کلاس آنلاین زبان فرانسوی با 250 مدرس برتر در هایتاکی، بهترین پلتفرم آموزش زبان آنلاین جلسه آزمایشی رایگان
زبان فرانسه

راهنمای جامع یادگیری سریع و آسان زبان فرانسوی با ۱۴ روش موثر

۵
(۶)

همه ما تبلیغاتی همچون “یادگیری سریع و آسان کامل زبان فرانسه در ۶ ماه” یا “دوره فشرده یادگیری سریع زبان فرانسه در ۵ هفته” و … را زیاد دیده و شنیده ایم اما آیا این تبلیغات واقعیت دارد؟ آیا می توانیم زبان فرانسه را در کمتر از یک سال به خوبی یاد بگیریم و مثل زبان مادری از آن استفاده کنیم؟ باید بگوییم که اینطور نیست.

اگر برای یادگیری هر زبان خارجی یک تایم استانداردی را در نظر بگیریم، میتوانیم بگوییم که بیشتر از آن تایم کمی نامعقول و کمتر از آن هم تاحدی شتاب‌زدگی است؛ اما میتوان راهکارهایی پیاده کرد تا زمان را به بهترین نحو از زمان استفاده کرد.

هر چه تکنولوژی پیشرفته تر میشود ما میتوانیم از آن برای سرعت بخشیدن در مدت زمان یادگیری زبان فرانسه استفاده کنیم. وقت گذاشتن, داشتن منتور خوب( مدرس، راهنما، رفیق و…) و استفاده از تکنولوژی های روز همگی می توانند به یادگیری ما سرعت ببخشند. اگر در ۱۰ سال گذشته تسلط به زبان فرانسه ۴ سال به طول می انجامیده اکنون با کمک تکنیک های یادگیری سریع به نصف این زمان رسیده اما برای همین مدت زمان هم باید بهترین برنامه ریزی را داشت.

 

نکات و روش هایی برای یادگیری سریع زبان فرانسه

برای یادگیری سریع و آسان زبان فرانسه نکاتی را فراهم کردیم که می توانند کمک بزرگی به شما بکنند:

 

۱- هدف تعیین کنید

وقتی بدانید میخواهید برای چه منظور زبان فرانسه بخوانید بهتر میتوانید برای زمانتان برنامه ریزی کنید.

هدف تعیین کنید

 

۲- مدت زمان در نظر بگیرید

اینکه شما در چه مدتی میخواهید به تسلط برسید بدانید که نصف راه را رفته اید. چرا که بسیاری از ما وقتی مدت زمانی برای کار خاصی که میخواهیم انجام دهیم نمیگذاریم آن کار را هم تا جایی که می شود به تعویق می اندازیم.

مدت زمان در نظر بگیرید

 

۳- کلاس خصوصی یا گروهی بروید

شاید ابتدای امر همه با رفتن به کلاس خصوصی زبان فرانسه واکنش نشان دهند, آنهم بیشتر برای هزینه ایست که میخواهند بکنند اما اگر بدانید هزینه کلاس خصوصیتان همان هزینه وقت و زمانی است که پیشاپیش برای برنامه آینده تان میخرید دیگر فکر هزینه را نمیکنید اما اگر تایم بازی برای یادگیری دارید میتوانید از کلاس های گروهی زبان فرانسه هم استفاده کنید. یک مدرس حرفه ای میتواند مسیر را برایتان روشن تر و هموارتر کند. حضور یک مدرس با تجربه را همیشه جدی بگیرید.

کلاس خصوصی یا گروهی بروید

 

۴- خودتان و روشی که با آن یک زبان را بهتر یاد میگیرید بشناسید

شاید کمی عجیب به نظر بیاید اما هر چه شما خودتان را بیشتر بشناسید بهتر میتوانید روی یادگیری زبان فرانسه خود تمرکز کنید , همچنین میتوانید به مدرس خود بگویید که فلان روش مثلا “با دیالوگ و تصاویر” شما بهتر یاد می گیرید. در این صورت مدرس هم میداند که شما جزو کدام دسته از زبان آموزان هستید و بهتر می تواند برایتان برنامه ریزی کند.

خودتان و روشی که با آن یک زبان را بهتر یاد میگیرید بشناسید

 

۵- فیلم و سریال زبان فرانسوی ببینید

دیدن فیلم های زبان فرانسوی و سریال های زبان فرانسه، نه تنها شما را با واژگان و لهجه های مختلف زبان فرانسه آشنا می کند که فرهنگ مردم این کشور را نیز به طور ملموسی نشانتان می دهد.

فیلم زبان فرانسوی ببینید

بیشتر بخوانید: بهترین انیمیشن های یادگیری زبان فرانسه

 

۶- آهنگ فرانسوی گوش کنید

شنیدن آهنگ فرانسوی یا خبر فرانسوی یا پادکست های فرانسوی همگی میتوانند به یادگیری شما سرعت ببخشند.

آهنگ فرانسوی گوش کنید

 

۷- کتاب و رمان فرانسوی بخوانید

کتابهای داستان و رمان های فرانسوی یا مجلاتی که به آنها علاقه دارید را چه آنلاین چه فیزیکی بخوانید. بگذارید چشمتان به کلمات فرانسوی عادت کند.

بیشتر بدانید:

کتاب و رمان فرانسوی بخوانید

 

۸- از اپلیکشن استفاده کنید

از اپ های یادگیری زبان فرانسه موجود در بازار غافل نشوید چرا که همه ما جانمان به گوشی همراهمان بسته هست در ایصورت وقتی اپلیکیشنی را دانلود می کنیم همیشه با ماست. پس در همه جا می توانید فرانسه را یادبگیرید.

از اپلیکشن استفاده کنید

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار های یادگیری زبان فرانسه

 

۹- همراه پیدا کنید

پیدا کردن یک پارتنر ( یا همان فردی که با شما در یادگیری همراهی می کند) کمک بسیار بزرگی میتواند باشد. امروزه در بسیاری از اپلیکیشن های روز دنیا می توانید با فرانسوی زبان ها نیز به رایگان صحبت کنید و فردی را برای همراهی در این مسیر برای خودتان انتخاب کنید.

همراه پیدا کنید

 

۱۰- از روش غوطه وری استفاده کنید

بهترین راه برای یادگیری یک زبان مطمئناً غوطه وری کامل است. این روش می تواند در ابتدا کمی سخت و شاید ترسناک به نظر برسد، اما پس از شروع به یادگیری، نه تنها راحتتر و با سرعت بیشتری پیش میروید بلکه تجربه فراموش نکردنی از یادگیری زبان فرانسه خواهید داشت.

از روش غوطه وری استفاده کنید

شما میتوانید از مقاله “یادگیری زبان انگلیسی با روش غوطه وری” الهام بگیرید.

 

۱۱- در ابتدای یادگیری، جملات واقعا مفید را حفظ کنید

یک ایده خوب برای اینکه بتوانید سریعتر با زبان فرانسوی ارتباط برقرار کنید این است که جملات مفید را حفظ کنید و آنچه را که قرار است در مکالمات روزمره استفاده کنید، اولویت بندی کنید. همچنین مهم است که مواد مطالعاتی خودتان را بر آنچه واقعاً نیاز دارید متمرکز کنید. بنابراین، قبل از صرف ساعت‌ها برای به خاطر سپردن واژه‌های فرعی فرانسوی، از خودتان بپرسید که این موضوع چقدر برای شما در اولویت قرار دارد؟

در ابتدای یادگیری، جملات واقعا مفید را حفظ کنید

بیشتر بخوانید: جملات ساده روزمره فرانسوی در موقعیت های مختلف

 

۱۲- از اشتباه کردن نترسید و به تکرار ادامه دهید

این را بپذیرید که در ابتدا موقع صحبت کردن به زبان فرانسوی خنده دار به نظر می رسید و نسبت به این مسئله احساس شرم نکنید. ما از طریق تکرار یاد می گیریم؛ پس در مورد هر موضوعی که میخواهید صحبت کنید بارها و بارها تمرین کنید. در این باره یک ضرب المثل معروف وجود دارد: «یک آماتور تا زمانی که کاری را درست انجام دهد تمرین می کند. یک حرفه ای تمرین می کند تا زمانی که دیگر نتواند اشتباه کند.”

از اشتباه کردن نترسید و به تکرار ادامه دهید

 

۱۳- نیمه پر لیوان را ببینید

با خودتان قرار بگذارید که زود جا نزنید با یک متن سنگین یا فیلم سخت یا لهجه یک فرانسوی خودتان را در قعر چاه نبینید. به خودتان افتخار کنید که شروع کرده اید. در این قرار گذاشتن و نیمه پر لیوان را دیدن، بعد از هر موفقیت به خودتان جایزه دهید.

نیمه پر لیوان را ببینید

 

همچنین اگر در میانه راه، از یادگیری زبان فرانسوی دلسرد شدید، به جنبه های ساده یادگیری این زبان فکر کنید تا جنبه های سخت تر این زبان چندان بد و ترسناک به نظر نرسد!

مثلا زبان فرانسوی؛

  • از الفبای لاتین استفاده می کند.
  • فقط دو جنس اسمی دارد، برخلاف آلمانی که سه جنسیت دارد.
  • بر خلاف بسیاری از زبان های آفریقایی و آسیایی، یک زبان آهنگین نیست.
  • به دلیل تاریخچه درهم تنیده زبان فرانسه و زبان انگلیسی، واژگان مشترک زیادی دارند؛ پس اگر تا حدودی به زبان انگلیسی آشنا باشید، یادگیری زبان فرانسه برایتان ساده تر هم خواهد بود.

 

۱۴- از یادگیری لذت ببرید

یادگیری را با لذت بردن ترکیب کنید. اصلا اشکالی ندارد که دیگران شما را دیوانه خطاب کنند. مثلا وقتی رستوران یا کافی شاپ میروید در پاسخ سوالات می توانید فرانسه صحبت کنید. چرا که نه؟

لذت ببرید

 

دانستن و عمل کردن به تمام موارد بالا در کنار حفظ اشتیاق، می تواند سریعترین و راحت ترین مسیر را برای یادگیری زبان فرانسه فراهم کند.

 

منابع:

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد نظرات ۶

هنوز امتیازی ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *