کلاس آنلاین زبان انگلیسی با 250 مدرس برتر در هایتاکی، بهترین پلتفرم آموزش زبان آنلاین جلسه آزمایشی رایگان
زبان انگلیسی

آمادگی سریع و آسان آزمون تافل با کلاس خصوصی تافل

۵
(۶)

آمادگی سریع و آسان برای آزمون تافل برای داوطلبان یک فرایند چالش‌برانگیز و مهم است که نیاز به طراحی برنامه‌های مطالعه و تمرین دارد.
در این مسیر گزینه‌های مختلفی برای آموزش و آماده‌سازی آزمون تافل وجود دارد، اما یکی از مؤثرترین روش‌ها برای آمادگی سریع و آسان آزمون تافل شرکت در کلاس‌ خصوصی تافل است.

این کلاس‌ها با ارائه برنامه‌های تدریسی سازمان‌دهی شده و با استفاده از منابع معتبر، به داوطلبان کمک می‌کنند تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود ببخشند و به نمره‌های بالاتری دست یابند.

 

در ادامه می‌خوانید:

 

در این مقاله، به بررسی اهمیت و مزایای شرکت در کلاس‌ های خصوصی آمادگی تافل خواهیم پرداخت. همچنین، به تبیین نحوه عملکرد این کلاس‌ها و تأثیر مثبت آن‌ها بر آمادگی داوطلبان برای آزمون تافل هم اشاره خواهد شد.

 

تعریف آزمون تافل

آزمون تافل (TOEFL)، مخفف “Test of English as a Foreign Language” بوده و یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی زبان آموزان غیر بومی انگلیسی است.

آزمون تافل شامل چهار بخش اصلی است:

 1. Reading (خواندن)
 2. Listening (شنیداری)
 3. Speaking (مکالمه)
 4. Writing (نوشتن)

آشنایی با بخش های مختلف آزمون تافل

 

در برخی از کشورهایی که زبان اصلی آنها انگلیسی است یکی از شروط اصلی پذیرش مهاجر را قبولی در آزمون تافل قرار داده‌اند. همچنین در بسیاری از دانشگاه ها نیز یکی از شروط پذیرش دانشجو قبولی در آزمون تافل است.

آزمون تافل در دو نسخه IBT (Internet-Based Test) و PBT (Paper-Based Test) ارائه می‌شود که معمولاً نسخه IBT رایج‌تر است.

مقالات مرتبط:

نمره‌دهی در آزمون تافل بر اساس یک مقیاس ۰-۱۲ برای هر بخش و مجموعه نمره‌های تجمعی (۰-۱۲۰) انجام می‌شود.
همچنین، نمره‌های تافل اعتبار بین‌المللی دارند و مؤسسات آموزشی و کارفرمایان از آن‌ها برای انتخاب داوطلبان و کنترل سطح زبان انگلیسی استفاده می‌کنند.

بیشتر بدانید:

 

مراحل تدریس در کلاس‌های خصوصی برای آمادگی در آزمون تافل

در کلاس‌های آمادگی برای آزمون تافل، تدریس به عنوان عامل اساسی برای موفقیت داوطلبان در آزمون تلقی می‌شود.

 • این کلاس‌ها به داوطلبان کمک می‌کنند تا با ساختار آزمون آشنا شده و بهترین روش‌ها و استراتژی‌ها را برای پاسخگویی به سوالات آزمون انتخاب کنند.
 • همچنین با آشنا ساختن داوطلب با چارچوب این آزمون و ارائه نمونه سوالات مشابه، به زبان آموزان فرصت تمرین مستمر با سوالات مشابه آزمون را می‌دهند تا مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند و با انواع سوالات مختلف و زمینه‌های متنوع زبان انگلیسی آشنا شوند.

مراحل تدریس در کلاس‌های خصوصی برای آمادگی در آزمون تافل

 

مدرسان نیز در این کلاس‌ها با ارائه بازخورد معتبر به داوطلبان کمک می‌کنند تا خطاهایشان را تشخیص داده و آن‌ها را بهبود دهند.
به همین دلیل تدریس برای آمادگی سریع و آسان آزمون تافل در کلاس‌ های خصوصی با یک رویکرد جامع و سازماندهی شده انجام می‌شود تا داوطلبان بتوانند توانایی‌های مختلف مورد نیاز برای این آزمون را تقویت کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین و جدیدترین روش های تدریس تافل برای مدرسان حرفه ای

 

نحوه تدریس خصوصی تافل در کلاس‌های آمادگی برای این آزمون

در ادامه، یک راهنمای کلی برای آشنایی با شیوه تدریس در کلاس‌های آمادگی آزمون تافل ارائه شده است:

 

اهمیت تعیین هدف در کلاس های خصوصی آزمون تافل

۱. تعیین هدف

افراد با اهداف مختلف، به حداقل امتیازات متفاوتی در آزمون تافل نیاز دارند. بنابراین مطمئن شوید که حداقل امتیازی را که برای رسیدن به هدف خود نیاز دارید، می دانید.
سپس، امتیازی را که می‌خواهید کسب کنید، انتخاب کنید. این امتیاز ایده آل شما است.
به عنوان مثال، ممکن است حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مدنظر شما ۵۰۰ باشد و نمره ایده آل مورد نظر شما ۵۳۰. همچنین ممکن است برای مهاجرت به حداقل نمره ۶۰۰ و .. نیاز داشته باشید. 

