کلاس آنلاین زبان فرانسوی با 250 مدرس برتر در هایتاکی، بهترین پلتفرم آموزش زبان آنلاین جلسه آزمایشی رایگان
زبان فرانسه

بهترین کتاب های یادگیری زبان فرانسه از مبتدی تا پیشرفته

۴.۷
(۲۳)

برای یادگیری اصولی زبان فرانسه و تسلط به آن، بسیار مهم است که با دستور زبان فرانسه به خوبی آشنا شوید، و دایره واژگان فرانسوی خود را گسترش دهید. کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه از بهترین منابعی هستند که می‌توانید برای این منظور از آن‌ها کمک بگیرید.

 

در ادامه می‌خوانید:

 

کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه از سطح مبتدی تا پیشرفته

در ادامه با کتاب‌های یادگیری فرانسه در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته آشنا خواهیم شد.

 

کتاب های یادگیری زبان فرانسه برای سطح مبتدی

آنچه در انتخاب کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه به ویژه برای سطح مبتدی اهمیت دارد، این است که بنیان و ساختار زبان فرانسه را به خوبی ارائه کرده باشند.

افعال و گرامر زبان فرانسه دو بخش مهم در یادگیری این زبان است. به همین دلیل در ادامه کتاب‌هایی را آورده‌ایم که این جنبه‌ها را به خوبی پوشش می‌دهد.

 

۱. کتاب Easy French Step-by-step

این کتاب یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه در دنیاست.
کتاب «فرانسوی آسان گام به گام» قدم‌هایی اصولی برای شروع یادگیری زبان فرانسه ارائه کرده است.

شما در این کتاب ابتدا با فعل‌ها و واژه‌های کاربردی و مهم‌تر آشنا می‌شوید و مرحله به مرحله مطالب جدید را یاد می‌گیرید.

اگر قصد دارید یادگیری زبان فرانسه را از پایه شروع کنید این کتاب می‌تواند گزینه خیلی خوبی برای شما باشد.
در گام اول گرامر پایه زبان فرانسه و واژگان کلیدی را می‌آموزید و فصل به فصل با آن پیش می‌روید. علاوه بر آن شما در این کتاب به تعداد زیادی تمرین خوب همراه با پاسخنامه دسترسی دارید، و می‌توانید میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید.

کتاب «فرانسوی آسان گام به گام» شامل ۳۰۰ فعل پرکاربرد در زبان فرانسه است و گرامر را به شیوه سنتی به شما آموزش می‌دهد.

 

۲. کتاب Entre Amis

اگر پایه‌های زبان فرانسه را تا حد کمی یاد گرفته‌اید، این کتاب نیز می‌تواند برایتان مناسب باشد.

افرادی که زبان فرانسه آن‌ها در سطح مبتدی است به آسانی می‌توانند با این کتاب ارتباط برقرار کنند. تمرکز مباحث آموزشی در این کتاب، مکالمه و برقراری ارتباط با افراد دیگر است. بنابراین می‌توانید یک یار تمرینی پیدا کنید و با هم این کتاب را بخوانید و تمرین‌ها را انجام دهید.

اگر اولویت شما در یادگیری زبان فرانسه، برقراری ارتباط در یک محیط فرانسوی زبان است، این کتاب برای رسیدن به هدفتان به شما کمک کند.

کتابی مناسب برای یادگیری زبان فرانسه

 

۳. کتاب Contacts: Langue et culture françaises

اگر به دنبال یک کتاب جامع برای سطح مبتدی هستید که شما را با زمینه‌های فرهنگی کشور فرانسه نیز آشنا کند، این کتاب گزینه مناسبی است.

در انتهای کتاب یک لغت‌نامه فرانسوی به انگلیسی آمده که هنگام مطالعه این کتاب شما را از دیکشنری بی‌نیاز می‌کند. ضمیمه صوتی کتاب نیز بر کارآمدی آن می‌افزاید و همزمان با یادگیری زبان فرانسه می‌توانید مهارت شنیداری خود را نیز تقویت کنید.

کتاب یادگیری زبان فرانسه contacts

 

۴. کتاب Alter Ego

این اثر، به عنوان یکی از نوین‌ترین و برترین منابع برای فراگیری زبان فرانسه در سطح ابتدایی شناخته می‌شود و در برجسته‌ترین مراکز آموزشی زبان آن را تدریس می‌کنند.
مجموعه کتاب‌های Alter Ego، محصول همکاری مشترک گروهی از اساتید برجسته زبان فرانسه است که رویکردی مؤثر در تدریس زبان را ارائه می‌دهند. این کتاب‌ با بهره‌گیری از یک ساختار منحصر به فرد، یادگیری زبان فرانسه را برای زبان‌آموزان به مراتب آسان‌تر می‌نماید.

کتاب Alter Ego

 

۵. کتاب Complete Language Pack: French

اگر شما به یادگیری زبان فرانسه علاقه‌مند هستید ولی فرصت کافی برای اختصاص دادن به این کار را ندارید، کتاب Complete Language Pack: French می‌تواند راه حلی عالی باشد.

با صرف تنها پانزده دقیقه در روز، شما می‌توانید مفاهیم اساسی زبان فرانسه را به تدریج فرا بگیرید.
این کتاب با تمرکز بر تصاویر و جملات کوتاه و مهم، روشی جذاب و کاربردی برای آموزش ارائه می‌دهد. این منبع برای کسانی که قصد دارند زبان فرانسه را برای سفر به فرانسه و در سطح مقدماتی یاد بگیرند، بسیار مناسب است و جزو بهترین مراجع برای آموزش زبان فرانسه در این سطح محسوب می‌شود.

کتاب Complete Language Pack: French

 

کتاب های یادگیری زبان فرانسه برای سطح متوسط

وقتی تا سطح متوسط به زبان فرانسه مسلط باشید، دستتان برای انتخاب کتاب بازتر خواهد بود.

می‌توانید کتاب‌های ترمیک سطح متوسط را مطالعه کنید، یا کم کم خواندن داستان و رمان را شروع کنید.
از طرف دیگر وقت آن رسیده که گرامر را جدی‌تر و با دقت بیشتری بیاموزید. کتاب‌های زیر می‌تواند به شما کمک کند نکات مهم را یاد بگیرید و به مرور به زبان فرانسه مسلط شوید.

 

۱. کتاب En bonne forme

کتاب En bonne forme آموزش زبان فرانسه را بر پایه گرامر طراحی کرده است. طراحان این کتاب بر این باورند که برای یادگیری موفق زبان فرانسه تسلط بر دستور زبان فرانسوی ضروری است. بنابراین آموزش‌های این کتاب بر مبنای یادگیری قدم به قدم گرامر زبان فرانسوی پیش می‌رود. اما به طور همزمان به هر ۴ مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و حرف زدن به زبان فرانسه نیز می‌پردازد.

با کمک این کتاب می‌توانید زمان‌ها و نکات دستوری مهم زبان فرانسه را با مثال‌هایی کاربردی بیاموزید.

تمرین‌هایی که در ادامه هر درس آمده نیز به تثبیت آموخته‌هایتان کمک می‌کند. علاوه بر آن اصطلاحات محاوره زیادی نیز یاد می‌گیرید.

کتابی برای یادگیری زبان فرانسه بر مبنای گرامر En bonne forme

 

۲. کتاب Mise en scène: cinéma et lecture

یکی از روش‌های مؤثر یادگیری زبان فرانسه، تماشای فیلم‌های فرانسوی است. در این روش هم اصطلاحات و واژه‌های کاربردی زبان فرانسه را یاد می‌گیرید و هم مهارت شنیداری خود را تقویت می‌کنید.

کتاب Mise en scène: cinéma et lecture روش جذابی دارد. این کتاب متن‌هایی مرتبط با فیلم‌های فرانسوی در اختیار شما قرار می‌دهد و از این طریق کمک می‌کند دانش و گستره واژگان زبان فرانسه خود را بالا ببرید.

کتاب یادگیری زبان فرانسه Mise en scène: cinéma et lecture

 

۳. کتاب Moments Litteraires: An Anthology for Intermediate French

اگر می‌خواهید مهارتتان در درک مطلب و خواندن به زبان فرانسه بالا برود، خواندن داستان‌های فرانسوی روش اثرگذاری است.

