان به شمار می‌آید. اما در صورت داشتن وقت کافی و نداشتن برنامه ای برای هدفی خاص در مدت زمان معلوم، کلاس های گروهی به دلیل تعامل بالا با دیگر زبان آموزان و یادگیری از اشتباهات دیگران، بهترین گزینه محسوب می‌شوند. مهم این است که شما انتخاب کنید که قصد دارید با چه کیفیتی، برای چه منظوری و در چه مدتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

سوالات متداول

تدریس زبان انگلیسی به صورت حضوری در چه مکانی برگزار می‌گردد؟

هایتاکی برای کلاس های حضوری زبان انگلیسی مکانی تعیین نکرده است. مکان برگزاری تمامی کلاس های حضوری زبان انگلیسی به صورت توافقی بین زبان آموز و مدرس مشخص می‌شود. 

می‌خواهم برای آزمون های زبان انگلیسی آماده شوم، کدام استاد را انتخاب کنم؟

مجموعه هایتاکی برای آزمون های زبان انگلیسی همچون تافل، آیلتس، پی تی ای و جی آر ای کلاس خصوصی آنلاین و حضوری برگزار می‌کند. شما می‌توانید از میان استادها، افرادی که در پروفایل خود آموزش این دسته از آزمون ها را قرار داده‌اند انتخاب کرده و با آن ها کلاس رزرو کنید.

کلاس های زبان انگلیسی در هایتاکی چند دقیقه است؟

کلاس های خصوصی زبان انگلیسی به صورت آزمایشی 30، آنلاین 60 و حضوری 90 دقیقه است. 

چگونه می‌توانم هزینه کلاس ها را پرداخت کنم؟

شما می‌توانید هزینه کلاس ها را با استفاده از درگاه بانکی هایتاکی پرداخت کنید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا از طریق شارژ کیف پول شخصی خود اقدام به پرداخت هزینه کلاس ها نمایید.

امکان رزرو چند جلسه آزمایشی زبان انگلیسی را دارم؟

شما می‌توانید 5 جلسه آزمایشی رایگان داشته باشید و پس از آن فقط با استادهایی که در ازای کلاس آزمایشی هزینه دریافت می‌کنند، کلاس بردارید.

چرا از کلاس های زبان نتیجه دلخواه را نگرفته ام؟

هم سطح نبودن زبان آموزان، ایجاد وقفه به دلیل تعطیلات، تاخیر در برگزاری دوره های بعدی و… از جمله عواملی هستند که موجب عدم پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی می‌شوند. در مجموعه هایتاکی هیچ یک از این مشکلات وجود ندارد و تمامی کلاس ها با توجه به برنامه‌ریزی شما پیش خواهد رفت.

چه عواملی بر مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی تاثیر می‌گذارد؟

مهاجرت، کار، تحصیل، شرایط زندگی و… از جمله مواردی است که بر زمان یادگیری این زبان تاثیر می‌گذارد. بهتر است هر زبان آموز با توجه به هدف شخصی خود زمانی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهد. 

آیا در هایتاکی می‌توان استاد نیتیو زبان انگلیسی پیدا کرد؟

استادهای نیتیو زبان انگلیسی در پروفایل شخصی خود این مورد (Native) را درج کرده اند. شما می‌توانید در لیست استادهای این صفحه، مدرس‌های نیتیو را بیابید و با آن ها کلاس آنلاین یا حضوری رزرو کنید.

تفاوت مجموعه هایتاکی با سایر موسسات در چیست؟

برای تفاوت مجموعه هایتاکی با موسسه های آموزشی می‌توانیم به مواردی از قبیل رزرو کلاس آزمایشی، آنلاین، حضوری؛ لغو و یا تغییر زمان کلاس، دسترسی به اطلاعات پروفایل استاد، پیام به مدرس و… اشاره کنیم.

در مجموعه هایتاکی چه کتاب هایی برای آموزش زبان انگلیسی تدریس می‌شوند؟

استادهای مجموعه هایتاکی هر یک روش های تدریس متفاوتی دارند. در نتیجه کتاب و جزوات یکسانی برای آموزش وجود ندارد. برای اطلاع از متد تدریس یک استاد می‌توانید از طریق دکمه پیام به مدرس و یا رزرو کلاس آزمایشی با او ارتباط برقرار کنید.