معرفی زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی یکی از زبان های پرتکلم در کشور ماست البته ناگفته نماند زبان ترکی که در ایران صحبت می‌شود کاملا با زبان ترکی استانبولی متفاوت می‌باشد. اما نکته اینجاست که گوش ما به این زبان آشناست. حدود 70 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند و بیشتر از 17 میلیون نفر زبان ترکی استانبولی زبان دومشان محسوب می‌شود.

توریستی بودن کشور ترکیه، فرهنگ و آداب آنها و همچنین وجود مقبره مولانا که در تمام جهان معروف است، همه و همه سبب شده تا دیگر ملیت‌ها به یادگیری این زبان روی بیاورند. هم مرز بودن این کشور با کشور عزیزمان ایران متقاضیان زیادی را برای یادگیری این زبان مشتاق کرده است.

 

دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی

دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی بین زبان آموزان کلاس های خصوصی زبان ترکی متفاوت می‌باشد؛ در ادامه به دلایل عمده یادگیری زبان ترکی استانبولی می‌پردازیم. هم مرز بودن با کشور ترکیه، رفت و آمد های مرزی برای تجار یا برخی از هموطنانمان باعث شده که برای سهولت در این رفت و آمدها این زبان را به خوبی یاد بگیرند.

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای آمریکا، کانادا و… را دارند، برای کسب مجوز ورود خود به آن کشورها ترجیح می‌دهند که در کشور ترکیه اقامت کنند و همین امر سبب می‌شود تا برخی به دنبال یادگیری زبان ترکی استانبولی بیفتند. برخی از دانشجویان به دلیل وجود دانشگاه های معتبر بین المللی برای ادامه تحصیل کشور ترکیه را انتخاب می‌کنند. خیلی از افراد نیز قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند و می‌خواهند محل زندگی خود را تغییر دهند.

 

مدت یادگیری زبان ترکی استانبولی

مدت یادگیری زبان ترکی استانبولی جدا از اینکه از فرد به فرد دیگر متفاوت است، از هر ملیتی با ملیت دیگر نیز با یکدیگر تفاوت دارد. رسم الخط الفبای زبان ترکی مثل زبان انگلیسی می‌باشد اما در تلفظ متفاوت از یکدیگرند. هرچند که در گذشته های دور این رسم الخط مانند زبان فارسی بوده است. شرکت در کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی قطعا در سرعت یادگیری زبان آموز تاثیر بسزایی دارد.
شما می‌توانید برای یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت خودآموز اقدام نمایید و یا در کلاس های گروهی شرکت کنید، که مدت زمان نتیجه گیری در هر یک از آن ها متفاوت می‌باشد. با حضور در کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی می‌توان گفت که کمتر از یک سال می‌توانید به نتیجه بسیار مطلوبی دست پیدا کنید.

 

تعیین سطح زبان ترکی استانبولی

اگر هیچ اطلاعی راجع به این زبان ندارید و مبتدی هستید برای تعیین سطح زبان ترکی استانبولی کافی است که کلاس خصوصی زبان ترکی خود را رزرو کنید و سر کلاس حضور یابید، شما نیازی به تعیین سطح نخواهید داشت.

اما اگر اطلاعاتی راجع به زبان ترکی استانبولی دارید و تا حدی خودتان را بالا کشیده اید، شما می‌توانید در مجموعه هایتاکی با رزرو یک جلسه آزمایشی با استادهای منتخب زبان ترکی، سطح خود را تعیین کنید. وقتی شما استاد خود را از میان استادهای خصوصی زبان ترکی انتخاب کردید می‌توانید در آن جلسه آزمایشی میزان مهارت خود را در زبان ترکی بخوبی بسنجید و با مشورت ایشان از سطح مناسب خود شروع به یادگیری کنید.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی بصورت آنلاین و حضوری

هزینه کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی با توجه به اینکه شما چه گزینه آموزشی را انتخاب می‌کنید(حضوری یا آنلاین) متفاوت می‌باشد. هزینه کلاس های خصوصی زبان ترکی به صورت حضوری کمی بیشتر از کلاس های خصوصی آنلاین هستند، چرا که در کلاس های حضوری هزینه ایاب ذهاب استادها نیز لحاظ می‌شود. خوشبختانه مجموعه هایتاکی توانسته استادهای مختلفی را از سراسر ایران و حتی کشورهای دیگر در دل خود جای دهد تا زبان آموزان با دستی باز تر استاد مورد نظر خود را انتخاب نمایند. زبان آموزان می‌توانند با بررسی پروفایل استادهای خصوصی زبان ترکی در مجموعه هایتاکی و با مشاهده قیمت های متنوع، استادی که با بودجه مالی‌شان تناسب دارد را انتخاب کنند. همه استادهای خصوصی زبان ترکی استانبولی از مراحل گزینش مجموعه هایتاکی عبور کرده اند.
ممکن است شما قیمت‌های متفاوتی را در سایت بینید این قیمت‌ها بنا بر پیشنهاد استاد و همچنین بررسی مجموعه هایتاکی گذاشته شده است و هیچ دلیلی مبنی بر شایستگیِ بیشتر استادهایی که هزینه آموزش بالاتری دارند نمی‌باشد. این امکان وجود دارد که استاد بنا بر منطقه زندگی، نظر شخصی‌ و نسبت به سوابق تدریس قیمتی را پیشنهاد دهد. مجموعه هایتاکی بعد از بررسی، قیمت نهایی را در سایت نمایش می‌دهد.
 

بهترین کلاس خصوصی زبان ترکی چه ویژگی هایی دارد؟

بسیاری از زبان آموزان برای ارزیابی یک کلاس خصوصی زبان ترکی استانبولی چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری معیارهایی را در ذهن خود قرار می‌دهند؛ گاهی این معیارها گزینه های خوبی برای ارزیابی نمی‌باشند، ما در اینجا چندین مورد را، که برای ارزیابی یک کلاس آنلاین خوب نیاز دارید عنوان می‌کنیم.
یک کلاس خصوصی خوب دارای استادهای ارزیابی شده می‌باشد نه فقط استادهای با تجربه.
چرا که بسیاری از استادهایی که برچسب با تجربه بودن را دارند سالهای زیادی حرفه تدریس را در رزومه کاری خود دارند اما متاسفانه اصلا از اطلاعات بروزی برخوردار نیستند. صرفاً تجربه چندین ساله یک استاد دلیل بر خوب بودن او نمی‌باشد، در مجموعه‌ هایتاکی استادهای خصوصی زبان ترکی استانبولی به طور کامل از نظر تجربه، بروز بودن اطلاعات، متد تدریس و شیوه‌های آموزشی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

 

هزینه کلاس های آنلاین زبان ترکی در ابتدا بنا بر پیشنهاد استاد قیمت گذاری می‌شود، اینکه شما فکر کنید اگر استادی هزینه بیشتری را برای کلاس های خصوصی زبان ترکی خود در نظر گرفته است پس استاد بهتری است فکر درستی نمی‌باشد.  هزینه های معقول و بازبینی شده یکی از گزینه های کلاس خصوصی خوب زبان ترکی می‌باشد.

 

طرح درس هر کلاس آموزشی خوب باید دارای یک طرح درس باشد. طرح درس توسط استاد مورد نظر به کلاس آورده می‌شود. 
طرح درس چیست؟ طرح درس همان برنامه‌ای است که استاد می‌خواهد آن را در کلاسش پیاده سازی کند. او می‌تواند این طرح درس را فقط برای خود بنویسد و در کلاس مطرح نکند و فقط طبق آن کلاس را پیش ببرد و یا اینکه به زبان آموز برنامه آن روز یا جلسه را اعلام کند و با هماهنگی و مشورت هم پیش بروند.

 

اخلاق حرفه ای نیز یکی از موارد مهم در حوزه آموزش می‌باشد اینکه استاد کلاس خود را به صورت حضوری و یا آنلاین سر وقت شروع کند و تمام موارد حرفه ای بودن اعم از احترام به اختلاف ها، لهجه و سطح دانش زبان آموز را رعایت نماید.

 

رضایت زبان آموز گاهی پیش می‌آید که استاد از نحوه تدریس خود کاملا راضی و مطمئن به نظر می‌رسد، اما وقتی از زبان آموز جویای موارد تدریس و کلاس می‌شویم متوجه خواهیم شد که ایشان رضایت چندانی ندارد، مورد بسیار مهم در کلاس های خصوصی زبان ترکی استانبولی مجموعه هایتاکی رضایت زبان آموزان عزیز است که این مورد را می‌توانند با ستاره دادن به استاد نشان دهند.

مجموعه هایتاکی برای تک تک شما عزیزان موفقیت روز افزون را از خداوند منان خواستار است.

 

سوالات متداول

مدت زمان یک جلسه کلاس آنلاین ترکی استانبولی چقدر است؟

مدت زمان برگزاری کلاس آنلاین ترکی 60 دقیقه می‌باشد.

چگونه می‌توانم کلاس آنلاین و یا حضوری زبان ترکی رزرو کنم؟

برای رزرو کلاس آنلاین و یا حضوری، ابتدا باید مدرس مورد نظر خود را از لیست استادهای موجود در این صفحه انتخاب کنید. پس از آن بر روی دکمه "رزرو کلاس" که در کارت استاد و یا پروفایل شخصی او قرار دارد، کلیک نمایید و مراحل را پیش ببرید. برای یادگیری کامل مراحل رزرو کلاس به صفحه راهنمای زبان آموز مراجعه کنید.

چرا قیمت آموزش زبان ترکی استانبولی، توسط استادهای این زبان متفاوت است؟

استادهای زبان ترکی به دلایل مختلف، هزینه متفاوتی را برای تدریس در نظر می‌گیرند. هر استاد ممکن است بر اساس سابقه تدریس، محل زندگی، دلایل شخصی و… قیمت کمتر یا بیشتری را انتخاب کند و این تفاوت قیمت دلیلی بر خوب یا بد بودن مدرس زبان ترکی نمی‌باشد.

سطح زبان ترکی من چگونه تعیین می‌شود؟

قبل از اینکه با یک استاد کلاس آنلاین یا حضوری ترکی رزرو کنید، قابلیت رزرو کلاس آزمایشی را دارید تا علاوه بر اینکه شما با روش تدریس استاد آشنا شوید، او نیز بتواند نسبت به اهداف و سطح زبان شما آگاهی پیدا کند. هر زبان آموز امکان رزرو 5 جلسه کلاس آزمایشی رایگان را دارد؛ مدت زمان برگزاری این کلاس 30 دقیقه است که مهم‌‌ترین هدف، تعیین سطح شما توسط استاد خواهد بود.

آیا زبان ترکیه استانبولی، مدارک بین المللی دارد؟

ALES ،YOS ،TYS ،Tomer مدارک بین المللی زبان ترکی استانبولی می‌باشند. در صورتیکه هدف شما آماده سازی برای هر یک از این آزمون ها باشد، می‌توانید با استادهایی که آموزش این دسته از آزمون ها جز تخصص آن ها است، کلاس رزرو کنید.

چگونه با روش و متد آموزشی استاد زبان ترکی استانبولی آشنا شویم؟

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم یکی از روش های آشنایی با متد تدریس استاد، کتاب ها و جزواتی که برای آموزش از آن ها استفاده می‌کنند؛ رزرو کلاس آزمایشی ترکی می‌باشد. روش دیگر برقراری ارتباط با استاد، دکمه ای با عنوان “پیام به مدرس” است که در پروفایل هر استاد قرار گرفته و با کلیک بر روی آن می‌توانید به او پیام بدهید و سوالات خود را از او بپرسید.

چرا هایتاکی را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی انتخاب کنم؟

هایتاکی پلتفرمی است که اکثر دغدغه هایی که ممکن است شما با سایر موسسات درگیر آن باشید را برایتان برطرف کرده است. به عنوان مثال به راحتی می‌توانید با مدرس ها در ارتباط باشید، روز و ساعت کلاس های خود را تعیین می‌کنید، روند برگزاری کلاس به دلیل تعطیلات و یا به حد نصاب نرسیدن زبان آموزان دچار وقفه نخواهد شد و بسیاری از مزایای دیگر که می‌تواند سرعت یادگیری شما را افزایش دهد.