کتاب Moments Litteraires مجموعه‌ای از داستان‌های فرانسوی از قرون وسطی تا کنون را گرد آورده است. این گزیده داستان‌ها را براساس قرنی که در آن نوشته شده‌اند دسته‌بندی کرده و در ابتدای هر فصل (شامل داستان‌های یک قرن) مقاله‌ای برای توضیح در مورد داستان‌ها ارائه کرده است.

در این کتاب می‌توانید با مطالعه شاهکارهایی از ادبیات فرانسه، نکات مهمی از دستور زبان فرانسوی را یاد بگیرید. هر واژه تازه‌ای که یاد می‌گیرید را یادداشت کنید و در گفت‌وگوها یا نوشته‌هایتان به کار ببرید تا دایره لغاتتان گسترده‌تر شود.

کتابی برای یادگیری زبان فرانسه در سطح متوسط Moments Litteraires: An Anthology for Intermediate French

 

۴. کتاب Grammaire Progressive Du Francais

این کتاب به عنوان یک منبع ارزشمند، فرصتی را فراهم می‌آورد تا شما در حین گوش دادن به دیالوگ‌های کاربردی و مطالعه متون مرتبط، گرامر زبان فرانسه را در سطحی پیشرفته‌تر مطالعه کنید.

مجموعه کتاب‌های Grammaire Progressive Du Francais، با ارائه یک روش آموزشی ممتاز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع برای آموزش زبان فرانسه شناخته می‌شوند.

فایل‌های صوتی باکیفیت و جذاب این مجموعه، به شما کمک می‌کنند تا به طور طبیعی و روان با زبان فرانسه آشنا شوید.

کتاب Grammaire Progressive Du Francais

 

 

کتاب های یادگیری زبان فرانسه برای سطح پیشرفته

اگر قصد دارید در یک شغل تخصصی در کشور فرانسه یا یک کشور فرانسوی زبان دیگر مشغول به کار شوید، یا تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاهی فرانسوی زبان ادامه دهید، لازم است که تا سطح پیشرفته به زبان فرانسه مسلط باشید.

شاید هم قصد داشته باشید به عنوان مترجم، نویسنده یا ویراستار زبان فرانسه فعالیت کنید. در این صورت نیز باید زبان فرانسه را خیلی خوب بدانید. به ویژه اگر قصد شرکت در یکی از آزمون‌های زبان فرانسه را دارید کتاب‌های زیر می‌تواند به پیشرفت شما در یادگیری این زبان کمک کند.

 

۱. کتاب Le Bon Usage

اگر به زبان فرانسوی به خوبی مسلطید کتاب le bon usage مرجع مناسبی برای بررسی گرامر زبان فرانسه در متن‌های مهم است.

این کتاب که حدود ۱۸۰۰ صفحه است، اولین بار در سال ۱۹۳۶ چاپ شد. پس از آن به صورت متناوب بازبینی و تجدید چاپ شده است. در حال حاضر از این کتاب هم نسخه کاغذی و هم نسخه الکترونیک منتشر می‌شود.

به نوعی می‌توان این کتاب را مرجعی برای گرامر زبان فرانسه دانست. پاسخ هر نوع سوالی که درباره زبان فرانسه داشته باشید را می‌توانید در این کتاب بیابید.

این کتاب برای نویسندگان، مترجمان و ویراستاران زبان فرانسه یک منبع عالی و مهم است. و البته معلمان زبان فرانسه نیز می‌توانند از این کتاب بهره زیادی ببرند. اگر قصد دارید به صورت حرفه‌ای بر ادبیات زبان فرانسه مسلط شوید، بهتر است این کتاب را تهیه کنید.

کتابی جامع برای یادگیری زبان فرانسه le bon usage

 

۲. کتاب Savoir-Faire: An Advanced French Course

یکی از بهترین کتاب‌های جامعی که در سطح پیشرفته زبان فرانسه می‌توانید بخوانید Savoir-Faire است.

این کتاب شامل ۱۰ فصل است و هر فصل از آن روی یکی از جنبه‌های زبان فرانسه تمرکز می‌کند. روش تدریس و تمرین‌ها طوری طراحی شده‌اند که به طور همزمان مهارت نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن را تقویت کنند.

همراه با این کتاب می‌توانید یک کتاب معلم و سه فایل صوتی ۶۰ دقیقه‌ای نیز دریافت کنید. کتاب Savoir-Faire می‌تواند سطح زبان فرانسه شما را به صورت چشمگیری بالا ببرد.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های تدریس زبان فرانسه

کتاب یادگیری زبان فرانسه در سطح پیشرفته Savoir-Faire

 

 

مجموعه کتاب های یادگیری زبان فرانسه برای همه سطوح

کتاب‌های سطح‌بندی شده یا ترمیک به این دلیل که به‌طور همزمان به همه مهارت‌های یادگیری زبان می‌پردازند، برای شروع یادگیری زبان فرانسه بسیار مؤثرند.
شیوه آموزش اغلب این کتاب‌ها گام به گام است و در هر درس شما را برای رسیدن به گام بعدی آماده می‌کند.

چند مورد کتاب‌های کاربردی و مهم که آموزش زبان فرانسه را از مبتدی آغاز می‌کنند و شما را تا سطح متوسط یا پیشرفته همراهی می‌کنند، در ادامه آمده است.

بیشتر بخوانید: بهترین وب سایت های تعیین سطح زبان فرانسوی

 

۱. کتاب Allez, viens! French

مجموعه کتاب Allez, viens! شامل ۳ کتاب با عنوان‌های زیر است:

 • Allez Viens French 1
 • Allez Viens French 2
 • Allez Viens French 3

کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه Allez Viens برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان چاپ شده است، به همین دلیل برای افراد مبتدی گزینه بسیار خوبی است. شما می‌توانید با این کتاب یادگیری زبان فرانسه را از پایه آغاز کنید و به مرور پیش بروید.
یکی از مزایای این کتاب این است که شما را با زبان محاوره فرانسوی و موضوعات کاربردی و روزمره آشنا می‌کند.

این مجموعه علاوه بر این سه کتاب، چند کتاب کار و تمرین زبان فرانسه دیگر نیز دارد.

مجموعه کتاب های یادگیری زبان فرانسه Allez Viens

 

۲. کتاب Complete French All-in-One

کتاب Complete French All-in-One در واقع ۷ کتاب در یک کتاب است.
این یک کتاب عالی برای یادگیری زبان فرانسه برای افراد مبتدی و متوسط است؛ به معنای واقعی همه چیز در یک کتاب.

شما در این کتاب گرامر زبان فرانسه را کاملاً روشمند و منطقی یاد می‌گیرید. اگر یادگیری زبان فرانسه را با این کتاب شروع کنید، شاید حتی زمانی که به سطح پیشرفته رسیدید نیز گاهی به آن بازگردید.

یکی از مهم‌ترین مزایای این کتاب تمرین‌های کاربردی و زیادی است که کمک می‌کند بر پیچیدگی‌های گرامر و افعال مسلط شوید.
با مطالعه این کتاب اغلب واژه‌های کاربردی در زبان فرانسه را خواهید آموخت. اگر قصد دارید زبان فرانسه را به صورت اصولی و در زمان کوتاهی یاد بگیرید، این کتاب می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

یادگیری زبان فرانسه با کتاب Complete French All-in-One

 

۳. کتاب French All-in-One For Dummies

مجموعه کتاب دامیز در واقع ۶ کتاب در یک کتاب است. این کتاب یک پکیج کامل است برای کسانی که می‌خواهند در کنار کلاس زبان فرانسه، یا یادگیری زبان فرانسه با استفاده از نرم‌افزار و اپلیکیشن یک منبع مطالعه جامع داشته باشند.

در کتاب اول و دوم شما با تعداد زیادی از واژه‌های کاربردی زبان فرانسه آشنا می‌شوید و مکالمه‌های روزمره زبان فرانسوی را یاد می‌گیرید.
کتاب‌های سوم، چهارم و پنجم از این مجموعه به گرامر زبان فرانسه می‌پردازد و قواعد مربوط به فعل‌های کاربردی فرانسوی را به شما می‌آموزد.

شاید مهم‌ترین نقطه ضعف این کتاب، نداشتن تمرین باشد. اما باز هم کتاب مناسبی برای شروع یادگیری زبان فرانسه به شمار می‌آید. از تلفظ الفبای فرانسوی، اعداد، تاریخ‌ها، زمان‌ها و مکالمه‌های کاربردی تا نکاتی برای تشخیص جنسیت و گرامر را می‌توانید با  این کتاب یاد بگیرید.

مجموعه کتاب های یادگیری زبان فرانسه French All-in-One For Dummies

 

کتاب های یادگیری لغات زبان فرانسه

 

۱. کتاب Mastering French Vocabulary: A Thematic Approach

کتاب Mastering French Vocabulary بیش از ۵۰۰۰ واژه و عبارت فرانسوی کاربردی را با دسته‌بندی موضوعی ارائه می‌کند.
این روش دسته‌بندی کلمات، استفاده از کتاب را برای زبان‌آموزان ساده‌تر کرده است. شما می‌توانید به آسانی واژه‌ای که می‌خواهید را بیابید و با کاربرد آن در جمله آشنا شوید.

بیشتر بدانید: ۳۰۰۰ لغت ضروری زبان فرانسه+ ترجمه فارسی و نقش کلمات

یادگیری لغات فرانسوی با کتاب Mastering French Vocabulary

 

۲. کتاب ۵۰۱French Verbs

این کتاب یک مرجع بسیار ارزشمند برای یادگیری افعال کاربردی در زبان فرانسه است.
در هر صفحه یک فعل، با ترجمه انگلیسی، صرف آن و شکل فعل در زمان‌های مختلف آمده و برای همه این حالت‌ها مثال ارائه شده است. بنابراین می‌توانید فعل‌ها را با کاربرد آن‌ها یاد بگیرید.

در واقع این کتاب را می‌توان در دسته کتاب‌های گرامر نیز قرار داد، زیرا با کمک آن به خوبی بر استفاده از زمان‌ها در زبان فرانسه مسلط می‌شوید.
علاوه بر آن می‌توانید از ۵۰۱French Verbs به عنوان یک کتاب مرجع استفاده کنید و هر زمان که نیاز داشتید شکل فعل در زمانی مشخص یا صرف آن را بدانید، سراغ آن بروید.

تسلط شما به زبان فرانسه در هر سطحی که باشد، این کتاب به کارتان خواهد آمد. راهنمایی که در لبه صفحات کتاب قرار گرفته نیز استفاده از آن را ساده‌تر می‌کند.

برای آن که فعل‌ها و روش استفاده از آن‌ها را به خوبی به خاطر بسپارید، تمرین‌های کتاب را انجام دهید. در انتهای کتاب نیز فهرستی از ۱۲۵۰ فعل دیگر در اختیار شما قرار دارد.

کتاب یادگیری زبان فرانسه 501French Verbs

 

۳. کتاب Barron’s Mastering French Vocabulary: A Thematic Approach

کتاب Mastering French Vocabulary یک منبع عالی برای افرادی است که به دنبال توسعه دایره واژگان فرانسوی خود هستند. این کتاب واژههای مهم و رایج فرانسوی را در زمینه‌های متفاوت طبقه‌بندی کرده و برای زبانآموزان در دسترس قرار می‌دهد.

موضوعات انتخاب شده در این کتاب به‌طور خاص برای سطح متوسط طراحی شده‌اند و تمامی ابعاد زندگی روزمره ازجمله کار، آشپزی، تحصیلات، اوقات فراغت و غیره را در برمی‌گیرند.
همچنین، تمرین‌های متنوعی در این کتاب گنجانده شده است تا زبان‌آموزان بتوانند همزمان با یادگیری واژگان، تلفظ صحیح آنها را نیز فرا بگیرند.

 

کتاب های آموزش گرامر زبان فرانسه

برای آن که به یک زبان مسلط شویم لازم است گرامر آن را به خوبی یاد بگیریم.
در زبان فرانسه لازم است بدانید در هر موقعیتی از چه زمانی استفاده کنید، بتوانید فعل‌ها را صرف کنید، ساختار جمله را بشناسید و هر واژه‌ای را به درستی به کار ببرید.

 

۱. کتاب French Grammar for Beginners

این کتاب در ۳۰ درس، نکات دشوار دستور زبان فرانسه را به صورت واضح و مختصر آموزش داده و با رویکرد مستقیم به قواعد و استثناهای گرامری اشاره می‌کند.

این کتاب همچنین کوئیزهای تمرینی و فایل‌های صوتی نیز دارد که به تمرین مهارت‌های گوش دادن و تلفظ کمک می‌کند.

معرفی کتاب های آموزش گرامر زبان فرانسه

 

۲. کتاب Advanced French Grammar

کتاب Advanced French Grammar یک کتاب جامع برای یادگیری گرامر زبان فرانسوی است که انتشارات دانشگاه کمبریج آن را منتشر کرده است. در این کتاب دستور زبان فرانسه با رویکرد سنتی و مدرن ارائه شده و هدف اصلی آن آشنا کردن مخاطب با ساختار زبان فرانسه است.

در کتاب به تعداد کافی مثال‌های کاربردی از جملات و اصطلاحات فرانسوی خواهید یافت. فهرست طبقه‌بندی شده آن هم به شما کمک می‌کند تا ساده‌تر به چیزی که می‌خواهید برسید.

یکی از مزایای این کتاب این است که به زبان انگلیسی ارائه شده و احتمالاً مطالعه آن برای اغلب زبان‌آموزان ساده‌تر است.

یادگیری گرامر زبان فرانسوی با Advanced French Grammar

 

۳. کتاب Bescherelle La conjugaison pour tous

این کتاب مرجعی برای صرف افعال در زبان فرانسه است که مطالعه آن برای افراد مبتدی و متوسط کاربرد زیادی خواهد داشت. کتاب ۴ بخش دارد.

در بخش اول ۱۰۵ جدول نمونه آمده که تجزیه و تحلیل صرف افعال در زبان فرانسه را ارائه می‌کند. ساختار این فصل ساده است و همه شکل‌های یک فعل، و ویژگی‌های صرف آن را به شما یاد می‌دهد.
بخش دوم با استفاده از ۱۲ نقشه ذهنی قوانین صرف افعال را توضیح می‌دهد.

بخش سوم قواعد صرف فعل در زبان فرانسه طوری شرح می‌دهد که به درک درستی از سیستم صرف در این زبان برسید.
فصل چهارم هم یک فهرست راهنماست که هر فعل را به یکی از ۱۰۵ جدول نمونه از فصل اول ارجاع می‌دهد.

کتاب La Conjugaison Pour Tous برای یادگیری صرف افعال در زبان فرانسه

 

۴. کتاب Bescherelle La Grammaire Pour Tous

قوانین نحو، قواعد استفاده از علائم نگارشی در زبان فرانسه، و ساختار جمله را می‌توانید با کمک این کتاب به خوبی یاد بگیرید.
کتاب طوری طراحی شده که برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب باشد، بنابراین حتی اگر در سطح مبتدی زبان فرانسه هستید نیز این کتاب برایتان مناسب است.

گرامر زبان فرانسوی در کتاب La Grammaire Pour Tous با توجه به کاربرد آن در مکالمه و تحلیل متن ارائه شده و مثال‌هایی برای هر حالت در نظر گرفته است. تمرین‌های کتاب می‌تواند به شما کمک کند زبان فرانسه را تا سطح پیشرفته بیاموزید.

کتاب یادگیری گرامر زبان فرانسه La Grammaire Pour Tous

 

۵. کتاب English Grammar for Students of French

اگر به گرامر زبان انگلیسی مسلطید این کتاب می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای یادگیری دستور زبان فرانسوی باشد.

در واقع دستور زبان انگلیسی و فرانسوی شباهت‌های زیادی با هم دارند. بنابراین چه اشکالی دارد اگر با تکیه بر گرامر زبان انگلیسی، دستور زبان فرانسه را یاد بگیرید.
این کتاب روشی کاملاً منحصر به فرد در آموزش گرامر دارد که استفاده از آن را برای دانش‌آموزان و افراد مبتدی ساده می‌کند.

هر فصل از این کتاب به دو بخش تقسیم شده است. در بخش اول توضیح می‌دهد که یک نکته گرامری چگونه در زبان انگلیسی به کار می‌رود. سپس در بخش دوم نحوه استفاده از همان نکته گرامری را در زبان فرانسه به صورت گام به گام شرح می‌دهد.

کتاب آموزش گرامر زبان فرانسه برای افراد مبتدی و نوجوانان

 

کتاب های تقویت تلفظ و اسپیکینگ در زبان فرانسه

برای آن که به مکالمه زبان فرانسه مسلط شوید، باید روی تلفظ واژه‌ها به خوبی کار کنید. اگر کلمات را اشتباه تلفظ کنید شاید کسی منظورتان را متوجه نشود.
در زبان فرانسوی قواعدی نیز وجود دارد که طبق آن‌ها ممکن است یک واژه یا حرف به تنهایی به یک شکل تلفظ شود، اما هنگامی که کنار صدا یا حرف خاصی قرار می‌گیرد تلفظ متفاوتی داشته باشد.

برای تسلط کامل به زبان فرانسه باید به خوبی با این قوانین آشنا شوید. چند کتاب زیر می‌توانند کمک خوبی برای یادگیری قوانین تلفظ در زبان فرانسه باشند.

 

۱. کتاب Exercises in French Phonics

این یک کتاب کوچک و کاربردی است که می‌توانید همراه خود داشته باشید و تلفظ‌ها در آن چک کنید.

Exercises in French Phonics به شما کمک می‌کند صداهای درست را با املای واژه‌ها و عبارت‌های فرانسوی تطبیق دهید. درس‌ها کوتاهند و به آسانی می‌توانید در ۵ تا ۱۰ دقیقه هر درس را بخوانید و تمرین کنید. حتی بعد از تمام کردن کتاب شاید خوب باشد گاهی به آن سر بزنید.

کتاب یادگیری تلفظ زبان فرانسه Exercises in French Phonics

 

۲. کتاب Savoir Dire

اگر قصد دارید در مکالمه به زبان فرانسه کاملاً حرفه‌ای شوید، این کتاب می‌تواند کمک تاثیر مهمی بر مسیر یادگیری شما بگذارد.

کتاب Savoir Dire برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته طراحی شده است و کلمات پیچیده را به صداهایی واضح تجزیه می‌کند که به آسانی می‌توانید آن‌ها را تکرار کنید. این تجزیه‌ها در کنار فایل صوتی همراه کتاب مسیر تسلط شما را بر الفبای آوایی زبان فرانسه هموار می‌کند.

شما می‌توانید نسخه الکترونیک کتاب را بخوانید؛ اما حتماً فایل‌های صوتی پیوست شده به کتاب را نیز تهیه کنید.

کتاب یادگیری تلفظ زبان فرانسه در سطح پیشرفته Savoir Dire

 

بهترین کتاب های خودآموز برای یادگیری زبان فرانسه

 

۱. کتاب The Ultimate French Review and Practice

این کتاب یک دورۀ خودآموز برای یادگیری دستور زبان فرانسه است که در ۲۹ درس مفاهیم دستور زبان و واژگان مهم را توضیح می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی کتاب این است که تمرینات فراوان به همراه پاسخ‌ها دارد و نسخۀ به‌روز آن با یک اپلیکیشن موبایل همراه است که شامل تمرینات اضافی مثل کارت‌های یادگیری، آزمون‌ها و صداها می‌شود.

کتاب های خودآموز یادگیری زبان فرانسه

 

۲. کتاب The Berlitz Self-Teacher

کتاب خودآموز برلیتز با روش منحصر به فردی برای یادگیری زبان فرانسه، از ابتدا بر تمرکز بر مکالمه تاکید می‌کند.

در این روش، مطالعه درس و نمونه‌ها همراه با تمرین مکالمه با صدای بلند انجام می‌شود. این کتاب برای تمرین فردی و گروهی مناسب است و نقدها نشان می‌دهد که به‌ویژه برای مبتدیان مفید است.

کتاب خودآموز مکالمه برای زبان فرانسه

 

۳. کتاب Fluent in French

این کتاب یک راهنمای عالی و کامل برای یادگیری زبان فرانسه با ایجاد برنامه شخصی است.

کتاب با ارائه نکات ارزشمند برای یادگیری و تکنیک‌های مفید برای ارتقاء مهارت‌های زبانی، به تقویت توانایی شما در زبان فرانسه کمک می‌کند. همچنین لیستی از منابع متنوع را ارائه داده تا شما برنامه‌ی یادگیری خود را با توجه به تمایلات خود ایجاد کنید.

کتاب Fluent in French خودآموز زبان فرانسه

 

مزایای یادگیری زبان فرانسه با کتاب های آموزشی

زبان فرانسه یکی از زبان‌های رایج و پرطرفدار در دنیاست. آشنایی بهتر با پیشنیه ادبی و سینمایی فرانسه افراد زیادی را به یادگیری این زبان تشویق کرده است. جدیدترین مطالعات در یادگیری زبان نشان داده که بهترین روش برای یادگیری هر زبانی این است که خود را در آن زبان غرق کنید. به طور حتم یکی از راه‌های اصلی غرق شدن در زبان فرانسه نیز مطالعه کتاب است.

 • با مطالعه کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه، علاوه بر آن که مهارت شما در خواندن و درک مطلب زبان فرانسوی بالا می‌رود، گرامر و واژه‌های جدید را نیز به صورت عملی یاد می‌گیرید.
 • مسلم است که کلاس خصوصی زبان فرانسه سریع و سرراست است.
  در کلاس خصوصی وظیفه تدوین برنامه آموزشی و مشخص کردن محتوای آموزش به عهده معلم شماست.
  اما چه همزمان با کلاس آموزش زبان فرانسه و چه مستقل از آن، کتاب‌ها مهم‌ترین منابع آموزشی هستند که لازم است حتماً مطالعه آن‌ها را در برنامه یادگیری خود قرار دهید. یادگیری زبان فرانسه با استفاده از کتاب‌ها مزایایی نیز دارد.
 • شما وقتی با کمک یک کتاب زبان فرانسه را یاد می‌گیرید، می‌توانید با هر سرعتی که برای خودتان مناسب است پیش بروید.

مزایای یادگیری زبان فرانسه با کتاب ها

 • از طرفی تنوع کتاب‌های موجود به زبان فرانسه آن قدر زیاد است که به راحتی می‌توانید کتابی مطابق با سلیقه و شرایط خودتان پیدا کنید.
 • یکی از منابع مهم برای تسلط به خواندن و درک مطلب نیز رمان‌های فرانسوی هستند. به هر ژانری که علاقه‌مند باشید می‌توانید یک شاهکار ادبی به زبان فرانسه بخوانید.
 • از سوی دیگر استفاده از کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش دهد. شما می‌توانید خیلی چیزها را خودتان با استفاده از کتاب یاد بگیرید و با این کار جلسات کلاس زبان فرانسه خود را کمتر اما پربارتر کنید.

بیشتر بخوانید: وظایف یک معلم خصوصی زبان

 

سخن پایانی

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند چالش هیجان‌انگیزی در زندگی‌تان ایجاد کند. تسلط به زبان فرانسه پنجره‌ای رو به یک دنیای گسترده و غنی به رویتان می‌گشاید. می‌توانید در دنیای شمار زیادی از شاهکارهای ادبی غرق شوید، بسیاری از فیلم‌های مشهور دنیا را ببینید و با افراد متنوعی در سراسر دنیا آشنا شوید.

مطالعه یکی از کتاب‌های یادگیری زبان فرانسه می‌تواند قدم خوبی برای شروع باشد. یکی را انتخاب کنید و یادگیری را عقب نیندازید. در کنار کتاب‌ها می‌توانید در یک کلاس هم شرکت کنید یا از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان فرانسه کمک بگیرید.

همین الان بهترین زمان برای شروع است!

 

منابع:

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴.۷ / ۵. تعداد نظرات ۲۳

هنوز امتیازی ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

2 دیدگاه

 1. سلام لینک دانلود کتاب fluent in french در سایت وجود نداره میشه این کتاب رو در سایت قرار دهید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *