تدریس خصوصی آیلتس 

با تدریس خصوصی آیلتس آنلاین یا تدریس خصوصی آیلتس حضوری، می‌توانید برای هدفی که در ذهن دارید برنامه ریزی دقیق زمانی انجام دهید. برای مدرک بین المللی آیلتس در زبان انگلیسی ابتدا نیاز است که سطح خود را ارزیابی کنید و پس از ارزیابی، کلاس های آمادگی آیلتس خود را زیر نظر استادهای با تجربه آیلتس مجموعه هایتاکی بگذرانید.

کلاس های خصوصی آیلتس برای تمامی افرادی که می‌خواهند مقطعی تمام توجه‌شان را به گرفتن این مدرک جلب کنند بسیار لازم و ضروری می‌باشد. وقتی در دوره‌ای مشخص و با سطح زبان انگلیسی فعلی خود قصد شرکت در این آزمون بین المللی را دارید، بهترین توصیه گرفتن کلاس های خصوصی آیلتس آنلاین یا حضوری می‌باشد. مهارت های آیلتس(ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ) همه و همه بنا به پیشرفت های خود شما در کلاس هایی که از قبل گذرانده‌اید بررسی می‌شوند و بر اساس نقاط قوت و ضعف شما دوره های جدیدی تعریف می‌شود.
تدریس خصوصی آزمون آیلتس همیشه جزو بهترین پیشنهادهای ما به زبان آموزان است چرا که در این دوره خصوصی، زمان نقش بسزایی را ایفا می‌کند و آپدیت بودن مدرس خصوصی آیلتس از اساسی ترین مسائل به شمار می‌رود. در تدریس خصوصی آیلتس آنلاین شما دلهره از دست دادن کلاس را نخواهید داشت چرا که در هر جا که هستید و در هر شرایطی بنا بر برنامه ریزی زمانی که برای آزمون آیلتس خود انجام داده‌اید، می‌توانید کلاس خود را داشته باشید.
در تدریس خصوصی آیلتس حضوری شما می‌توانید از حضور استاد و دلگرمی ایشان جهت رفع استرس های ناشی از آزمون، بهره ببرید. در هر دو روش تدریسِ خصوصیِ آزمون آیلتس، چیزی به شیوه استاد اضافه یا کم نمی‌شود. تنها آن دسته از زبان آموزانی که در کنار آموختن، درگیری کاری زیادی دارند می‌توانند از شیوه آنلاین بهره ببرند و سایر زبان آموزان محترمی که فراغت خاطر بیشتری دارند از شیوه حضوری استفاده نمایند.

 

آزمون آیلتس IELTS چیست؟

آیلتس ielts همان مخفف (International English Language Testing System) یعنی سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی می‌باشد. آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های انگلیسی بریتانیایی در سراسر دنیا می‌باشد. آزمون بین المللی IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود؛ آزمونی که همیشه با آزمون تافل آمریکایی در رقابت بوده و هست. این آزمون بین المللی بر روی چهار مهارت جهت یادگیری زبان انگلیسی شما تمرکز دارد و هر چهار مهارت را ارزیابی می‌کند. پس این آزمون از چهار بخش (listening ،reading ،writing ،speaking) تشکیل می‌شود.

امتحان های listening ،writing ،reading همگی با هم در یک روز برگزار می‌شوند و روز امتحان speaking بعد از آزمون به شما اعلام خواهد شد. در اکثر مواقع بین آزمون اول و دوم کمتر از دو هفته فاصله وجود دارد.

 

انواع آزمون بین المللی آیلتس

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا آزمون آیلتس انوع مختلفی دارد؟ بله، آزمون بین المللی آیلتس در دو نوع آکادمیک Academic و جنرال general برگزار می‌شود. زبان آموزانی که قصد ادامه تحصیل و اپلای برای دانشگاه خاصی را دارند، نیازمند نمره آیلتس در نوع آکادمیک هستند و افرادی که صرفا قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند کافی است آزمون آیلتس جنرال را امتحان دهند.
حال این سوال پیش می‌آید که تفاوت این دو در چیست؟ هر دو نوع آزمون در listening و speaking یکسان می‌باشند. اما در قسمت reading و writing متفاوت از هم هستند. برای اینکه در آزمون مد نظر خود امتحان دهید کافی است هنگام ثبت نام آن را انتخاب نمایید. پس این شما هستید که آکادمیک یا جنرال بودن آزمون خود را تعیین می‌کنید. زمان نسبی آزمون برای امتحان های کتبی(listening ،writing ،reading) کمتر از 3 ساعت و زمان تقریبی speaking حدود 20 دقیقه می‌باشد که به صورت رو در رو انجام می‌گیرد. ساختار آزمون بین المللی آیلتس به صورت زیر تشریح شده است.