بیشتر بخوانید:

مشخص کردن هدف در ابتدای مسیر یکی از ضروری ترین مراحل انجام هر کار است. مشخص بودن هدف در ارزیابی‌ها و گرفتن بازخورد در انتهای مراحل تعین شده ضروری است.
در کلاس های خصوصی تافل نیز معلمان عموما در ابتدا، اهداف زبان آموزان را تعیین می‌کنند و با توجه به آن پیش می‌روند.

 

آشنایی با ساختار آزمون تافل

۲. مطالعه و تحلیل ساختار آزمون

برای تدریس به داوطلبان تافل، مدرسان ساختار دقیق آزمون را بررسی می‌کنند. همانطور که گفته شد، این آزمون شامل چهار بخش اصلی (Reading، Listening، Speaking، Writing) است، بنابراین برنامه تدریس آن‌ها بر اساس این بخش‌ها سازماندهی شده است.

در این مرحله برای اینکه معلم با نقاط ضعف و قوت زبان آموز آشنا شود و برنامه ای جامع و کامل تر را برای تدریس مشخص کند:

 • ابتدا آزمون تعیین سطحی از زبان آموز می‌گیرد.
 • پس از آن مدرس برای آماده کردن زبان آموز، در هر بخش  تمرین‌ها و فعالیت‌های مرتبط با آن قسمت را با توجه به بازخوردی که از زبان اموز در تعیین سطح وی گرفته است ارائه می کند تا فرایند آمادگی برای آزمون سریعتر اتفاق بیافتد.
شما با شرکت در کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی در پلتفرم هایتاکی می‌توانید در جلسه اول به صورت رایگان تعیین سطح شوید و در ادامه کلاس خصوصی تافل را از سطحی که دقیقاً در آن دارید و برای مهارت‌هایی که قصد تقویتشان را دارید شروع کنید.

بیشتر بدانید: برای شرکت در آزمون تافل به چند جلسه کلاس خصوصی نیاز داریم؟

منابع آزمون تافل

۳. استفاده از منابع معتبر

در کلاس خصوصی تافل معلم برای افزایش بازدهی کلاس خصوصی از منابع آموزشی معتبری مانند کتاب‌ها، کورس‌های آموزشی آنلاین، نمونه سوالات تافل و موارد مشابه استفاده می‌کند.
همچنین، ممکن است گاهی اوقات از نرم‌افزارها و منابع آموزشی اینترنتی هم استفاده کنند.

به طور کلی منابع آزمون تافل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

کتاب‌های آموزشی مانند:

 • “The Official Guide to the TOEFL Test” از ETS
 • “Barron’s TOEFL” از Barron’s Educational Series

بیشتر بخوانید: مهم ترین کتاب های آزمون تافل که باید مطالعه کنید.

 

منابع آموزشی آنلاین:

 • ETS TOEFL iBT Official Practice Tests: سایت رسمی ETS دسترسی به آزمون‌های تستی رسمی TOEFL را ارائه می‌دهد که می‌تواند به زبان اموزان در مراحل تمرینی کمک کند.
 • Magoosh TOEFL: Magoosh یکی از وبسایت‌های معتبر آموزشی برای تافل است که دوره‌های آموزشی و تست‌های مدل را ارائه می‌دهد.

 

منابع رسمی:

 • ETS TOEFL Practice Online: سایت رسمی ETS دسترسی به منابع آموزشی و تست‌های رسمی TOEFL را ارائه می‌دهد.
 • ETS TOEFL Test Preparation: اپلیکیشن رسمی ETS که امکان تمرین با سوالات و منابع تستی را در دستگاه‌های موبایل ارائه می‌کند.

 

پادکست‌ها و رسانه‌های دیگر:

 • پادکست‌های آموزشی مخصوص TOEFL
 • ویدئوها و کلیپ‌های آموزشی

بیشتر بخوانید: آمادگی برای آزمون تافل با شنیدن بهترین پادکست ها

 

وظایف معلم در کلاس خصوصی تافل

۴. بازخورد و اصلاح

در کلاس‌های خصوصی آمادگی آزمون تافل بهبود مهارت‌های داوطلبان، بازخورد و اصلاح تمرینات بسیار مهم است.
مدرس در انتهای مراحل و زمانی که از قبل تعیین کرده است آزمون‌هایی را از زبان آموز می گیرد. باید توجه داشت که این زمانبندی می تواند با توجه به سطح و میزان پیشرفت زبان آموز متغیر باشد.

بعد از مشخص شدن میزان پیشرفت زبان آموز در بخش مورد نظر به داوطلبان گفته می‌شود در کدام بخش نیاز به پیشرفت دارند و چگونه می‌توانند مهارت‌های خود را بهبود دهند.

 

حفظ انگیزه در مسیر یادگیری زبان انگلیسی و آمادگی برای آزمون تافل

۵. دریافت انگیزه بیشتر

داوطلبان باید متوجه شوند که تلاش و پیشرفت‌های آن‌ها تا چقدر ارزشمند و مهم است.
آن‌ها هر قسمت از مسیر آموزش، پیشرفت و یادگیری باشند باید ارزش کار خود را بدانند. معلم بعد از گرفتن آزمون‌های مرتبط زبان آموز را در جریان میزان پیشرفت و نقاط ضعف و قوتش قرار داده و راهنمایی های لازم را برای پیشرفت بهتر به او می‌دهد.

 

شرکت در آزمون آزمایشی تافل

۶. آزمون آزمایشی

مدرسان کلاس های خصوصی تافل نمونه سوال‌هایی که با فرمت مشابه آزمون تافل طراحی شده‌اند را در اختیارتان می‌گذارند تا بتوانید جلسه آزمون را شبیه سازی کنید و عملکرد خود را بهبود ببخشند.

شرکت در کلاس‌های خصوصی آمادگی تافل به شما اطمینان بیشتری در مورد عملکرد و نتیجه دریافتی در آزمون خواهد داد.
این اطمینان می‌تواند استرس و نگرانی‌های شما را کاهش دهد. همینطور به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را به طور موثرتر بهبود دهید و به نمره مدنظر خود دست یابید.

 

مزایای کلاس خصوصی برای آمادگی سریع‌تر در آزمون تافل

با شرکت در کلاس‌های خصوصی آمادگی آزمون تافل، شما به طریقی سریع و آسان‌تر به آمادگی برای این آزمون خواهید رسید. این کلاس‌ها با ارائه آموزش فشرده‌ای طراحی شده‌اند و تمامی مباحث مورد نیاز برای موفقیت در آزمون را به شما ارائه می‌دهند.

از مهم‌ترین مزایای شرکت در کلاس های خصوصی تافل می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 

تدریس آنلاین و خصوصی زبان انگلیسی برای آمادگی در آزمون تافل

آموزش آنلاین و حضوری

کلاس‌های خصوصی آموزش زبان می‌توانند هم به‌صورت آنلاین و هم حضوری برگزار شوند.

آموزش آنلاین انعطاف‌پذیرتر است و به شما امکان می‌دهد از هر مکانی که به اینترنت دسترسی دارید در کلاس حضور داشته باشید. کلاس‌های آنلاین گاهی اوقات از کلاس‌های حضوری نیز ارزان تر است، زیرا نیازی به تردد ندارید. علاوه بر این می‌توانید با استاد خود هماهنگ شوید و زمانی که برایتان مناسب‌تر است کلاس‌ها تشکیل شوند.

 

انعطاف‌پذیری در برنامه‌ریزی

یکی از مزایای بزرگ کلاس‌های تافل خصوصی این است که برنامه‌ریزی آموزشی به شدت انعطاف‌پذیر است. در این کلاس‌ها، شما می‌توانید زمان و مکان برگزاری جلسات را با معلم خود تنظیم کنید.
این انعطاف پذیری به شما این امکان را می‌دهد که آموزش را با برنامه‌های روزانه‌تان ترکیب کنید و هیچ یک از وظایف روزمره خود را از دست ندهید.

در کلاس‌های خصوصی هماهنگ کردن زمان کلاس خصوصی با استاد راحت تر است این کار به نظم برنامه های شخصی روزانه در افراد پرمشغله کمک زیادی می‌کند. زمانی که در یک کلاس چند نفره شرکت می‌کنید معمولا زمان بندی آن به موسسه بستگی دارد و احتمالا بعضی جلسات را هم از دست بدهید. با کلاس‌های خصوصی چنین مشکلاتی پیش نخواهد آمد.

در کلاس‌های زبان هایتاکی می‌توانید در هر زمان که برای خودتان مناسب‌تر است به‌صورت حضوری یا آنلاین با بهترین اساتید کلاس داشته باشید.

 

موفقیت در آزمون تافل با کلاس خصوصی تافل

 تسریع موفقیت در آزمون تافل

آمادگی برای آزمون تافل می‌تواند چالش‌برانگیز و زمان‌بر باشد، اما با شرکت در کلاس خصوصی تافل می‌توانید مسیر موفقیت خود را کوتاه‌تر کنید.
در این کلاس‌ها، برنامه تدریس با توجه به اهداف و نیازهای شما تنظیم خواهند شد. این به شما امکان می‌دهد تا بدون ضایع کردن وقت در آموزش‌های عمومی، به سرعت به تسلط بر مهارت‌های تافل بپردازید و به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

 

بهبود نمره با شخصی سازی آموزش

شخصی سازی آموزش در مورد چگونگی تطبیق تجربه یادگیری با نیازها و نقاط قوت فردی داوطلب است که منجر به آمادگی کارآمدتر و موثرتر برای قبولی در آزمون تافل می‌شود.

مدرس در کلاس‌های خصوصی آمادگی تافل، نکات و مسائل ارزشمندی را به زبان آموزان ارائه می‌دهد. مدرس در این کلاس‌ها معمولا زمان بیشتری را می‌تواند برای هر زبان آموز صرف کند که هر مورد آموزشی می‌تواند هدفمندتر با توجه به نیاز داوطلب بیان شود.

در فرایند یادگیری شخصی سازی شده به جای استفاده از یک روش یادگیری عمومی، با توجه به سطح فعلی شما و نمره و هدفی که مدنظر دارید برنامه و آموزش خود را دریافت و به طور هوشمندانه تری برای آزمون تافل آماده خواهید شد.

 

تخصیص زمان آموزش و استراحت مناسب

با شرکت در کلاس‌های خصوصی آموزش زبان می‌توانید با توجه به بازدهی شخصی خود به یادگیری، هر زمان که احساس خستگی کردید استراحتی کوتاه داشته باشید. مدرس در این شرایط بیشتر می‌تواند به شما و بازدهی تدریسش توجه کند.

بیشتر بخوانید: نقش و وظایف یک معلم زبان خصوصی چیست؟

 

فرصت مکرر برای تمرین

در کلاس خصوصی با توجه به پیشرفتی که در یادگیری داشته اید، مدرس می‌تواند روند آموزش را تغییر دهد.

گاهی اوقات  ممکن است به تکرار بیشتر نیاز داشته باشید یا حتی به یک موضوع سریع تر مسلط شده اید و مدرس می‌تواند زودتر از آن عبور کند. کلاس‌های خصوصی به شما فرصت مکرر برای تمرین و تکرار مفاهیم را می‌دهند. این تمرینات تکراری می‌توانند به مغز شما کمک کنند تا اطلاعات را برای مدت طولانی‌تری در حافظه نگه دارد.

بیشتر بخوانید: مزایای داشتن معلم خصوصی برای کسب موفقیت

 

بهترین منابع آزمون تافل و نحوه استفاده از آنها

آموزش استفاده درست و اصولی از منابع آموزشی

مدرس زبان کلاس خصوصی شما می‌تواند زمانی که از منابع آموزشی صوتی استفاده می‌کند، به شما نحوه استفاده و الگوبرداری صحیح از مطالبی که در منبع آموزشی مورد نظر مانند وویس یا ویدیو گفته می‌شود را آموزش دهد. این که چطور به لحن و لهجه‌ها دقت کنید. متوجه سیلاب‌ها و لحن تاکیدی شوید و اطلاعات مهم را استخراج کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت های بین انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتیش (British & American English)

 

استفاده از هر دو روش آموزش فعال و غیرفعال

با شرکت در کلاس خصوصی آمادگی آزمون تافل، به دلیل حضور در کلاس به آموزش هدفمند و فعال می‌پردازید.
در کنار آن با معرفی کردن منابع چندرسانه‌ای مثل فیلم یا آهنگ‌های مناسب توسط مدرس، حتی در منزل هم به یادگیری خود خواهید پرداخت. با وجود چنین منابعی آموزش و یادگیری با تفریح و لذت بیشتری هم همراه خواهد بود.

 

سخن پایانی

شرکت در کلاس خصوصی برای آمادگی در آزمون تافل به دلایل مختلفی می‌تواند مفید باشد.
این کلاس‌های خصوصی می‌توانند آموزش‌های شخصی‌سازی شده ارائه دهند، که به شما کمک می‌کند تا نمرات خوبی کسب کنید. تدریس خصوصی و دوره‌های آنلاین همراه با پشتیبانی و بازخورد استاد ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما در عوض احتمال هزینه کردن برای چندین آزمون مجدد تافل را کاهش دهد.

اگر در پی بهبود مهارت‌های زبانی خود برای موفقیت در آزمون تافل هستید، می‌توانید در کلاس‌های خصوصی آمادگی تافل شرکت کنید و از مزایا و فرصت‌هایی که این کلاس‌ها ارائه می‌دهند، بهره‌مند شوید.

 

منابع:

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد نظرات ۶

هنوز امتیازی ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *