اهمیت زبان روسی

زبان روسی یکی از 6 زبان برتر و انتخاب شده‌ی سازمان ملل می‌باشد. درست است که زبان راحتی به نظر نمی‌آید، اما قطعا دشواری یادگیری زبان روسی کمتر از زبان کره ای، ژاپنی و عربی می‌باشد. البته این آمار طبق آخرین نظرسنجی های جهانی می‌باشد.
شاید که برای ما ایرانی ها زبان عربی به دلیل شباهت الفبا و دیگر دلایل… زبان دشواری به نظر نیاید، اما برای اروپایی ها که هیچ شناختی از این الفبا ندارند بسیار دشوار است. پس زبان روسی با وجود الفبای کمی پیچیده زیاد هم به نظر سخت و دشوار نمی‌آید. این زبان دارای 33 حرف می‌باشد و بسیاری از کلمات آن گونه که نوشته می‌شوند، خوانده نمی‌شوند.

در دنیا حدود 150 میلیون نفر به زبان مادریشان که زبان روسی است صحبت می‌کنند، اما در حدود 300 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان حرف می‌زنند. دلایل متعددی باعث شده که زبان روسی جایگاه خودش را در بین زبان آموزان سراسر دنیا پیدا کند. اینکه شما کمی روسی بدانید و به کشور روسیه سفر کنید شرایط را برایتان بسیار متفاوت‌تر از افرادی خواهد کرد که تنها با زبان انگلیسی می‌خواهند با مردمان کشور روسیه ارتباط برقرار کنند. چرا که در روسیه مردم کمتر با زبان انگلیسی مراوده دارند.

 

دلایل یادگیری زبان روسی

بنا به هدف افراد، دلایل یادگیری زبان روسی نیز می‌تواند متفاوت باشد:

  • مهاجرت برای تحصیل به کشور روسیه یا یکی از کشورهای روسی زبان
  • مهاجرت به کشور روسیه برای زندگی و یا یکی از کشورهای روسی زبان مثل اوکراین، بلاروس و…
  • برقراری روابط تجاری و کاری؛ به دلیل گستردگی کشور روسیه و فرصت های تجاری بسیار خوب در آن بسیاری از افراد در سراسر دنیا تمایل دارند که این بازار بزرگ را از دست ندهند.
  • دلایل شخصی و علاقه به کشور روسیه بزرگ

 

مدت زمان یادگیری زبان روسی در کلاس های خصوصی آنلاین و یا حضوری

مدت زمان یادگیری زبان روسی قبل از هر چیز؛ به مدت زمانی که زبان آموز برای یادگیری این زبان وقت می‌گذارد و نحوه یادگیری او مثل شرکت در کلاس های خصوصی زبان روسی، شرکت در کلاس های عمومی و آموزشگاهی بستگی دارد. وقتی که زبان آموز هدف خود  را از یادگیری زبان روسی تعیین کرده و انگیزه کاملی برای شروع یادگیری دارد، تنها نحوه یادگیری باقی می‌ماند.
اگر زبان آموز در کلاس های خصوصی زبان روسی شرکت کند چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری می‌تواند زبان روسی را در مدت زمان کمتری نسبت به خود آموزی این زبان یا کلاس های عمومی آموزش ببیند. برای مثال با تمرین و تکرار هر روزه و شرکت در کلاس های خصوصی زبان روسی، به احتمال زیاد پس از یک سال بتواند به سطح قابل قبولی از زبان روسی برسد، اما برای شرکت در آزمون ها و یا حرفه ای صحبت کردن شاید که بهتر باشد کمی بیشتر وقت بگذارد؛ برای مثال 6 ماه الی یک سال بیشتر. اما به طور قطع برای آن دسته از زبان آموزانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند یا افرادی که می‌خواهند الفبای تجارت با کشور روسیه را به خوبی بدانند و با آنها کار بکنند(یا یک کشور روسی زبان) یک سال آموزش کفایت می‌کند. شما می‌توانید با شرکت در کلاس های خصوصی زبان روسی مجموعه هایتاکی گام بزرگی در جهت یادگیری این زبان بردارید.

 

تعیین سطح زبان روسی

زبان روسی برای بسیاری از زبان آموزان و متقاضیان این زبان، زبان جدیدی به شمار می‌آید و این بدین معناست که آنها هیچ آگاهی از این زبان ندارند و قصد دارند برای اولین بار این زبان را آموزش ببینند، به همین دلیل سطح آغازین برای یادگیری زبان روسی از همان شروع الفبا می‌باشد.
اما دسته ای از متقاضیان آشنایی کمی با این زبان دارند یا دوره ای را در یک آموزشگاه گذرانده اند و اکنون می‌خواهند به صورت خصوصی آموزش زبان روسی را دوباره از سر بگیرند. برای این دسته از افراد تعیین سطح توسط استاد مورد نظر صورت می‌گیرد.
در مجموعه هایتاکی بعد از اینکه شما پروفایل استادها را بررسی کردید و مدرس مورد نظر خود را انتخاب کردید، می‌توانید با ایشان جلسه آزمایشی داشته باشید. در جلسه آزمایشی مدرس‌ها در کنار صحبت در مورد متد آموزشی و شیوه تدریس و… به تعیین سطح زبان آموزان می‌پردازند.

 

هزینه کلاس های خصوصی زبان روسی به صورت آنلاین و حضوری

هزینه کلاس های خصوصی زبان روسی به صورت آنلاین و حضوری کمی با هم متفاوت می‌باشند. همیشه هزینه کلاس های خصوصی حضوری کمی بیشتر از هزینه کلاس های خصوصی آنلاین می‌باشد، چرا که هزینه ایاب و ذهاب استاد نیز لحاظ می‌شود. اما قیمت کلاس های خصوصی زبان روسی هر استاد متفاوت می‌باشد.
در مجموعه هایتاکی برای هر زبان از جمله زبان روسی استادهای مختلفی وجود دارند، هزینه دوره های خصوصی زبان روسی در پروفایل استادها آورده شده است که این هزینه‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشند.
هر استاد بنا به تجربه، تحصیلات، محل اقامت خود (مثلا برای کلاس های خصوصی زبان روسی به صورت حضوری) و یا... قیمت پیشنهادی‌اش را به مجموعه هایتاکی می‌دهد که مجموعه هایتاکی بعد از بررسی های مورد نیاز قیمت نهایی هر استاد را در پروفایل‌اش به نمایش می‌گذارد.
مورد مهم در کلاس های خصوصی زبان روسی این است که شما می‌توانید با خیال راحت بنا به بودجه خود کلاس زبان روسی را آغاز کنید، چرا که در مجموعه هایتاکی قیمت ثابتی برای کلاس ها وجود ندارد و همین امر باعث می‌شود که شما بهترین را بنا به بودجه خود انتخاب کنید. تعیین قیمت کلاس ها در کنار سوابق تحصیلی و تجربی استاد و … تا حدی شخصی می‌باشد.
نظر هر استاد می‌تواند با استاد خصوصی زبان روسی دیگر متفاوت باشد، به هیچ عنوان هزینه بالای یک کلاس دلیلی بر بهتر بودن آن استاد نمی‌باشد. بلکه شما با بررسی پروفایل استادها و یا حتی گذراندن جلسات آزمایشی بنا به تمایل خود می‌توانید استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید. تمام استادهای در مجموعه هایتاکی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، پس هزینه کلاس ها دلیلی بر بهتر بودن یا بدتر بودن هیچ استادی نخواهد بود. این وسعت قیمت گذاری تنها باعث گسترش زمینه یادگیری برای هر زبان آموزی است که تمایل به آموزش با بودجه های مختلف را دارد.

 

بهترین کلاس خصوصی زبان روسی

اینکه شما کلاس خصوصی زبان روسی به صورت آنلاین داشته باشید یا حضوری، از نظر استانداردهای تدریس فرقی نمی‌کند، چرا که کلاس های خصوصی باید دارای استانداردهایی باشند. که شامل موارد زیر هستند:

اساتید ارزیابی شده زبان روسی، کلیه استادها در مجموعه هایتاکی از فیلتر ارزیابی مجموعه گذشته اند و این بدین معناست که شیوه های آموزشی آنها در کنار مدارک تحصیلی و تجربه کاری، همه و همه مورد بررسی قرار گرفته‌اند. طرح درس استادها یکی از مهمترین ها برای اداره کلاس های خصوصی زبان روسی می‌باشد. این که استاد خصوصی زبان روسی چه در کلاس های حضوری و چه در کلاس های عمومی کلاس خود را با طرح درس پیش ببرد امر بسیار مهمی می‌باشد.
در طرح درس تمام برنامه ریزی های درسی در هر جلسه بین زبان آموز و استاد طراحی می‌شود.
هر استاد بنا به سطح زبان آموز خود با یک برنامه ریزی دقیق برای هر جلسه، کلاس خصوصی خود را شروع می‌کند که به این برنامه ریزی جزیی طرح درس می‌گوییم. تنظیم وقت و انعطاف پذیری کلاس های خصوصی بین زبان آموز و استاد یکی دیگر از مواردی است که در کلاس های خصوصی زبان روسی نیز باید مورد اهمیت قرار بگیرد. در کلاس های خصوصی زمان آغاز و پایان کلاس باید سر وقت تعیین شده باشد و برای پیشبرد کلاس ها در صورت بروز مشکل در روز برگزاری کلاس، استاد و زبان آموز باید بتوانند زمان قابل انعطافی داشته باشند تا جبران کلاس از دست رفته بشود.در مجموعه هایتاکی تنظیم اولیه کلاس ها در تقویم استاد آمده اما زمان ها برای زبان آموز و استاد قابل برنامه ریزی هستند و می‌توانند با مشورت هم بهترین زمان برگزاری کلاس های خصوصی زبان روسی را داشته باشند.

 

مدرک بین المللی زبان روسی

بسیاری از زبان آموزان که متقاضی کلاس های خصوصی زبان روسی هستند، برای ارزیابی خود و اقدامات مهاجرتی نیازمند مدرک بین المللی زبان روسی می‌باشند.
یکی از مدارک بین المللی و معتبر در سراسر جهان مدرک TORFL می‌باشد، که در سطوح مختلف برگزار می‌شود. این آزمون برای افرادی که زبانی غیر از زبان روسی دارند طراحی شده و دانشگاه های روسی برای پذیرش افراد غیر روسی زبان این آزمون را به رسمیت شناخته اند. شما می‌توانید کلاس های خصوصی زبان روسی خود را در مجموعه هایتاکی زیر نظر استادهای ارزیابی شده و بنا به بودجه تعیین شده خود، شروع کنید.

سوالات متداول

اگر قبلا دوره های زبان روسی را گذرانده باشیم، چگونه سطح خود را بفهمیم؟

ممکن است شما از قبل در کلاس های روسی شرکت کرده باشید و اکنون که می‌خواهید یادگیری را آغاز کنید نیاز دارید تا تعیین سطح شوید و این کار در جلسات آزمایشی توسط استادهای مجموعه هایتاکی انجام می‌گیرد. در این صورت استاد با توجه به سطح شما، آموزش را آغاز می‌کند.

می‌خواهم با بهترین استاد زبان روسی کلاس بردارم، چه کار کنم؟

مدرس هایی که در این صفحه مشاهده می‌کنید، هر یک توسط زبان آموزان امتیازدهی شده‌اند. بر روی کارت هر استاد میانگین امتیازات را مشاهده می‌کنید. در پروفایل شخصی او نیز می‌توانید تجربیات استاد، رزومه، نظرات زبان آموزان قبلی و… را ببینید. با بررسی پروفایل استاد، مدرس مدنظر خود را انتخاب کرده و با او کلاس خصوصی روسی رزرو کنید.

چگونه بفهمیم که کتاب و جزوه انتخابی یک استاد برای تدریس زبان روسی چیست؟

هایتاکی قابلیتی را برای شما زبان آموزان پیاده سازی کرده است تا بتوانید با مدرس ها در ارتباط باشید. از طریق پروفایل استاد و دکمه "پیام به مدرس"؛ با استاد انتخابی خود ارتباط برقرار کرده و سوالاتتان را از ایشان بپرسید. همچنین می‌توانید اقدام به رزرو کلاس آزمایشی روسی کرده تا با استاد ارتباط برقرار کنید.

آیا در هایتاکی می‌توان با استادهای نیتیو زبان روسی، کلاس رزرو کرد؟

بله استادهای نیتیو زبان روسی که در هایتاکی مشغول به تدریس هستند کلمه “Native”، در پروفایلشان عنوان شده است. از میان لیست مدرس ها، استاد نیتیو موردنظر را انتخاب کرده و با او کلاس آنلاین یا حضوری زبان روسی رزرو کنید.

اگر زبان آموز مبتدی باشم، یاد گرفتن زبان روسی چقدر زمان می‌برد؟

یادگیری زبان روسی و پیشرفت در آن به عوامل زیادی بستگی دارد. تلاش و پشتکار هر فرد فاکتور مهم و اساسی برای فراگیری زبان روسی محسوب می‌شود. در صورتیکه به طور مداوم در کلاس های آموزشی شرکت کنید و در طول آموزش، تمرین و تکرار روزانه داشته باشید می‌توانید زبان روسی را در مدت کوتاه‌تری یاد بگیرید.

چگونه کلاس خصوصی آنلاین یا حضوری زبان روسی رزرو کنم؟

از لیست استادهای زبان روسی که در بالا قرار گرفته، مدرس مورد علاقه خود را پیدا کرده و از پروفایل ایشان بر روی دکمه رزرو کلاس کلیک کنید. شما می‌توانید آموزش کامل مراحل رزرو کلاس آنلاین یا حضوری را در صفحه راهنمای زبان آموز مشاهده کنید.

هایتاکی می‌تواند برای گرفتن مدرک بین المللی TORFL به من کمک کند؟

بله مجموعه هایتاکی تمام تلاش خود را می‌کند تا پاسخگوی نیاز زبان آموزان روسی با هر هدف و خواسته‌ای باشد. در صورتیکه قصد شرکت در آزمون TORFL را دارید و برای آماده سازی خود می‌خواهید در هایتاکی کلاس رزرو کنید. استادهایی که در تخصص خود آموزش آزمون TORFL را وارد کرده‌اند انتخاب نمایید تا از آموزش و راهنمایی آن ها بهره‌مند شوید.

مدت زمان برگزاری هر جلسه کلاس آنلاین و یا حضوری زبان روسی چقدر است؟

کلاس های آنلاین زبان روسی 60 و کلاس های حضوری 90 دقیقه‌ای هستند.