کلاس آنلاین زبان اسپانیایی با اساتید برتر در هایتاکی، بهترین پلتفرم آموزش زبان آنلاین جلسه آزمایشی رایگان
زبان اسپانیایی

چگونه معلم زبان اسپانیایی شویم؟ چه رشته ای و چند سال تحصیل لازم دارد؟

۵
(۱)

اگر قصد یادگیری زبان اسپانیایی و در ادامه تدریس این زبان را دارید، حتما می‌دانید که تنها تحصیل در این رشته کافی نیست و در کنار دانش و تحصیلات آکادمیک، تجربه و مهارت انتقال اطلاعات هم ضروری است.

اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانیم معلم زبان اسپانیایی شویم، خواندن این مقاله را از دست ندهید. 👊🤗

 

در ادامه می‌خوانید: 

 

از چه راه‌هایی می‌توانیم معلم زبان اسپانیایی شویم؟

 

۱. تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک

شما می‌توانید قبل از برگزاری کنکور اطلاعات لازم دربارۀ حد نصاب نمره یا رتبه‌ای که باید برای این رشته کسب کنید به دست آورده و بعد از قبولی در این رشته، در دانشگاه به تحصیل بپردازید.

 گذراندن دوره لیسانس برای ۴ سال و یا ارشد برای دو سال و یا دکترا، به معنای کسب دانشی خوب و کاربردی و عمیق در حوزۀ زبان اسپانیایی است. در نهایت شما با مدرک دانشگاهی این رشته فارغ التحصیل می‌شوید و این مدرک گواهی دانش شما چه داخل ایران چه خارج از ایران خواهد بود.

بیشتر بدانید: صفر تا صد رشته زبان اسپانیایی و آینده شغلی آن

چطور معلم زبان اسپانیایی شویم؟

 

۲. شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌ها و موسسات زبان

شما میتوانید برای یادگیری زبان اسپانیایی با موسسات یا آموزشگاه هایی که این رشته را آموزش می‌دهند نیز شروع کنید.
با شرکت در کلاس‌های این موسسات می‌توانید در کنار تحصیل رشته دانشگاهی خود، این مسیر را نیز ادامه دهید و در نهایت زبان اسپانیایی را خوب یاد بگیرید.

بسیاری از آموزشگاه ها آموزش زبان اسپانیایی را تا سطح پیشرفته ندارند، اما شما می توانید در آنها مراحل ابتدایی و متوسطه را براحتی آموزش دیده و برای سطوح تخصصی به مراکز تخصصی آموزش زبان اسپانیایی مراجعه کنید.

همچنین زمانی که به سطح پیشرفته یا فوق پیشرفته رسیدید، می‌توانید در یک آزمون بین المللی نیز شرکت کرده تا تمام مهارت‌هایتان را در سطح بین المللی ارزیابی کنید.

بیشتر بخوانید: مهم ترین آزمون های زبان اسپانیایی با ذکر توضیحات کامل

یادگیری زبان اسپانیایی در موسسات و مراکز آموزشی به طور مستمر،حدودا ۳ سال و همچنین دریافت مدرک بین المللی و گذراندن دوره های TTC  نیز ۶ ماه به طول می‌انجامد.

شرکت در کلاس های زبان اسپانیایی در آموزشگاه ها و موسسات آموزشی

مقالات مرتبط: درآمد معلم زبان اسپانیایی چقدر است و چگونه می‌توان آن را افزایش داد؟

 

۳. یادگیری زبان اسپانیایی به صورت خودآموز

خیلی از افراد تمایل دارند که به صورت خودخوان مسیر یادگیری زبان اسپانیایی را طی کرده و در نهایت با شرکت در آزمون‌های بین‌المللی این زبان، دانش خود را ارزیابی کنند.

امروزه منابع زیادی ازجمله اپلیکیشن های یادگیری زبان اسپانیایی و همچنین کلاسهای واقعیت مجازی  یا همان VR , ارتباط در شبکه‌های اجتماعی با افراد اسپانیایی زبان و همچنین دانشگاه موفقی مثل یوتیوب و همچنین یادگیری زبان با کمک هوش مصنوعی وجود دارند که می‌توانند مسیر یادگیری زبان رابرای شما تغییر دهند.

اگر که شما بخواهید مسیر خودخوان را انتخاب کنید و به صورت فشرده جلو بروید، حدود ۳ سال و برای گذراندن دوره های TTC نیز ۶ ماه زمان نیاز دارید تا برای تدریس زبان اسپانیایی آماده شوید.

یادگیری خودآموز زبان اسپانیایی

اگر قصد دارید به‌صورت خودخوان زبان اسپانیایی را یاد بگیرید، مطالعۀ این مقالات به شما کمک خواهند کرد:

 

۴. زندگی در کشورهای اسپانیایی زبان

اگر برای مدتی در دانشگاه یا مدرسه  یک کشور اسپانیایی زبان بوده یا برای مدتی آنجا زندگی کرده باشید، تا حد زیادی به این زبان مسلط خواهید شد. زندگی در محیط، فراتر از داشتن یک مدرک تئوری می‌تواند به شما در یادگیری یک زبان کمک کند.

در کنار زندگی در یک محیط پویا و محلی، داشتن مدرکی مثل لیسانس یا بالاتر و یا حتی گواهینامه هایی مبنی بر داشتن دانش این رشته، به اعتبار شما می‌افزاید و مردم راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه زبان اسپانیایی را روان و سریع حرف بزنیم؟ تمرین‌های عملی و توصیه‌های مهم

مزایای زندگی در اسپانیا برای معلمان زبان اسپانیایی

بنا بر تحقیقات انجام شده ۳ سال زندگی در یک کشور می‌تواند شما را تا حد بسیار خوبی با فرهنگ، زبان مردم آن کشور و آداب و رسوم آنها آشنا کند.

 

۵. یادگیری زبان اسپانیایی با کلاس‌های خصوصی

یکی دیگر از راه های یادگیری زبان اسپانیایی یادگیری با کمک تدریس خصوصی و به صورت مستمر است. تدریس خصوصی یعنی شخصی‌سازی یک آموزش برای شما.

معلم خصوصی زبان اسپانیایی بنا به روحیات و توانمدی شما و همچنین حداکثر زمانی که می‌توانید برای یادگیری زبان اسپانیایی بگذارید، برنامه منظمی را برایتان طراحی می‌کند تا بتواند مخصوص خود شما آموزش را پیش ببرد.

ارزیابی‌های او نیز به شما کمک می‌کند تا بدانید از شروع تا به اکنون چه مقدار توانسته‌اید موفق و با برنامه پیش بروید.

شما می‌توانید با کمک معلمان خصوصی زبان اسپانیایی در هایتاکی، برای آزمون‌های بین المللی مهم هم آماده شوید. کافی است در کلاس خصوصی آمادگی برای آزمون DELE و یا دیگر آزمون‌ها ثبت نام کرده و مسیر یادگیری خود را آغاز کنید. 

یادگیری زبان اسپانیایی با کلاس های خصوصی در پلتفرم هایتاکی

مقالات مرتبط:

 

۶. شرکت در دوره های TTC

فرض بر این است که شما توانستید با هر روشی که می دانید و ذکر شد  دانش زبان اسپانیایی خود را کسب کنید. اکنون نوبت آن است که بدانید دانستن یک زبان به‌تنهایی برای تدریس آن کافی نیست. شما نیاز دارید تا با شیوه‌های آموزشی و تدریس آشنا شوید و اگر می‌خواهید این حرفه را به صورت جدی ادامه دهید، بهتر است کمی هم دانش روانشناسی زبان‌آموزان را فرا بگیرید.

شما می توانید هم  در دوره‌های TTC بین المللی شرکت کنید  و هم  دوره های TTCداخل ایران.
گذراندن این دوره ها به شما کمک می‌کند تا بهترین راه انتقال مطالب را یاد بگیرید و بتوانید خودتان برای هر زبان‌آموز برنامه آموزشی طراحی کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه برای شاگرد خود برنامه درسی بنویسم؟

شرکت در دوره های TTC برای معلمان زبان اسپانیایی

اکثر این دوره ها شش‌ماهه هستند و گاهی هم به صورت آنلاین و یا فایل‌های دانلودی ارائه می‌شوند.

 

کجا می‌توانیم به‌عنوان معلم زبان اسپانیایی تدریس کنیم؟

شما می‌توانید بسته به مهارت‌ها و علایق خود، تدریس زبان اسپانیایی را در جاهای مختلفی انجام دهید؛ ازجمله:

  • تدریس در مدارس دو زبانه یا دانشگاه‌ها
  • تدریس در موسسات و آموزشگاه‌ها
  • تدریس در پلتفرم‌های تدریس زبان به‌صورت آنلاین و خصوصی در داخل یا خارج از ایران
  • تدریس حضوری در خارج از ایران
  • تدریس خصوصی به‌صورت حضوری

شما بعد از کسب مهارت‌های لازم برای تدریس زبان اسپانیایی می‌توانید به‌عنوان معلم خصوصی زبان اسپانیایی در هایتاکی ثبت نام کرده و بعد از قبول شدن در مصاحبه اولیه، فرایند تدریس خود را آغاز کنید.

تعیین تعرفه کلاس‌ها در هایتاکی به عهدۀ خودتان خواهد بود و می‌توانید بعد از هماهنگ شدن با زبان آموزتان، کلاس‌ها را در هر ساعت از شبانه‌روز که بخواهید به‌صورت آنلاین برگزار کنید.

کجا می‌توانیم به‌عنوان معلم زبان اسپانیایی تدریس کنیم؟

 

سخن پایانی

در این مقاله به راه‌های یادگیری زبان اسپانیایی به منظور تبدیل شدن به یک معلم زبان اسپانیایی و تدریس این زبان اشاره کردیم. بهتر است قبل از اینکه دنبال گرفتن مدرک در این رشته باشید، بدانید هدفتان از یادگیری اسپانیایی چیست و بدانید قرار است با مدرک خود چه کاری انجام دهید.

قطعا وقتی برای یادگیری زبان دومی اقدام می‌کنیم، هدفی هم برای آن داریم؛ ولی برای تدریس در این رشته بسیار مهم است که بدانیم قرار است در چه سطحی و گروهی قرار بگیریم و براساس آن، مطالعه و سطح انتقال اطلاعات خود را ارتقا دهیم. بدانیم نیازهای روز زبان‌آموزان چه چیز خواهد بود و به دنبال رفع آن نیازها باشیم.

 

منابع:

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد نظرات ۱

هنوز امتیازی ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *