معرفی زبان هلندی

زبان هلندی یا همان Dutch زبان اول و مادری حدود 25 میلیون نفر در دنیاست، همچنین این زبان به عنوان زبان دوم 5 میلیون نفر در سطح جهان به حساب می‌آید. آوازه این کشور محدود به این تعدادِ محدودِ صحبت کننده در دنیا نمی‌شود، اینکه بسیاری از افراد در سراسر دنیا تمایل دارند تا به زبان هلندی صحبت کنند دلایل مختلفی دارد. کشور هلند به سرزمین گل ها معروف است و در کنار این جاذبه زیبا با سطح علمی دانشگاه های خود توانسته جایگاه مناسبی در دنیا پیدا کند. هر روزه به تعداد متقاضیان یادگیری زبان هلندی افزوده می‌شود و می‌توان گفت هم اکنون یکی از جا افتاده ترین زبان ها بین متقاضیان می‌باشد.

 

دلایل یادگیری زبان هلندی

از مهمترین دلایل یادگیری زبان هلندی مهاجرت است. مهاجرت تحصیلی به کشور هلند بیشترین متقاضی را دارد. سطح علمی دانشگاه های کشور هلند، دانشجویان زیادی را به سمت خود می‌کشاند، همچنین بسیاری از متقاضیان بر این باورند که هلند می‌تواند نقش موثری برای رفتن به کشور های بزرگتر داشته باشد. انتخاب کشور هلند به عنوان کشور واسط، راه را برای رسیدن به مقاصد علمی آینده بازتر می‌کند. 

یکی دیگر از دلایل مهاجرت، مهاجرت به قصد تغییر محل سکونت است. بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کشور هلند را دارند تمایل دارند قبل از مهاجرت به این کشور زبان هلندی را یاد بگیرند. درست است که تعداد صحبت کنندگان به زبان انگلیسی در کشور هلند کم نیست، اما با این وجود زبان هلندی زبان رسمی این کشور است و اگر فردی خواهان تعامل با مردم این کشور باشد، چاره ای جز یادگیری زبان هلندی ندارد.

هلند یکی از بزرگترین صادرکنندگان اقلام غذایی در دنیاست و این بدین معناست که با تعداد بسیار بالایی از تجار در سراسر دنیا در ارتباط است. این حجم از صادرات، بسیاری از تجار را ترغیب به برقراری روابط تجاری با این کشور کرده است.

 

مدت زمان یادگیری زبان هلندی

اینکه شما از چه نوع زبان آموزانی هستید (پیگیر، مستعد، کوشا یا بالعکس) همگی روی مدت زمان یادگیری شما تاثیر گذار هستند. در کنار تمام این موارد، اینکه شما با چه متدی زبان هلندی را یاد بگیرید نیز مهم می‌باشد.
اگر شما بخواهید زبان هلندی را به صورت خودآموز آموزش ببینید، صد البته که زمان بیشتری نیاز دارید تا پله پله مطالب را یاد بگیرید و جلو بروید؛ اما اگر در کلاس های خصوصی زبان هلندی شرکت کنید و یا حتی در کلاس های عمومی یک آموزشگاه یا موسسه به دلیل اینکه با یک برنامه ریزی خاص جلو خواهید رفت، سرعت یادگیریتان نیز تغییر خواهد کرد.
اگر فردی هستید که دوست دارید برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشید بهتر است که در کلاس های خصوصی زبان هلندی شرکت کنید تا بدون هیچ وقفه ای در مدت زمان مشخص زیر نظر استاد دلخواهتان پیش بروید. بر فرض این که شما یادگیری زبان هلندی را دقیق و با برنامه پیش ببرید می‌توان گفت که نزدیک به یک سال زمان می‌برد تا شما به خوبی صحبت کنید و اگر بخواهید به سطح بالاتری بروید نیاز است که بیشتر از این زمان تقریبا حدود دو سال را برای حرفه ای شدن در این زبان زمان بگذارید.
 

تعیین سطح زبان هلندی

برای اینکه یادگیری زبان هلندی را شروع کنید ابتدا نیاز است که بدانید در چه سطحی از این زبان قرار دارید. بسیاری از متقاضیان یادگیری زبان هلندی خواهان یادگیری این زبان از پایه هستند و این یعنی نیازی به تعیین سطح ندارند چرا که می‌خواهند از الفبا آموزش ببینند. اما آن دسته از زبان آموزانی که تا حدی با این زبان آشنایی دارند نیاز است تا سطح زبان هلندی خود را بسنجند.
مجموعه هایتاکی برای این دسته از عزیزان، با استادهای زبان هلندی جلسات آزمایشی تعبیه کرده است تا زبان آموز با خیال راحت و هزینه بسیار کمتر و گاها رایگان بتواند زبان هلندی خود را محک زده و همچنین از شیوه و متد آموزشی استاد مورد نظر اطلاع پیدا کند.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان هلندی به صورت آنلاین و حضوری

هزینه کلاس های هلندی از یک استاد به استاد دیگر متغیر است، همچنین هزینه بین کلاس های خصوصی زبان هلندی به صورت آنلاین و کلاس های خصوصی زبان هلندی به صورت حضوری نیز متفاوت می‌باشد.
مجموعه هایتاکی تلاش خود را کرده تا با گردآوردن استادهای مختلف دایره متفاوتی از قیمت‌ها را برای زبان آموزان عزیز فراهم کند. به طور طبع هزینه کلاس های خصوصی زبان هلندی به صورت حضوری به دلیل صرف وقت بیشتر از سمت استاد و هزینه ایاب و ذهاب کمی بیشتر از کلاس های خصوصی آنلاین می‌باشد.

شما می‌توانید با توجه به سقف بودجه‌ی خود از میان استادهای خصوصی زبان هلندی، استادی که هزینه کلاس هایش با بودجه شما سازگاری بیشتری دارد را انتخاب کنید. استادهای خصوصی زبان هلندی همگی مورد ارزیابی مجموعه هایتاکی قرار گرفته اند و شما می‌توانید با خیال راحت آموزش را به آن ها بسپارید. تفاوت قیمت برگزاری کلاس‌ها دلیلی بر بد یا بهتر بودن هیچ استادی نمی‌باشد. چرا که تا حد بسیار زیادی تعیین قیمت جلسات هر استادی کمی شخصی می‌باشد.

 

بهترین کلاس خصوصی زبان هلندی چه ویژگی هایی دارد؟

مانند هر مبحثی، در یادگیری یک زبان بیگانه نیز استانداردهایی وجود دارد. استانداردهای آموزشی گاهی با آنچه که در ذهن زبان آموزان هست کاملا متفاوت می‌باشد.
مثلا شاید یک زبان آموز از این که استاد خوش خلقی پیدا کند بسیار راضی به نظر بیاید، اما یک مجموعه آموزشی خود را موظف می‌داند تا تمام موارد را در مورد آموزش آن زبان آموز از جمله میزان یادگیری، مدت زمان یادگیری، موفقیت و پیشرفت در یادگیری، متدهای جدید در تدریس و… را بررسی کند و آن وقت رضایت خود را از یک استاد اعلام بدارد.
در اینجا به موارد مهمی که برای داشتن یک کلاس خصوصی زبان هلندی خوب نیاز است بدانید اشاره می‌کنیم:

طرح درس: یک کلاس آموزشی خوب باید دارای طرح درس باشد، طرح درس در واقع همان برنامه کلاسی است که استاد قبل از برگزاری کلاس، موارد مدنظر را برای اداره آن روز یادداشت می‌کند. طرح درس به استاد و زبان آموز کمک می‌کند تا میزان پیشرفت کلاس درس را ارزیابی کنند.

 

اخلاق حرفه ای: در کنار تمام موارد علمی که یک استاد باید به لحاظ دانش دارا باشد، اخلاق حرفه ای نیز یکی از موارد مهم در هر کلاس آموزشی محسوب می‌شود. این که استاد از مباحث بحث برانگیزی مثل مباحث سیاسی، دینی، اقلیتی، جنسیتی و... در کلاس درس خودداری کند. در یک کلاس درس موفق و با استاندارد بالا هم زبان آموز به استاد و هم استاد به زبان آموز احترام می‌گذارد؛ احترام زمانی، کلامی، رفتاری و… .

 

ارزیابی استاد و زبان آموز و پیشرفت کلاس های درسی.

 

رضایت زبان آموز و استاد: در یک کلاس آموزشی هم زبان آموز باید از استاد و کلاس خود رضایت داشته باشد و هم پیشرفت کلاس و توجه زبان آموز باید مورد رضایت استاد قرار بگیرد. بسیاری از اوقات پیش می‌آید که فقط یکی از طرفین به ادامه کلاس رضایت نشان می‌دهد. در حالی که در یک کلاس آموزشی سطح بالا هر دو طرف باید از کلاس رضایت کامل داشته باشند.

شما می‌توانید برای یادگیری زبان هلندی در مجموعه هایتاکی به صفحه استادهای خصوصی زبان هلندی مراجعه کنید و با استادی که انتخاب می‌کنید یک جلسه آزمایشی بردارید و هم زبان هلندی خود را ارزیابی کنید و هم از نحوه تدریس و متد ایشان مطلع شوید و پس از اطمینان و رضایت خاطر کلاس های خصوصی زبان هلندی خود را با ایشان آغاز نمایید.
مجموعه هایتاکی برای شما آرزوی موفقیت روزافزون را از خداوند منان خواستار است.

سوالات متداول

زمان برگزاری یک جلسه کلاس آزمایشی، آنلاین و حضوری زبان هلندی چند دقیقه است؟

می‌خواهم مکالمه زبان هلندی خود را تقویت کنم، بعد از چند جلسه می‌توانم نسبتا تسلط پیدا کنم؟

هزینه کلاس های خصوصی زبان هلندی چقدر است؟

چگونه می‌توانم هزینه کلاس خصوصی زبان هلندی را پرداخت کنم؟

مزیت رزرو کلاس خصوصی آنلاین زبان هلندی در چیست؟

هایتاکی از چه روش هایی برای بهبود یادگیری استفاده می‌کند؟

استاد در کلاس آزمایشی هلندی چه کاری انجام می‌دهد؟

زبان هلندی و هلندی بلژیکی، یکی هستند؟

آیا کلاس هایی برای آمادگی آزمون های بین المللی زبان هلندی دارید؟