یادگیری کتاب فارسی یازدهم دبیرستان

در نظام جدید آموزش ایران، یک کتاب تحت عنوان فارسی (۲) برای دانش آموزانی که در دوره دوم متوسطه، در یکی از رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی یا علوم و معارف اسلامی مشغول به تحصیل هستند در نظر گرفته شده است. مطالب این کتاب که با عنوان فارسی یازدهم دبیرستان نیز شناخته می‌شود در قالب ۸ فصل و هجده درس گردآوری شده است. هر فصل نوع خاصی از ادبیات شامل ادبیات تعلیمی، ادبیات پایداری، ادبیات غنایی، ادبیات سفر و زندگی، ادبیات انقلاب اسلامی، ادبیات حماسی، ادبیات داستانی و ادبیات جهان را شامل می‌شود. 

هر فصل شامل دو یا سه درس است. هر درس در سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و آنچه اهمیت دارد در قالب سوال برای دانش آموز مطرح می‌شود. اگر دانش آموز مطالب را به خوبی بیاموزد به راحتی می‌تواند به این سوالات پاسخ دهد. در اینجاست که نتیجه زحمات معلم و تفاوت بین کسی که مطالب را آموخته با کسی که تنها متن را خوانده و آن را درک نکرده مشخص می‌شود.

هدف از تهیه این کتاب تقویت مهارت‌های زبانی، فرازبانی و ادبی دانش آموز است. بهتر است ویژگی‌های گفتاری زبان فارسی مانند لحن و آهنگ مورد توجه قرار بگیرد. از طرف دیگر توصیه می‌شود متون به صورت کامل برای دانش آموز معنا شود تا بتواند آن‌ها را درک کند و برای همیشه به خاطر بسپارد. 

 

معلم های هایتاکی برای تدریس خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان

امروزه دانش آموزان زیادی هستند که تدریس خصوصی را نسبت به تدریس عمومی ترجیح می‌دهند. زیرا تدریس خصوصی فارسی یازدهم مزایای زیادی دارد. از جمله اینکه دانش آموز می‌تواند با قرارگیری در مرکز توجه معلم، مطالب را بسیار بهتر بیاموزد و هر گونه سوال و اشکال و ابهامی که دارد رفع شود. 

آنچه اهمیت دارد انتخاب معلم خصوصی است. بهتر است معلم خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان بتواند از روش‌های جدید و جالبی برای آموزش مطالب استفاده کند و مسیر یادگیری را برای دانش آموز هموار سازد. خبر خوب اینکه معلم‌های هایتاکی همگی افرادی باتجربه و خبره هستند و تنها بعد از تایید توسط کارشناسان مجموعه، دعوت به همکاری می‌شوند. به همین دلیل گزینه‌های مناسبی برای انتخاب به شمار می‌روند. شما در هایتاکی می‌توانید بعد از آشنایی با معلم خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان از طریق شرکت در جلسات آزمایشی در مورد رزرو کلاس او تصمیم بگیرید. 

 

امکانات هایتاکی برای کلاس خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان

برگزاری جلسات آزمایشی رایگان تنها یکی از امکانات هایتاکی است. علاوه بر این، دانش آموز می‌تواند از طریق مشاهده ویدئو معرفی معلم فارسی یازدهم دبیرستان، مطالعه متن معرفی و بررسی رزومه معلم، شناخت بیشتری از او به دست آورد تا با اطمینان بتواند در مورد شرکت در کلاس خصوصی زبان فارسی، پایه یازدهم دبیرستان تصمیم بگیرد. 

دانش آموز می‌تواند حتی قبل از رزرو کلاس، از طریق پلتفرم هایتاکی برای معلم خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان پیام بفرستد و علاوه بر انجام هماهنگی‌های لازم برای برگزاری کلاس درس، مطالبی را که در فهم و درک آن‌ها اشکال دارد در همان ابتدا از طریق رزرو کلاس آزمایشی با معلم در میان بگذارد. بدین ترتیب در کلاس خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان بر نقاط ضعف دانش آموز تمرکز می‌شود و تک تک آن‌ها رفع خواهد شد.

در کل می‌توان گفت در هایتاکی تدریس خصوصی حضوری و آنلاین زبان فارسی یازدهم دبیرستان با کیفیت بالایی انجام می‌شود و با شیوه‌های آموزشی جدید و امکانات بسیار مناسبی که در اختیار دانش آموز قرار می‌گیرد یک فضای آموزشی لذت‌بخش برای او فراهم می‌شود. فضایی که می‌تواند هر آنچه را که لازم است در آن آموزش ببیند، به طوری که بتواند در آینده نیز از آن مطالب استفاده نماید و به سوالات فارسی یازدهم دبیرستان در هر آزمونی پاسخ دهد.

سوالات متداول

مدت زمان کلاس خصوصی آنلاین و حضوری زبان فارسی یازدهم دبیرستان چقدر است؟

کلاس‌های خصوصی آنلاین و حضوری زبان فارسی یازدهم دبیرستان در هایتاکی به ترتیب در مدت زمان 60 و 90 دقیقه برگزار می‌شوند.

آیا می‌توان قبل از رزرو کلاس خصوصی فارسی یازدهم دبیرستان با معلم ارتباط برقرار کرد؟

بله، دو راه برای ارتباط با معلم خصوصی وجود دارد که عبارت است از: رزرو کلاس آزمایشی فارسی یازدهم دبیرستان و ارسال پیام به معلم، از طریق دکمه “پیام به مدرس”.

آیا امکان تغییر زمان کلاس فارسی یازدهم دبیرستان توسط دانش آموز وجود دارد؟

بله، دانش آموز می‌تواند در پروفایل شخصی خود اقدام به تغییر زمان کلاس خصوصی فارسی، پایه یازدهم دبیرستان کند.