اهمیت تدریس خصوصی زبان فرانسه

در حال حاضر بیشتر مردم، زبان فرانسه را دومین زبان پر طرفدار (به عنوان زبان دوم خود یا زبان دوم غیر مادری) می‌دانند.

بر اساس تحلیلی که از تعداد صحبت کنندگان زبان فرانسه به عمل آمده، این زبان با حدود 280 میلیون صحبت کننده، در جایگاه پنجم قرار گرفته است. در ایران نیز متقاضیان زبان فرانسه جایگاه دوم بیشترین تعداد در زمره یادگیری زبان خارجی را به خود اختصاص داده اند.

 

تدریس خصوصی زبان فرانسوی یکی از گزینه هایی می‌باشد که تعداد زیادی از زبان آموزان را به خود مشغول کرده است. در حال حاضر برخی از زبان آموزان ترجیح می‌دهند که کلاس های عمومی زبان انگلیسی بردارند و در کنار آن کلاس خصوصی زبان فرانسوی نیز داشته باشند. هر چند پیشنهاد ما پایان دادن به یک زبان و شروع زبان دیگر است اما توانمندی های افراد در یادگیری متفاوت می‌باشد. اگر شما تمایل داشته باشید که زبان فرانسه یاد بگیرید، تدریس خصوصی زبان فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای شما بشمار می‌آید.

تا کنون بسیاری از زبان آموزان گفته اند زمانی که صرف یادگیری زبان فرانسه می‌شود نسبت به یادگیری زبان انگلیسی کمتر است.

شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسوی چه به‌ صورت آنلاین و چه به صورت حضوری شامل استانداردهایی است که رفته رفته شما را برای شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان فرانسه و گزینه مهاجرت آماده می‌کنند.

 

ویژگی های کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسوی

کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسوی باید شامل استاندارد هایی به شرح زیر باشند:

  • تنظیم و انعطاف پذیری زمان کلاس بین زبان آموز و مدرس کلاس خصوصی زبان فرانسه
  • از متد روز پیروی کنند. هر ساله کتاب هایی در حوزه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در سطح جهانی برای تدریس زبان فرانسه در نظر گرفته می‌شود. این کتاب ها گاهی تنها ورژن جدید از کتاب های موجود گذشته می‌باشند. اما بروز شده و با اطلاعاتی جدیدتر وارد بازار می‌شوند.
  • مدرس ها باید اطلاعات کافی و مفیدی در حوزه نرم افزارهای بروز دنیا داشته باشند. چرا که امروزه یکی از گزینه های کمک آموزشی مهم در کنار یادگیری زبان فرانسه همین اپلیکیشن ها می‌باشند.
  • هر چهار مهارت (شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری) حتما در هر متدی که استاد خصوصی زبان فرانسه برای تدریس در کلاس خصوصی زبان فرانسوی مورد استفاده قرار می‌دهد، وجود داشته باشد. تسلط بر روی هر چهار مهارت یکی از مهمترین ویژگی های یک کلاس خصوصی زبان فرانسه می‌باشد.
  • مدرس خصوصی زبان فرانسوی باید اطلاعات کافی از این زبان و فرهنگ غالب آن داشته باشد. چرا که اطلاعات کافی استاد می‌تواند راهنمای خوبی برای کسب دانش بیشتر باشد. وقتی شما بدانید که مثلا فرهنگ قهوه خوردن در این کشور بسیار جا افتاده است مطمئنا به دنبال یادگیری مکالمه درباره قهوه می‌افتید. همین امر به شما کمک می‌کند اطلاعات و لغات جدیدی را به کوله بار خود اضافه کنید.

 

تعیین سطح زبان فرانسوی

در بیشتر مواقع آموزش زبان فرانسه به دلیل جدید بودن برای بسیاری از زبان آموزان، از ابتدای الفبا شروع می‌شود و نیازی به تعیین سطح نخواهد بود. اما در این میان هستند زبان آموزانی که تا حدی زبان فرانسوی را فراگرفته اند و به دنبال کامل کردن دوره یادگیری زبان فرانسوی خود هستند. برای این دسته از زبان آموزان به خصوص اگر وقفه ای در دوره یادگیریشان افتاده باشد، تعیین سطح کاملا ضروری و مورد نیاز می‌باشد. در همین راستا در مجموعه هایتاکی ما به دو شیوه تعیین سطح زبان فرانسوی را انجام می‌دهیم.

