معرفی زبان اسپانیایی

بیش از 550 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند که روز به روز به این تعداد افزوده می‌شود. بیشتر از 20 کشور در جهان به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند، همینطور این زبان جزو زبان های برتر در رده زبان های خارجی در آمریکا است که برای تدریس در مدارس این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
طبق نظرسنجی های انجام شده زبان اسپانیایی یکی از آسان ترین زبان ها بعد از زبان انگلیسی بشمار می‌رود. فرهنگ رنگارنگ، شاد، موسیقی و رقص های جذاب این کشور باعث شده که خود را همه جوره در دل مخاطبان خویش جای کند.
هرچند سرعت تکلم اسپانیایی ها بعد از ژاپنی ها زبانزد خاص و عام است و این تنها موردی است که در ابتدای امر شاید یک زبان آموز اسپانیایی را کمی دچار شوک و وحشت کند. هم اکنون نیز متقاضیان زیادی برای زبان اسپانیایی در کشور ما وجود دارد.
 

هدف های یادگیری زبان اسپانیایی

اهداف زبان آموزان کلاس های خصوصی زبان اسپانیایی بنا به انگیزه ای که دارند متفاوت می‌باشد. گروهی می‌خواهند زبان اسپانیایی را برای مهاجرت به یک کشور اسپانیایی زبان یاد بگیرند. عده ای از زبان آموزان به قصد مهاجرت تحصیلی علاقه‌مند به یادگیری این زبان هستند. برخی دیگر که برای گسترش تجارت خود و برقراری روابط تجاری قصد مراوده با دیگر کشورهای اسپانیایی زبان را دارند، نیازمند دانستن این زبان هستند و در آخر ممکن است فردی به دلایل کاملا شخصی و علاقه به فرهنگ اسپانیایی قصد داشته باشد که زبان اسپانیایی را آموزش ببیند.

 

مدت یادگیری زبان اسپانیایی

یادگیری زبان اسپانیایی و مدت زمانی که طول می‌کشد به چند عامل وابسته است. در ابتدا تلاش و پشتکار زبان آموز در طول دوره یادگیری و دیگری شرکت در کلاس های خصوصی زبان اسپانیایی به جای کلاس های عمومی و یا یادگیری با خود آموزها می‌باشد.
اگر طول دوره برای شما اهمیت بالایی دارد، مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی در دوره های خصوصی چه به صورت آنلاین چه به شکل حضوری کمتر از شرکت در کلاس‌های عمومی زبان اسپانیایی می‌باشد. چرا که در کلاس های عمومی شما تنها در صورتی می‌توانید یک دوره را شرکت کنید که تعداد زبان آموزان به حد نصاب رسیده باشد در غیر این صورت برای ثبت نام تعداد زبان آموزان مدنظر ما بین دوره های شما، مدام وقفه پیش می‌آید و این امر طول مدت یادگیری زبان اسپانیایی را بیشتر می‌کند. خواه اینکه زبان اسپانیایی بعد از زبان مادری زبان دوم خارجی شما باشد یا زبان اول، مهم میزان تلاشی است که برای یادگیری این زبان بکار می‌گیرید.
اگر فرض را بر تلاشی مستمر در یادگیری بگذاریم با شرکت در کلاس های خصوصی زبان اسپانیایی شما می‌توانید با گذراندن یک سال توجه و تمرکز روی این زبان، اسپانیایی را تا حدی که بتوانید در یک کشور اسپانیایی زبان گلیم خود را از آب بیرون بکشید به خوبی یاد بگیرید.
در مراحل بعدی شما بر دوره های پیشرفته تر که ممکن است روی جنبه های کاری‌تان در کشور اسپانیایی زبان اثر بگذارد تمرکز می‌کنید.

 

تعیین سطح زبان اسپانیایی

بسیاری از متقاضیان زبان اسپانیایی خواهان یادگیری این زبان از پایه هستند، چرا که هیچ بک گراندی نسبت به این زبان در ذهنشان وجود ندارد، برای همین تمایل دارند که همه چیز را از پایه آغاز کرده و آموزش ببینند. تعیین سطح این افراد کار دشواری نیست چرا که آنها قرار است همه چیز را از ابتدا یاد بگیرند اما آن دسته از افرادی که پیش زمینه ای راجع به زبان اسپانیایی دارند نیاز به تعیین سطح دارند که این امر در مجموعه هایتاکی با ارائه کلاس های آزمایشی توسط استادهای منتخب زبان اسپانیایی انجام می‌شود. وقتی شما استاد خود را انتخاب کردید در جلسه آزمایشی با ایشان می‌توانید در کنار دیگر مشاوره ها، تعیین سطح خود را انجام دهید.
 

هزینه کلاس های خصوصی زبان اسپانیایی بصورت آنلاین و حضوری

هزینه کلاس های خصوصی آنلاین و حضوری زبان اسپانیایی در مجموعه هایتاکی با هم کمی متفاوت می‌باشد. در کلاس های حضوری هزینه ایاب و ذهاب استادها نیز بنا به محل زندگی آنها لحاظ می‌شود، اما در کلاس های خصوصی آنلاین زبان اسپانیایی چنین هزینه هایی وجود ندارد.
خوشبختانه مجموعه هایتاکی با گردآوردن استادهای گوناگون در کنار هم توانسته قیمت های متفاوتی از یک کلاس خصوصی را به زبان آموزان پیشنهاد دهد. در هایتاکی استادها بنا به تجربه، خلاقیت، شیوه تدریس و… قیمت نهایی جلسات تدریس خصوصی خود را ارائه می‌دهند که پس از بررسی های انجام شده قیمت نهایی در پروفایل استاد نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید با بررسی پروفایل استادها بنا به بودجه خود کلاس خصوصی مد نظرتان را انتخاب کنید و یادگیری را آغاز کنید.
 

بهترین کلاس خصوصی زبان اسپانیایی کدام است؟

بسیاری از زبان آموزان برای ارزیابی یک کلاس خصوصی زبان اسپانیایی خوب چه به صورت آنلاین و چه حضوری معیارهایی را در ذهن خود قرار می‌دهند که گاهی هم این معیار ها گزینه های خوبی برای ارزیابی نیستند. در اینجا ما چند مورد را که برای ارزیابی یک کلاس خصوصی خوب نیازمندید، عنوان می‌کنیم.

استادهای ارزیابی شده نه فقط استاد باتجربه: چرا که بسیاری از استادها سال های زیادی حرفه تدریس را در رزومه کاری خود دارند، اما متاسفانه اصلا از اطلاعات بروزی برخوردار نیستند. پس صرفا سالهای تجربه یک استاد دلیل بر خوب بودن آن استاد نمی‌شود. در مجموعه هایتاکی استادهای خصوصی زبان اسپانیایی به طور کامل از نظر تجربه، به روز بودن اطلاعات، متد تدریس و شیوه های آموزشی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.


هزینه کلاس های خصوصی: متاسفانه برخی از افراد فکر می‌کنند استادی که هزینه برگزاری کلاسش بالاتر است، بهترین استاد می‌باشد. این تفکر به هیچ عنوان تفکر درستی در سیستم آموزشی نیست. چرا که اعلام قیمت از طرف مدرس بسیار شخصی و سلیقه‌ای است. یک استاد می‌تواند هزینه یک کلاس خصوصی را نه تنها بنا به تجربه خود بلکه بنا به شهری که در آن زندگی می‌کند، منطقه ای که در آن ساکن است و میزان مخارج خود در ماه تعیین کند. در مجموعه هایتاکی شما می‌توانید کلاس های خصوصی با هزینه های متفاوتی داشته باشد مهم این است که بدانید تمام گزینه ها از قبل در مجموعه مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس برای ارائه آماده شده اند.

 

کلاس هایی با طرح درس: مدرس‌ها موظف هستند که برنامه آموزشی خود را بسیار شفاف به کلاس ارائه دهند. مثلا در هر جلسه کلاس خصوصی در ابتدا بگویند که در آن روز قصد انجام چه کارهایی را در کلاس دارند و پس از اتمام کلاس هم زبان آموز و هم مدرس بتواند مشاهده کند که چه میزان از آن فعالیت ها انجام شده است. این مورد به زبان آموز در حوزه یادگیری و تمرکز کمک بزرگی می‌کند چرا که همه چیز در زمان خود انجام می‌گیرد و به هر مهارت زمان خاصی اختصاص داده می‌شود.

 

اخلاق حرفه ای: این مورد یکی از مهمترین ها در حوزه تدریس خصوصی می‌باشد. اینکه استاد خوش قول باشد و سر ساعت در کلاس ها چه حضوری و چه آنلاین حاضر شود و دوم اینکه برای یادگیری هر زبان آموز شیوه منحصر بفرد آن زبان آموز را ارائه دهد. از مباحث مجادله انگیز در کلاس ها به طور جدی خود داری کند. مباحثی مثل(سیاست، دین، عقاید شخصی….)

 

مجموعه هایتاکی با ارائه کلاس های خصوصی زیر نظر استادهای مختلف شما را به یادگیری یک زبان جدید و دنیای متفاوت دعوت می‌کند. این مجموعه موفقیت روز افزون را برای شما از خداوند منان خواستار است.

سوالات متداول

در هایتاکی از چه کتاب هایی برای آموزش زبان اسپانیایی استفاده می‌‍‌شود؟

هایتاکی برای تدریس خصوصی زبان اسپانیایی کتاب یا جزوه مشخصی، تعیین نکرده است. هر یک از استادها شیوه آموزشی مخصوص به خود را برای تدریس در نظر گرفته اند. برای اطلاع از کتاب های آموزشی می‌توانید اقدام به ارسال پیام و یا رزرو کلاس آزمایشی اسپانیایی کنید.

چگونه می‌توانم با استاد نیتیو زبان اسپانیایی، کلاس رزرو کنم؟

نیتیو بودن استاد را می‌توانید از طریق اطلاعات درج شده در پروفایل او بفهمید. از میان مدرس های نیتیو، استاد مورد علاقه خود را بیابید و با ایشان کلاس خصوصی آنلاین یا حضوری اسپانیایی رزرو کنید.

مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی چقدر می‌باشد؟

اینکه یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول می‌کشد به عوامل زیادی بستگی دارد. اما در صورتیکه به تمام توصیه های آموزشی استاد خود عمل کنید و روزانه حداقل یک ساعت را برای تمرین و تکرار در نظر بگیرید می‌توانید در حدود دو سال این زبان را به خوبی یاد بگیرید.

زمان کلاس های آزمایشی زبان اسپانیایی چقدر است؟ آنلاین و حضوری چطور؟

مدت زمان برگزاری کلاس های آزمایشی اسپانیایی 30 دقیقه است. کلاس های آنلاین و حضوری اسپانیایی نیز به ترتیب 60 و 90 دقیقه می‌باشد.

امکان رزرو چند جلسه کلاس آزمایشی رایگان زبان اسپانیایی را دارم؟

شما قابلیت رزرو 5 جلسه آزمایشی رایگان زبان اسپانیایی را دارید. پس از اتمام جلسات رایگان نیز می‌توانید با استادهایی که در ازای برگزاری کلاس آزمایشی هزینه دریافت می‌کنند کلاس رزرو کنید.

چگونه کلاس آنلاین یا حضوری اسپانیایی رزرو کنم؟

در همین صفحه از میان استادهای اسپانیایی، مدرس موردنظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه رزرو کلاس کلیک کنید. برای آشنایی با ادامه روند رزرو کلاس می‌توانید به صفحه راهنمای زبان آموز مراجعه فرمایید.

چه کسی محل برگزاری کلاس حضوری زبان اسپانیایی را تعیین می‌کند؟

زبان آموز و استاد با توافق یکدیگر مکانی را برای برگزاری کلاس حضوری زبان اسپانیایی انتخاب می‌کنند.

از قبل در دوره های زبان اسپانیایی شرکت کرده ام، چگونه سطح زبان خود را بدانم؟

استادهای زبان اسپانیایی می‌توانند در کلاس های آزمایشی، سطح زبان شما را ارزیابی کرده و با توجه به سطحتان، تدریس خصوصی را آغاز کنند.

می‌خواهم در آزمون بین المللی زبان اسپانیایی شرکت کنم، با کدام استاد کلاس بردارم؟

زبان اسپانیایی دارای 3 آزمون اصلی DELE ،CELU ،SIELE می‌باشد. در صورتیکه بخواهید برای هر یک از این آزمون ها آماده شوید بهتر است در زمان انتخاب مدرس به تخصص های او دقت کنید.