 

 

نکات مهم درباره آزمون آیلتس

  • همراه داشتن پاسپورت برای روز امتحان شفاهی یا همان مصاحبه آیلتس الزامی است.
  • آزمون آیلتس تنها برای مدت دو سال اعتبار دارد و در صورتیکه بعد از این مدت نیاز به مدرک آیلتس داشته باشید، می‌بایست دوباره در این آزمون شرکت کنید و مدرک بروز شده را ارائه دهید. هر چند که این اواخر در خصوص این که ارزش امتحان آیلتس از دو سال به سه سال تغییر یافته نیز سخنانی به گوش می‌رسد برای اطمینان از این امر شما می‌توانید از دانشگاه مقصد یا مرکز آزمون خود سوالاتی بپرسید.
  • هزینه امتحان آیلتس در هر سال متفاوت می‌باشد و شما برای اطلاع از آخرین قیمت آن می‌توانید به مرکزی که قرار است در آنجا امتحان بدهید مراجعه کرده و یا از سایت‌شان اطلاعاتی کسب کنید.
  • نحوه ارزیابی آزمون آیلتس از نمره 0 تا 9 می‌باشد. در این آزمون نمره قبولی مفهومی ندارد شما می‌توانید بنا به مهارت خود هر نمره ای را در بازه صفر تا نه از آن خود کنید. بسیاری از دانشگاه ها نمره خاصی از آزمون را مد نظر دارند، برای مثال نمره 6.5 یا 7؛ نمره 5 در این آزمون یک نمره معمولی و متوسط به شمار می‌آید و از 6 به بالا نمره خوبی تلقی می‌شود.
  • در مورد آزمون آیلتس هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، هرچند که بهتر است سن امتحان دهندگان زیر 16 سال نباشند اما در صورت تقاضا افراد در سنین پایین تر نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
  • آزمون آیلتس آکادمیک 48 بار و آزمون آیلتس جنرال 24 بار در سال برگزار می‌شود و شما باید برای شرکت در آزمون تنها به آمادگی خود اکتفا کرده و سپس زمان مورد نظر را انتخاب کنید.
  • آزمون آیلتس در تمام کشورها برگزار می‌شود، اگر برای سفری عازم کشور دیگری هستید شما می‌توانید این آزمون را در آنجا انجام دهید.
  • آزمون آیلتس هیچ محدودیتی برای شرکت مجدد و یا حتی انجام چند باره آن ندارد.
  • درست است که لهجه آزمون آیلتس بر مبنای بریتیش British می‌باشد اما در قسمت Listening آزمون برای حفظ عدالت بین زبان آموزان تمامی لهجه ها قابل شنیدن می‌باشند. انگلیسی آمریکایی، بریتانیایی، نیوزیلندی یا استرالیایی…
  • لهجه شما در بخش speaking آزمون آیلتس به خودتان بستگی دارد و بهتر است که قبل از آزمون یا حتی خیلی پیش تر، لهجه مورد علاقه خود را از بین بریتیش و امریکن انتخاب کنید که در زمان آزمون تنها با یک لهجه خاص با ممتحن صحبت کنید، این کار نشان دهنده مهارت شما در زبان انگلیسی می‌باشد.


مدرک آزمون بین المللی آیلتس به چه شکل می‌باشد؟

 

 

سوالات متداول

آیا می‌توانم فقط استادهایی را ببینم که آیلتس را به صورت آنلاین تدریس می‌کنند؟

از میان مدرس های آیلتس، فیلتر آنلاین را بزنید و مدرس هایی که آیلتس را به صورت آنلاین تدریس می‌کنند مشاهده کنید.

چگونه بهترین معلم خصوصی آیلتس را پیدا کنم؟

مدرس های هایتاکی دانش و مهارت تخصصی خود را در پروفایلشان به اشتراک گذاشته اند. با مشاهده پروفایل هر یک می‌توانید استاد مورد علاقه خود را بیابید و در نهایت کلاس آزمایشی رزرو کنید تا با متدها و نحوه تدریس او آشنا شوید. شما می‌توانید به امتیاز هر استاد که توسط زبان آموزان به ثبت رسیده است نیز توجه کنید.

چگونه می‌توانم قبل از رزرو کلاس آیلتس با استاد در ارتباط باشم؟

هایتاکی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا از طریق پیام، با مدرس های مجموعه در ارتباط باشید. برای این کار کافی است وارد پروفایل استاد موردنظر خود شده و از طریق گزینه "پیام به مدرس" با او ارتباط برقرار کنید. رزرو کلاس آزمایشی نیز یکی دیگر از روش های برقراری ارتباط با استادهای مجموعه هایتاکی می‌باشد.

برای رزرو کلاس خصوصی آیلتس چه کاری باید انجام بدهم؟

ابتدا از لیست استادها، مدرس مورد علاقه خود را پیدا کرده و سپس گزینه رزرو کلاس را انتخاب کنید. برای یادگیری تمام مراحل رزرو کلاس می‌توانید به صفحه راهنمای زبان آموز مراجعه کنید.

مدت زمان برگزاری کلاس های آیلتس چقدر است؟

مدت زمان برگزاری کلاس های آزمایشی آیلتس 30 دقیقه، کلاس های آنلاین 60 و کلاس های حضوری 90 دقیقه می‌باشد.

کلاس های حضوری آیلتس کجا برگزار می‌شود؟

در اکثر مواقع کلاس های حضوری آیلتس در منزل زبان آموز برگزار می‌شود اما در حالت کلی باید بگوییم که محل برگزاری کلاس حضوری بر اساس توافق بین زبان آموز و استاد تعیین می‌شود.