 

شیوه اول: شیوه آنلاین می‌باشد که شما می‌توانید در هر لحظه که امکان داشتید دکمه شروع تعیین سطح را فشار دهید و تعیین سطح زبان فرانسوی خود را آنلاین آغاز کنید. در پایان نیز جواب تعیین سطح به شما نمایش داده خواهد شد. در این صورت شما می‌توانید سطح زبان فرانسوی خود را متوجه شوید و از آن سطح شروع به گرفتن کلاس خصوصی زبان فرانسه کنید.

 

شیوه دوم: تعیین سطح با استاد منتخبتان می‌باشد. برای یادگیری زبان فرانسه شما می‌توانید پروفایل استادهای خصوصی زبان فرانسه را بررسی کنید و از میان آن ها استادی که توجهتان را جلب کرد انتخاب نمایید و با ایشان جلسه آزمایشی بگیرید.

این جلسه آزمایشی که در بیشتر مواقع رایگان است و یا با هزینه بسیار کمی برگزار می‌شود به منظور شناخت استاد و زبان آموز، تعیین سطح زبان آموز و آگاهی از متد آموزشی استاد خصوصی زبان فرانسه می‌باشد.

 

دوره های خصوصی زبان فرانسه در مجموعه هایتاکی زیر نظر استادهای ارزیابی شده این رشته برگزار می‌شود که این دوره ها یا به صورت آنلاین یا به صورت حضوری برگزار می‌شوند.

برای آگاهی از کلاس‌های خصوصی زبان فرانسه می‌توانید هر از چندگاهی صفحه تدریس خصوصی زبان فرانسه را نگاهی اجمالی بیندازید. تعدادی از این دوره ها به پیشنهاد برخی مدرس‌های برگزار می‌شوند که زمان مشخص و ثابتی ندارند، گاهی در هر ماه و گاهی هر چند ماه یکبار پیشنهاداتی داده می‌شود.

 

هزینه تدریس خصوصی زبان فرانسوی

قیمت کلاس های خصوصی زبان فرانسوی در مجموعه هایتاکی بسیار منعطف می‌باشد. بدین معنا که شما می‌توانید هر طیف قیمتی را در پروفایل استاد مشاهده کنید. شما می‌توانید با هر بودجه ای که دارید کلاس خصوصی زبان فرانسوی خود را بردارید.

درباره قیمت کلاس خصوصی زبان فرانسه هر استاد، گزینه هایی اعمال می‌شود مثل تجربه استاد، نیتیو بودن ایشان و سالهای آموزشی و… . قیمت پایین برخی از آنها به هیچ عنوان بدین معنی نیست که استادهای قابلی نیستند. بلکه بسیاری از مدرس‌ها ترجیح می‌دهند که تعداد کلاس های بالایی با هزینه کم داشته باشند تا کلاس هایی با تعداد پایین و هزینه بالاتر.

پس این مورد کمی شخصی می‌باشد که به نظر استاد محترم بستگی دارد. در هر حال شما خیالتان راحت باشد که در مجموعه هایتاکی می‌توانید با هر بودجه ای کلاس خصوصی زبان فرانسوی خوبی داشته باشید.

 

متدهای تدریس خصوصی زبان فرانسه

برای تدریس خصوصی زبان فرانسه استادهای این رشته متدهایی را برای تدریس خود بنا به تقاضای بازار و گزینه های موجود انتخاب می‌کنند. البته در آغاز تدریس استاد با زبان آموزان درباره متد تدریس خود مشورت می‌کنند. چرا که ممکن است برخی از زبان آموزان قبلا متدی را امتحان کرده باشند و بخواهند همان متد را دنبال کنند، برای همین این مورد بسیار قابل انعطاف می‌باشد.

استاد بعد از اینکه متد کلاس های خصوصی زبان فرانسه را با زبان آموز چک کردند شیوه تدریس خود را نیز بیان می‌کنند. بسیاری از استادها شیوهای متفاوتی را در آموزش به کار می‌بندند.

مثلا برخی روی فیلم های فرانسوی زبان و تصویری کار کردن توجه نشان می‌دهند و برخی دیگر روی پادکست ها، آهنگ ها و گزینه های شنیداری توجه دارند. برخی دیگر از استادها از زبان آموزان می‌خواهند که از شیوه تکرار و تمرین این زبان را آموزش ببینند.

هرچند تمام استادها موظف به آموزش تمام چهار مهارت (شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن) در زبان فرانسه می‌باشند. اما تمرکز هر استاد در شیوه آموزشی ایشان می‌تواند متفاوت از مدرس دیگر باشد.

 

در مجموعه هایتاکی شما می‌توانید کوچکترین تا بزرگترین گزینه هایی که ذهنتان را درباره تدریس خصوصی زبان فرانسه مشغول کرده با استاد منتخب خود در میان بگذارید و از ایشان برای اهدافی که دارید راهنمایی و کمک بگیرید.

 

اهداف تدریس خصوصی زبان فرانسوی

هر کدام از زبان آموزان می‌توانند با هدف خاصی کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسوی خود را بردارند. از جمله: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و یا کلا گزینه مهاجرت به کشور یا منطقه‌ ای فرانسوی زبان.

مهاجرت به دلیل ارتقای شغلی، مسافرت های تجاری و …

گرفتن مدرک یکی از آزمون های بین المللی زبان فرانسوی از جمله DELF و DALF و TCF و …

این مدارک جهت ارائه به سفارت یا دانشگاه مقصد می‌باشند.

سوالات متداول

مدت زمان برگزاری کلاس های تدریس خصوصی زبان فرانسه چند دقیقه است؟

کلاس خصوصی آنلاین فرانسه 60 دقیقه، کلاس حضوری فرانسوی 90 و کلاس های آزمایشی فرانسوی 30 دقیقه می‌باشد.

کلاس حضوری زبان فرانسه کجا برگزار می‌شود؟

محل برگزاری کلاس حضوری فرانسوی بر اساس توافق بین شما و مدرس انتخاب می‌شود. به طور معمول کلاس های هایتاکی در منزل زبان آموز برگزار می‌شود.

در صورت عدم امکان برگزاری کلاس در منزل شما، مکان کلاس را با استاد هماهنگ خواهید کرد.

مجموعه هایتاکی از چه متد آموزشی برای تدریس استفاده می‌کند؟

استادهای فعال در مجموعه هایتاکی هر یک شیوه و متد تدریس مختص به خود را دارند. شما می‌توانید پس از انتخاب استاد موردعلاقه خود، با ایشان کلاس آزمایشی بردارید و با روش آموزشی او آشنا شوید.

چگونه سطح زبان فرانسه خود را بدانم؟

شما در جلسات آزمایشی که رزرو می‌کنید، توسط مدرس تعیین سطح می‌شوید و از سطح خود اطلاع پیدا می‌کنید و بر اساس آن آموزش زبان فرانسه شما آغاز می‌شود.

اگر یک زبان آموز مبتدی باشم، برای اینکه در زبان فرانسه به سطح B2 برسم چقدر زمان می‌برد؟

برای اینکه به صورت کامل زبان فرانسه را آموزش ببینید و به سطح B2 برسید حدودا دو سال زمان نیاز است.

آیا کلاس های حضوری زبان فرانسه فقط در تهران برگزار می‌شود؟

ما مدرس های زیادی از سراسر کشور گرد هم آورده‌ایم که هم به صورت آنلاین و هم حضوری، کلاس خصوصی فرانسوی را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با استادهایی که در پروفایل خود استان محل زندگی شما را درج کرده اند و کلاس حضوری ارائه می‌دهند، کلاس رزرو کنید.