اهمیت کلاس آموزش زبان آلمانی

زبان آلمانی یکی از 10 زبان برتر دنیاست. البته این جایگاه تنها بخاطر خود کشور آلمان نیست، بلکه بخاطر تعداد صحبت کنندگان این زبان گیراست که حدود 220 میلیون نفر را در جهان پوشش می‌دهد. تدریس خصوصی زبان آلمانی این روزها در جایگاه ویژه ای قرار دارد.
محیط آموزشی و اعتبار بین المللی که در دانشگاه های کشور آلمان فراهم شده است یکی از دلایل زبان آموزی متقاضیان ورود به دانشگاه های این کشور می‌باشد.

 

اهداف یادگیری زبان آلمانی

  • مهاجرت تحصیلی به یکی از دانشگاه های برتر دنیا مستقر در کشور آلمان
  • گرفتن مدرک بین المللی زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه یا موسسات عالی این کشور
  • مهاجرت به دلیل ارتقای شغلی
  • تجارت و اهداف کاری
  • مهاجرت به قصد تغییر محل سکونت
  • علاقه شخصی به فرهنگ و زبان آلمانی

هر یک از زبان آموزان بنا به یکی از دلایل بالا خواهان یادگیری زبان آلمانی هستند و به همین دلیل از کلاس‌های تدریس خصوصی زبان آلمانی به شدت استقبال می‌کنند.
 

تعیین سطح زبان آلمانی

برای تعیین سطح زبان آلمانی شما می‌توانید به دو شیوه این کار را انجام دهید:

شیوه اول: تعیین سطح به صورت آنلاین. شما می‌توانید وارد گزینه تعیین سطح آنلاین زبان آلمانی بشوید و هر زمان که آمادگی تعیین سطح داشتید دکمه شروع را فشار دهید. سوالات به صورت کتبی و آنلاین می‌باشند که بعد از پاسخگویی نتیجه نیز به شما اعلام خواهد شد.

شیوه دوم: بعد از بررسی پروفایل استادها و انتخاب مدرس مورد نظر شما می‌توانید جلسه آزمایشی را با ایشان بردارید. جلسات آزمایشی در مجموعه هایتاکی در بیشتر مواقع رایگان و یا با هزینه ای بسیار اندک برگزار می‌شوند. هدف از جلسات آزمایشی شناخت مدرس ها و زبان آموزان و تعیین سطح زبان آموز و همچنین مشورت درباره شیوه و متد تدریس استاد می‌باشد.

 

تفاوت کلاس های خصوصی و عمومی زبان آلمانی

کلاس های تدریس خصوصی زبان آلمانی به دلیل رعایت استانداردهای علمی همیشه یکی از بهترین راهکارها برای یادگیری زبان آلمانی به شمار رفته اند. بسیاری از زبان آموزان ترجیح می‌دهند که زبان انگلیسی خود را در کلاس های عمومی و زبان سوم خود را مثل زبان آلمانی در کلاس های خصوصی یاد بگیرند. در کلاس های آنلاین زبان آلمانی برنامه ریزی زمانی بسیار قابل انعطاف تر از کلاس های عمومی آن می‌باشد.
استاد در کلاس های خصوصی زبان آلمانی تمام توجه خود را معطوف به یک زبان آموز کرده و این در حالی است که در کلاس های عمومی توجه و زمان بین تمام زبان‌آموزان تقسیم می‌شود.

روش های تدریس در کلاس های خصوصی زبان آلمانی هم بسیار منعطف تر از روش های تدریس در کلاس های عمومی می‌باشند. چرا که استاد همه چیز را تنها با یک زبان آموز منطبق می‌کند. اگر زبان آموز مشکلی در شیوه تدریس داشته باشد، استاد بلافاصله شیوه دیگری را جایگزین قبلی می‌نماید. مهمترین عامل موفقیت در کلاس های خصوصی زبان آلمانی با برنامه جلو رفتن است.
یکی از شایع ترین مشکلات یادگیری زبان آلمانی به صورت گروهی و عمومی این می‌باشد که شما در آموزشگاهی ثبت نام کنید و یک ترم کلاس را بگذرانید و ترم دیگر به دلیل ثبت نام تعداد کم زبان آموزان کلاستان به تعویق بیفتد. در حالی که در تدریس خصوصی زبان آلمانی تمام برنامه ریزی متوجه زبان آموز و استاد می‌باشد، آن ها در زمان مشخصی می‌توانند هر آنچه که با هم به توافق رسیده بودند را اجرا کنند.
تنها نکته ای که در کلاس های عمومی وجود دارد و حائز اهمیت است بودن در کنار دیگر زبان آموزان می‌باشد، این مورد سبب می‌شود تا در بحث یادگیری زبان از اشتباهات دیگران هنگام مکالمه زبان آلمانی درس بگیریم و مکالمه بهتری داشته باشیم، که در واقع کمک جمعی به همدیگر در حوزه آموزش می‌باشد.

 

ساختار کلاس های آنلاین زبان آلمانی

کلاس های خصوصی زبان آلمانی مثل هر زبان دیگری باید شامل استانداردهای آموزشی باشد. مثلا در کلاس های آموزش زبان آلمانی باید روی تمام مهارتها تاکید شود. زبان آلمانی نیز دارای چهار مهارت (شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن) می‌باشد. توجه و تاکید روی هر چهار مهارت باعث رشد و ایجاد مهارت در یادگیری زبان آموز می‌شود.

در تدریس خصوصی زبان آلمانی اولین موردی که بسیار مهم است تعیین سطح زبان آلمانی زبان آموز می‌باشد.
تعیین سطح بسیاری از زبان آموزان به این دلیل که می‌خواهند آموزش زبان آلمانی را برای بار اول آغاز کنند کار سختی نیست، چرا که یادگیری زبان آلمانی آن ها از الفبا آغاز می‌شود تا رسیدن به مهارت بالای صحبت کردن و… .
اما آن دسته از زبان آموزانی که قبلا در دوره هایی شرکت کرده اند و یا از زبان آلمانی چیزی می‌دانند نیاز به تعیین سطح دارند؛ برای تعیین سطح می‌توانید یا به شیوه آنلاین که با گزینه تعیین سطح آورده شده است و یا با گرفتن جلسه آزمایشی با استاد منتخب خود در مجموعه هایتاکی اقدام کنید.

استادهای مجموعه هایتاکی جلسات آزمایشی را به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار اندک برای زبان آموزان تدارک دیده اند که در این جلسات زبان آموز و استاد بتوانند همدیگر را بیشتر شناخته و در صورت نیاز تعیین سطح نیز انجام گیرد و درباره متد آموزشی، کتاب ها و شیوه تدریس استاد نیز صحبت شود.
 

هزینه کلاس های انلاین زبان آلمانی

در مجموعه هایتاکی بر آن شدیم تا استادهای مختلف زبان آلمانی را با قیمت های متفاوتی در کنار هم جمع کنیم تا شما بنا به هر بودجه ای که دارید از یادگیری زبان آلمانی که می‌تواند در سرنوشت و آینده‌تان تاثیر گذار باشد غافل نمانید.
شما می‌توانید بنا به هر بودجه ای که دارید از میان استادهای عنوان شده در قسمت تدریس خصوصی زبان آلمانی استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از گذراندن جلسه آزمایشی با ایشان کلاس های یادگیری زبان آلمانی خود را شروع کنید. برخی از استادها با وجود تجربه کاری بالا و متدهای آموزشی به روز ترجیح می‌دهند که تعداد کلاس بیشتر با هزینه کمتری داشته باشند اما برخی مبلغ کلاس ها را بنا به سال های تدریس و تجربه و موقعیت مکانی زندگی خود تعیین می‌کنند. هرچند که لیست قیمت استادها باید از گزینه ارزیابی مجموعه هایتاکی عبور کند اما در نهایت این مدرس‌ها هستند که بنا به معیارهایی قیمت خود را به ما پیشنهاد می‌دهند.
در مجموعه هایتاکی مطمئن باشید که تمام استادهای زبان آلمانی از قسمت ارزیابی دانش و مهارت به سلامت بیرون آمده اند. پس با خیال راحت کلاس های زبان آلمانی خود را آغاز کنید. هایتاکی با گردآوردن استادهای آلمانی از سراسر کشور سعی کرده تا امکان یادگیری شما را تا حد ممکن به ساده‌ترین و راحت‌ترین شکل افزایش دهد.

سوالات متداول

کلاس حضوری زبان آلمانی در شهرستان نیز برگزار می‌گردد؟ محل برگزاری کجاست؟

هایتاکی برای کلاس های حضوری مکانی را تعیین نکرده است؛ در صورت رزرو کلاس حضوری باید بر سر مکان برگزاری با استاد خود به توافق برسید و در نهایت به اطلاع مجموعه هایتاکی برسانید.

یادگیری زبان آلمانی چه سطوحی دارد؟

سطح یادگیری زبان آلمانی A1 ،A2 ،B1 ،B2 ،C1 ،C2 می‌باشد. که در سطح A زبان آموز مبتدی است. در سطح B متوسط و در سطح C حرفه ای خواهد شد.

چگونه با متد آموزشی یک استاد آلمانی آشنا شویم؟

با استفاده از رزرو کلاس آزمایشی می‌توانید با شیوه تدریس استاد انتخابی خود آشنا شوید. 

بعد از رزرو 5 جلسه کلاس آزمایشی رایگان آلمانی دیگر امکان رزرو کلاس آزمایشی ندارم؟

این امکان برای شما محفوظ است با این تفاوت که تنها می‌توانید با استادهایی که در ازای کلاس آزمایشی هزینه‌ای دریافت می‌کنند، کلاس رزرو کنید. توجه داشته باشید که هزینه کلاس های آزمایشی بسیار پایین است.

نحوه ارزیابی سطح زبان آلمانی من چگونه خواهد بود؟

شما در جلسات آزمایشی توسط استادهای هایتاکی، تعیین سطح می‌شوید و با توجه به سطحتان در کلاس های آنلاین یا حضوری زبان آلمانی شرکت می‌کنید.

هایتاکی برای کلاس های آنلاین زبان آلمانی چه بستری را در نظر گرفته است؟

اسکای روم بستری است که پلتفرم هایتاکی برای کلاس های آنلاین زبان آلمانی در نظر گرفته است.