معرفی زبان هندی

زبان هندی، زبان مادری افراد زیادی است و مثل زبان چینی بیشترین تعداد صحبت کنندگان را دارا می‌باشد. زبان هندی، زبان حدود 1 میلیارد و 300 میلیون نفر در دنیا است. البته ناگفته نماند که تمام این افراد گویش یکسانی ندارند چرا که در هند بیشتر از 20 گویش متفاوت برای زبان هندی وجود دارد، مثلا افرادی که در یک استان ساکن هستند نسبت به افرادی که در استان مجاور زندگی می‌کنند، زبان هندی با گویش متفاوتی دارند و این امری بسیار طبیعی می‌باشد؛ مانند وجود ادیان مختلف در هند.

زبان هندی و زبان انگلیسی از زمان استعمار کشور هند توسط دولت بریتانیا به یکدیگر گره خورده‌اند، به همین دلیل است که در هند زبان انگلیسی زبان رسمی بسیاری از ادارات، مراکز و حتی شبکه های تلویزیونی می‌باشد و نظام آموزشی هند نیز تاکید بسیار بر زبان انگلیسی دارد.
اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید به راحتی می‌توانید کارهای خود را در کشور هند انجام دهید اما اگر بخواهید با مردم این کشور ارتباط بیشتری بگیرید، نیازمند یادگیری زبان هندی هستید. در مجموعه هایتاکی شما می‌توانید زبان هندی را به صورت خصوصی آموزش ببینید و یا آن را تقویت کنید.

 

چرا زبان هندی یاد می‌گیریم؟

یادگیری زبان هندی دلایل مختلفی دارد اما قطعا یادگیری این زبان به دلیل مهاجرت و زندگی نمی‌تواند از عمده دلایل یادگیری باشد. مهاجرت تحصیلی می‌تواند یکی از دلایل یادگیری زبان هندی باشد هر چند که برای این امر نیاز است دانشجویان به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند چرا که در کشور هند دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بر روی زبان انگلیسی متمرکز شده اند و اگر فردی بخواهد به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه ها در هندوستان ادامه تحصیل بدهد ابتدا باید مدارک معتبر بین المللی زبان انگلیسی خود را ارائه دهد. اما یادگیری زبان هندی برای زندگی کردن در آن‌جا و تعامل با جامعه و مردم بسیار حائز اهمیت است.
تجارت (مراودات اقتصادی) با کشور هند یکی دیگر از عمده دلایل یادگیری زبان هندی است، اگر چه در این امر هم زبان انگلیسی بیشتر به کار تجار می‌آید اما دانستن زبان هندی امور خرید و فروش را راحت‌تر می‌کند. فرهنگ تاثیر گذار هندی از دیگر دلایل یادگیری این زبان است؛ فرهنگی آمیخته از تنوع و گوناگونی، آداب و رسوم عجیب و ادیان مختلف، طب و انواع کلاس های عرفانی و تخلیه روح، رقص، آواز و سینمایی به قدرت هالیوود.


چقدر زمان می‌برد تا زبان هندی یاد بگیریم؟

زبان هندی و الفبای مخلوط از حرف و شکل آن شاید که ابتدا به نظر کمی پیچیده بیاید اما در واقعیت و در زمان یادگیری زبان هندی این‌گونه نیست، چرا که زبان آموز وقتی شروع به یادگیری یک زبان جدید می‌کند برای اولین بار الفبای آن زبان، واژگان، صدا ها و… را می‌بیند و می‌خواهد در ذهن خود هک کند. پس اینکه الفبای این زبان کمی نا آشنا به نظر بیاید نمی‌تواند مانعی بر یادگیری باشد.
اگر فرض را بر این بگیریم که شما با تلاش و کوشش خود بتوانید در کلاس هایی با برنامه ریزی مناسب مثل کلاس های خصوصی زبان هندی، زیر نظر اساتید خبره این زبان را آموزش ببینید؛ قطعا می‌توانید در مدت یکسال زبان هندی را یاد بگیرید و کارهای روزمره را به راحتی انجام دهید و اگر تمایل داشتید مهارت خود را در این زبان بیشتر کنید، می‌توانید سال دوم را نیز به طول مدت آموزش تان اضافه کنید.

