اهمیت یادگیری زبان آلمانی کودکان

به طور معمول کودکان 3 تا 8 سال بسیار سریع‌تر از دیگران زبان آلمانی را به عنوان یک زبان خارجی یاد می‌گیرند. زیرا این افراد در این سن بسیار باانگیزه و مشتاق یادگیری زبان جدید هستند. البته شیوه آموزش به آن ها نسبت به بزرگسالان متفاوت است. کودکان زبان را از طریق موسیقی، بازی، کارتون و داستان می‌آموزند و هیچ نگرانی بابت گرامر یا تلفظ اشتباه ندارند. آن ها به سرعت لهجه خاص زبان جدید را یاد می‌گیرند و مهارت‌های دستوری آن ها به طور ناخودآگاه توسعه می‌یابد. علاوه بر این، یادگیری زبان دوم در اوایل زندگی باعث رشد مغز و مهارت‌های یادگیری عمومی می‌شود، اعتماد به نفس کودک را افزایش می‌دهد و به او کمک می‌کند تا به فرهنگ‌های دیگر علاقه‌مند شود.

تدریس خصوصی زبان آلمانی کودکان یکی از بهترین راه‌ها برای یاد دادن زبان آلمانی به آن ها است. زیرا معلم، کلاس درس را با توجه به استعداد، توان و روحیات تنها یک نفر پیش می‌برد و تمام انرژی خود را برای کودک صرف می‌کند. کودکان دو زبانه مشتاق‌اند دنیا را بشناسند و از دیگر کشورها دیدن کنند. این در حالی است که حدود ۲۲۸ میلیون آلمانی زبان در سرتاسر جهان وجود دارد و این موضوع زبان آلمانی را به دهمین زبان پرگویش در دنیا تبدیل کرده است. به علاوه آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است، بنابراین صحبت کردن به زبان آلمانی فرصت‌های زیادی را در آینده برای کودکان شما به ارمغان می‌آورد. 

 

مزایای شرکت در کلاس خصوصی زبان آلمانی برای کودکان

کودکانی که قبل از پنج سالگی زبان دیگری مانند آلمانی را یاد می‌گیرند از همان قسمت مغز برای یادگیری آن استفاده می‌کنند که برای یادگیری زبان مادری بهره می‌برند. پس این زبان نیز مانند زبان مادری در ذهن آن ها تثبیت می‌شود. 

تحقیقات نشان می‌دهد که یادگیری زبان دوم علاوه بر بهبود حافظه، تمرکز و توانایی انجام چند کار، مهارت‌های حل مسئله، تفکر انتقادی و گوش دادن را افزایش می‌دهد. کودکان مسلط به چند زبان‌ نشانه‌هایی از افزایش خلاقیت و انعطاف‌پذیری ذهنی دارند.

شناخت و یادگیری زبان آلمانی موجب پیشرفت تحصیلی کودک نیز می‌شود. در مقایسه با کودکان بدون زبان اضافی، کودکان دو زبانه مهارت‌های خواندن، نوشتن و ریاضی را بهبود بخشیده و معمولاً در آزمون‌های استاندارد نمره بالاتری کسب می‌کنند. 

 

تدریس خصوصی زبان آلمانی کودکان در هایتاکی

اکنون که با اهمیت و فواید یادگیری زبان آلمانی کودکان آشنا شدید می‌توانیم به بررسی امکانات هایتاکی به عنوان بهترین بستر تدریس خصوصی زبان آلمانی کودکان بپردازیم. هایتاکی امکان اعمال فیلترهای مختلف از جمله نوع تدریس (حضوری یا آنلاین)، مهارت‌ها (مثلا زبان آلمانی کودکان)، سطوح تدریس (شامل مبتدی، متوسط، حرفه‌ای)، گروه سنی (کودک، نوجوان و بزرگسال) و جنسیت معلم زبان آلمانی (شامل خانم و آقا) را فراهم کرده است. در نتیجه زبان آموز با اعمال فیلتر می‌تواند تغییرات دلخواه خود را تنظیم کند.

از طرفی برای آشنایی با معلم خصوصی زبان آلمانی کودکان، رزومه استاد، متن درباره معلم، ویدئوی معرفی و برای شناخت بهتر شرایط کلاس خصوصی وی جلسات آزمایشی وجود دارد. از دیگر امکانات هایتاکی ، تقویم زمانی (برای تعیین ساعات کاری معلم خصوصی آلمانی کودک)، امکان بررسی نظرات زبان آموزان قبلی و قابلیت ارسال پیام به مدرس می‌باشد. از طرفی می‌توانید یک کلاس را به لیست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کنید یا اگر از کلاس فعلی خود راضی نیستید آن را تغییر دهید. با کلیک بر تصویر مدرس نیز می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد معلم خصوصی زبان آلمانی کودکان به دست آورید. این ها تنها تعدادی از امکانات هایتاکی می‌باشد که برای زبان آموزان فراهم شده است.

سوالات متداول

در هایتاکی امکان لغو کلاس خصوصی زبان آلمانی کودکان وجود دارد؟

بله، در صورت ناراضی بودن از معلم خصوصی آلمانی کودکان، شما یا فرزندتان می‌توانید اقدام به لغو کلاس رزرو شده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه کلاس به کیف پول شما واریز می‌شود.

چگونه می‌توان فقط معلم های خانم زبان آلمانی کودکان را مشاهده کرد؟

بعد از وارد شدن به صفحه تدریس خصوصی زبان آلمانی کودکان، از قسمت فیلترها؛ جنسیت را بر روی “خانم” قرار دهید، تا لیستی از معلم های خانم زبان آلمانی کودکان را مشاهده کنید.

آیا می‌توانم زمان کلاس خصوصی آلمانی کودک خود را تغییر دهم؟

بله، بعد از وارد شدن به پروفایل شخصی کودک خود، از منوی سمت راست گزینه کلاس های من را انتخاب کرده و از پنجره سمت چپ بر روی “پیش رو” کلیک نمایید. حال با استفاده از دکمه “تغییر زمان کلاس” می‌توانید تغییرات دلخواه خود را پیاده سازی کنید.