مدرک GRE برای چه کسانی است؟ 

درست است که آزمون GRE یک آزمون برای سنجش میزان یادگیری زبان انگلیسی است، اما این آزمون مناسب همه افرادی که قصد مهاجرت دارند نیست. آزمون GRE بیشتر برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا را دارند کاربردی می‌باشد. اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا برای بسیاری از رشته های فنی و مهندسی به این آزمون احتیاج دارند تا به متقاضیان از سراسر دنیا پذیرش دهند.
 

آیا GRE همانند IELTS یا TOEFL است؟

در این که آزمون جی آر ای یک آزمون انگلیسی است شکی نیست اما در این مسئله که آزمون جی آر ای چقدر جامع یا تخصصی است کمی بحث وجود دارد. آزمون آیلتس یا آزمون تافل آزمون هایی هستند که تا حدی سطح توقع اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند را برآورده می‌کنند. این آزمون ها همه چهار مهارت زبان انگلیسی را به چالش می‌کشند؛ اما در GRE تنها مهارت هایی سنجیده می‌شوند که بیشتر جنبه تحلیلی و مفهومی دارند. آن هم از جهتی است که مهارت شما برای ورود به مقطع بالاتر را به ارزیابی بگذارند.
 

چند نوع آزمون GRE داریم؟

این آزمون در دو نوع : General و Subject  برگزار می‌شود.
آزمون GRE General در واقع همان آزمونی است که در اکثر مواقع از آن به عنوان GRE یاد می‌شود، آزمونی است که بیشتر داوطلبان ورود به مقاطع بالاتر به دنبال آن هستند. این آزمون با کامپیوتر برگزار می‌شود، هر چند که نوع کتبی آن نیز وجود دارد اما عرف برگزاری آن با کامپیوتر می‌باشد و تا حدی روند کار مانند آزمون تافل است. این آزمون در حدود 3 ساعت و 45 دقیقه برگزار می‌شود و دفعات برگزاری آن در سال و ماه زیاد می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

آزمون GRE Subject آزمونی است که به صورت تخصصی مهارت های زبان آموزان و متقاضیان را به چالش می‌کشد. این آزمون برای آن دسته از متقاضیانی خوب است که قصد ادامه تحصیل در رشته های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی مولکولی، زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک، شیمی، روانشناسی را دارند. البته بهتر است قبل از اینکه به صورت تخصصی امتحان بدهید ابتدا از دانشگاهی که قصد رفتن به آن را دارید اطمینان حاصل کنید؛ در صورتی که در امتحان GRE Subject شرکت کنید آیا در رشته ای که قصد امتحان دارید برای شما امکان پذیرش وجود دارد؟ و اینکه رشته مورد نظرتان از نظر دانشگاه قابل قبول می‌باشد؟
زمان آزمون GRE موضوعی، حدود 2 ساعت و 50 دقیقه می‌باشد که به صورت کتبی و چهار گزینه ای برگزار می‌شود؛ این آزمون تنها 3 بار در سال آن هم در ماه های خاصی برگزار می‌گردد که برای اطلاع از آن می‌توانید با کمی جستجو مکان و زمان برگزاری آزمون ها را در ایران ببینید.
 

ساختار آزمون GRE 

آزمون GRE  در سه بخش :
Quantitative reasoning که در واقع بخش ریاضیات و محاسبات است.
بخش verbal reasoning این بخش در واقع تجزیه و تحلیل موضوعی است و درک مطلب را به چالش می‌کشد.
بخش Analytical Writing Assessment این بخش مهارت نوشتاری و تجزیه و تحلیل موضوعی را ارزیابی می‌کند.

در شکل زیر می‌توانید زمان هر کدام از بخش ها و همچنین نمره هر بخش را ببینید.

 

 

مدت اعتبار GRE

مدت اعتبار آزمون زبان انگلیسی GRE حدود 5 سال می‌باشد هر چند که این امکان وجود دارد بعضی از دانشگاه ها نتایج آزمون را بعد از 3 سال به دلیل حجم بالای متقاضیان از سراسر دنیا و رقابت بین آن ها برای رشته های خاص، نپذیرند.
پیشنهاد ما این است که باز هم در مورد مدرک GRE  که در دست دارید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید و از همه چیز مطمئن شوید و سپس اقدام به اپلای کنید. در مجموعه هایتاکی ، شما می‌توانید با مشاوره ای که از استاد منتخب خود می‌گیرید در مدت زمانی که در نظر دارید خود را برای شرکت در آزمون GRE آماده نمایید. مانند آزمون های دیگر زبان انگلیسی، این آزمون نیز در طول یک سال به دفعات برگزار می‌گردد. پس نگران از دست دادن آزمون نشوید و با راهنمایی های مدرس‌های GRE مجموعه هایتاکی خود را بدون استرس برای این آزمون آماده کنید. 

نمونه مدرک آزمون GRE:

 

 

سوالات متداول

کلاس های خصوصی جی آر ای چند دقیقه ای هستند؟

تعیین سطح زبان انگلیسی چگونه انجام می‌گیرد؟

رنج قیمتی کلاس های جی آر ای چقدر است؟

کلاس های خصوصی حضوری جی آر ای کجا برگزار می‌شود؟

نحوه رزرو کلاس های جی آر ای چگونه است؟

آیا می‌توانم با استاد ارتباط برقرار کنم تا سوالاتی در مورد تدریس خصوصی GRE بپرسم؟

آیا می‌توانم زمان کلاس خصوصی آنلاین و یا حضوری GRE را تغییر دهم؟