 

تعیین سطح زبان هندی

اگر شما زبان هندی را تا حدی فرا گرفته اید و می‌خواهید این زبان را ادامه دهید بهترین راه این است که از طریق جلسات آزمایشی با استاد خصوصی زبان هندی مورد نظر خود تعیین سطح شوید.
در مجموعه هایتاکی ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا زبان آموزان بتوانند با برداشتن جلسات آزمایشی 30 دقیقه ای نه تنها با استاد خصوصی زبان، تعیین سطح خود را انجام دهند بلکه بتوانند در خصوص متد آموزشی، کتاب ها و شیوه تدریس نیز با استاد مشورتی داشته باشند. اگر در ابتدای راه هستید و می‌خواهید به تازگی یادگیری زبان هندی را شروع کنید نیازی به تعیین سطح نداشته و می‌توانید بعد از انتخاب استاد مورد نظر خود، آموزش را شروع کنید.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان هندی به صورت آنلاین و حضوری

کلاس های خصوصی زبان هندی در مجموعه هایتاکی دارای تنوع قیمتی بسیاری هستند چرا که مجموعه هایتاکی با گردآوری اساتید خصوصی زبان هندی گوناگون توانسته محدوده قیمتی متفاوتی را در تدریس خصوصی زبان هندی ایجاد کند.
هزینه کلاس های خصوصی حضوری زبان هندی کمی بیشتر از هزینه کلاس های خصوصی آنلاین زبان هندی می‌باشد. در کلاس های خصوصی حضوری هزینه ایاب و ذهاب اساتید لحاظ می‌شود. شما می‌توانید با بررسی پروفایل اساتید خصوصی زبان هندی بنا به بودجه ای که در نظر گرفته اید استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید.
لازم به ذکر است که قیمت های اعلام شده از طرف هر استاد ابتدا با پیشنهاد استاد اعلام می‌شود و پس از بررسی های مورد نیاز در مجموعه هایتاکی قیمت نهایی درج می‌گردد و این یعنی برآورد هزینه کلاس ها تا حد بسیار زیادی به استاد مورد نظر بر می‌گردد. اینکه هزینه استادی کمتر از دیگری اعلام می‌شود هیچ ارتباطی با عدم تجربه یا ناتوانی استاد در تدریس ندارد، چرا که این هزینه ها به زندگی شخصی هر استاد بر می‌گردد که بنا به برآورد هزینه زندگی خصوصی ایشان به ما اعلام می‌شود.

پس شما می‌توانید با خیال راحت استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید چرا که تمام اساتید در مجموعه هایتاکی از فیلتر ارزیابی عبور کرده‌اند و به مرحله تایید رسیده اند که توانسته اند پروفایل قابل نمایش در سایت هایتاکی داشته باشند.

 

سوالات متداول

آیا می‌توان با یک استاد نیتیو زبان هندی، کلاس آنلاین یا حضوری رزرو کرد؟

بله این امکان برای شما وجود دارد که با استادهای نیتیو، کلاس زبان هندی رزرو کنید. این اساتید نیتیو بودن خود را در پروفایل شخصیشان مشخص کرده اند تا با مشاهده آن به راحتی بتوانید مدرس مدنظر خود را انتخاب کنید.

من قبلا در کلاس های آموزشی زبان هندی شرکت کرده‌ام، چگونه تعیین سطح می‌شوم؟

جلسات آزمایشی ارائه شده توسط مجموعه هایتاکی علاوه بر ایجاد آشنایی میان شما و مدرس، برای تعیین سطح زبان هندی شما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونه بدون رزرو کلاس آزمایشی، از شیوه و متد تدریس استادهای زبان هندی آگاه شویم؟

یکی از قابلیت هایی که مجموعه هایتاکی برای آسودگی زبان آموزان در نظر گرفته است، امکان برقراری ارتباط با مدرس های زبان هندی می‌باشد. با استفاده از دکمه "پیام به مدرس" که در پروفایل شخصی اساتید قرار گرفته است می‌توان با استاد در ارتباط بوده و نسبت به متد تدریس او آگاهی پیدا کرد.

کلاس های آزمایشی، آنلاین و حضوری زبان هندی چند دقیقه ای هستند؟

کلاس های آنلاین و حضوری زبان هندی به ترتیب 60 و 90 دقیقه ای هستند. مدت زمان برگزاری کلاس آزمایشی نیز 30 دقیقه می‌باشد.

امکان رزرو چند جلسه کلاس آزمایشی زبان هندی را دارم؟

هر زبان آموز امکان رزرو 5 جلسه کلاس آزمایشی رایگان را دارد، پس از آن نیز می‌تواند جلسات آزمایشی زبان هندی را با اساتیدی که در ازای ارائه کلاس، هزینه دریافت می‌کنند، رزرو کند.

بعد از رزرو کلاس خصوصی زبان هندی، چگونه باید هزینه مربوط به آن را پرداخت کنیم؟

آخرین مرحله جهت تکمیل مراحل رزرو کلاس خصوصی زبان هندی، پرداخت هزینه آن می‌باشد. جهت پرداخت هزینه شما به درگاه بانکی هایتاکی متصل خواهید شد و می‌توانید به صورت آنلاین هزینه کلاس را واریز نمایید. همچنین امکان پرداخت از طریق کیف پول نیز برای شما فراهم شده است.

کلاس خصوصی آنلاین زبان هندی در چه بستری برگزار می‌شود؟

هایتاکی بستر اسکای روم را برای برگزاری کلاس خصوصی آنلاین زبان هندی در نظر گرفته است.