زبان آلمانی

۴۰ فیلم برتر برای یادگیری و تقویت زبان آلمانی

۴.۲
(۵)

برای یادگیری زبان آلمانی اهداف مختلفی همچون مهاجرت کاری، ملاقات خانواده، تجارت، تحصیل و… وجود دارد. صرف نظر از این موضوع که شما به چه علتی می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید، شیوه یادگیری و لذت بردن از مسیر آموزش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این حقیقت بر کسی پوشیده نیست که شرکت در کلاس خصوصی زبان آلمانی چه تاثیر شگرفی در یادگیری شما خواهد داشت اما در کنار آن می‌توانید از برخی روش ها برای تقویت زبان آلمانی خود استفاده کنید. برای نمونه مشاهده فیلم و سریال های آلمانی می‌تواند تاثیر شگرفی در یادگیری این زبان داشته باشد، زیرا زبان آموز می‌تواند علاوه بر یادگیری کلمات و عبارت های جدید، بر طرز بیان جملات و لهجه ها نیز تمرکز کند.

آنچه که در این مقاله می‌خوانیم:

 

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان آلمانی، تماشای فیلم است. با دیدن فیلم موقعیت ها و شرایط مختلف را مشاهده می‌کنید و می‌توانید خیلی ساده دایره لغات خود را گسترش دهید و اصطلاحات و عبارات کاربردی بسیاری را یاد بگیرید. با تکرار دیالوگ‌های آلمانی می‌توانید اصطلاحات را بیاموزید و هنگامی که در شرایط مشابه قرار گرفتید از آن‌ها استفاده کنید؛ این چنین، به تقویت مهارت اسپیکینگ خود خواهید پرداخت. با گوش کردن به نوع حرف زدن بازیگران فیلم و لهجه آن‌ها، رفته رفته سطح مهارت شنیداری شما نیز ارتقا پیدا می‌کند.
دیدن فیلم بهترین روش برای آشنایی با فرهنگ کشورهای مختلف است. تماشای فیلم های آلمانی شما را با سبک زندگی مردمان این کشور آشنا کرده و رفته رفته به فرهنگ و زبان آلمانی نزدیک خواهید شد. با انتخاب یک فیلم جذاب می‌توانید علاوه بر سرگرم شدن، مهارت های بی‌شماری را یاد بگیرید.

انتخاب یک فیلم خوب اهمیت ویژه ای دارد؛ در ابتدا شما باید یک فیلم متناسب با سطح زبان آلمانی خود انتخاب کنید. اگر انتخاب درستی نداشته باشید در واقع زمان خود را بدون رسیدن به هدف از دست خواهید داد و تماشای آن فیلم برای شما جنبه آموزشی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر آن اگر قصد شرکت در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان آلمانی را دارید، بهتر است تماشای فیلم برای تقویت زبان آلمانی را جزئی از برنامه روتین مطالعاتی خود قرار دهید. لازم نیست هر روز یک فیلم کامل ببینید. می‌توانید فیلم‌ها را به بخش‌های کوتاه (مثلاً ۱۵ دقیقه‌ای) تقسیم کنید، و هر روز یک بخش را با دقت ببینید. بهترین کار این است که هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید. حتی اگر این زمان کوتاه باشد.

 

یادگیری زبان آلمانی با استفاده از فیلم را به چه روش هایی انجام دهیم؟

چندین تکنیک وجود دارد که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید زبان آلمانی را با استفاده از تماشای فیلم یاد بگیرید. هر یک از این روش ها جنبه های مختلف زبان آلمانی را در شما تقویت می‌کند؛ شما با توجه به شرایط و زمانی که در اختیار دارید می‌توانید روش موردنظرتان را انتخاب نمایید.

یادگیری و تقویت زبان آلمانی با تماشای فیلم

پیشنهاد ویژه
کلاس خصوصی آنلاین زبان
کلیک کنید

 

روش اول: روش اول که تاثیر بسزایی در تقویت مهارت صحبت کردن به زبان آلمانی دارد تکنیک سایه (Shadowing) می‌باشد. در این روش هنگامی که بازیگر فیلم شروع به گفتن دیالوگ خود می‌کند شما سعی می‌کنید همزمان با او حرف بزنید و کلمات، اصطلاحات و عبارات را مشابه او بیان کنید؛ توجه داشته باشید که این مسئله که شما با سرعت کمتری حرف بزنید و یا نحوه تلفظ او را نداشته باشید کاملا طبیعی است، اما رفته رفته و با تمرین و تکرار می‌توانید به بهترین نحو، دیالوگ های بازیگران را ادا کنید.

روش دوم: دومین روش برای یادگیری زبان آلمانی از طریق مشاهده فیلم، این است که آن را بخش بندی کنید و بعد از اینکه قسمتی از دیالوگ های خود را بیان کردند، فیلم را متوقف کنید اگر جایی از آن را متوجه نشدید، فیلم را دوباره و دوباره ببینید.

روش سوم: در هنگام تماشای فیلم آلمانی قطعاً لغات جدیدی میان بازیگران رد و بدل می‌شود که ممکن است برای بار اول این کلمه ها به گوشتان خورده باشند؛ می‌توانید برای گسترش دایره لغات خود چند کلمه و عبارت پرکاربرد را در یک دفترچه بنویسید و از دیکشنری کمک بگیرید و معنی آن‌ها را پیدا کنید؛ با تمرین و تکرار این لغات، آن‌ها را در ذهن خود ثبت نمایید. برای یادگیری گرامر نیز می‌توانید به نحوه بیان جملات دقت کنید و کاربرد گرامر در موقعیت های مختلف را یاد بگیرید. ممکن است یادگیری گرامر با فیلم خیلی پاسخگوی نیاز شما نباشد، به هر حال در دیالوگ ها از جملات محاوره ای و دوستانه استفاده می‌شود اما قطعا کمکی هر چند کوچک به شما خواهند کرد.

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است فیلمی را برای یادگیری زبان آلمانی انتخاب کنید که از دیدن آن لذت می‌برید؛ برای بالا رفتن قدرت یادگیری احتیاج دارید که یک فیلم را حداقل دو بار ببینید پس باید شوق دیدن فیلم را داشته باشید و لحظاتی را با آموزش و سرگرمی، به طور همزمان پیش ببرید.

 

بهترین فیلم ها برای تقویت زبان آلمانی

۱- فیلم Berlin Falling 2017

این فیلم بسیار مهیج و هیجان انگیز، به کارگردانی کن دوکن می‌باشد. یک سرباز بازنشسته آلمانی، خارج از شهر برلین مسافر مرموزی را سوار می‌کند که قصد رفتن به مرکز شهر را دارد. در برلین مردم خود را برای جشن کریسمس آماده می‌کنند. اما این مسافر مرموز مقاصد شومی در سر دارد.

سقوط برلین فیلمی است که حوادث دیوار برلین را به صحنه درمی‌آورد. شما می‌توانید نسبت به لغات و عبارات تاریخی زبان آلمانی آشنایی پیدا کنید.

امتیاز فیلم: ۶/۱۰

سقوط برلین برای یادگیری زبان آلمانی

 

۲- فیلم A Coffee in Berlin 2012

یکی از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان آلمانی A Coffee in Berlin است. ژانر این فیلم کمدی-تراژدی می‌باشد. داستان فیلم قهوه در برلین درباره جوانی است که دانشگاه را ترک کرده و در خیابان‌های شهر زندگی می‌کند و می‌خواهد جایگاه خود در دنیا را بیابد. دیدن این فیلم برای یادگیری و تقویت زبان آلمانی بسیار مناسب است به این جهت که می‌توانید کلمات بسیار کاربردی که در جامعه آلمان به کار می‌روند را یاد بگیرید.

امتیاز فیلم: ۷.۳/۱۰

قهوه در برلین برای یادگیری زبان آلمانی

 

۳- فیلم Sauerkraut Koma 2018

این فیلم در ژانر کمدی-جنایی تولید شده است. داستان فیلم در مورد افسر پلیسی است که حس خوب و مثبتی نسبت به محیط کاری خود دارد؛ اما به صورت کاملا غیر منتظره به مونیخ منتقل می‌شود و وارد شرایطی می‌شود که با جنبه روحی او ناسازگار است. بعد از به دست گرفتن یک پرونده در حوزه جنایی با شرایط خودش کنار آمده و… . این فیلم با تلفظ ساده و روان، شما را با عبارات روزمره و جالب زبان آلمانی آشنا می‌کند.

امتیاز فیلم: ۶.۸/۱۰

Sauerkrautkoma 2018 برای یادگیری زبان آلمانی

 

۴- فیلم Almanya: Welcome To Germany 2011

به زبان آلمانی: Almanya: Willkommen in Deutschland

فیلم «به آلمان خوش آمدید» روایت زندگی سه نسل از مهاجران اهل ترکیه در آلمان را روایت می‌کند که در این کشور به کارگری مشغولند. یکی از مسائل مهمی که این کمدی تراژیک به آن می‌پردازد مسئله هویت و تعلق این مردم به کشوری است که در آن زندگی می‌کنند. داستان در خیلی قسمت‌ها به زبان طنز روایت می‌شود و همین تماشای آن را جذاب‌تر می‌کند. از طرفی زبان ساده و مکالمه‌های روزمره مهاجران تازه‌وارد به کشور آلمان برای تقویت زبان آلمانی در سطح مبتدی و متوسط بسیار مناسب است.

امتیاز فیلم: ۷.۱/۱۰

تقویت مکالمه آلمانی مبتدی و متوسط با فیلم Almanya

 

۵- فیلم Run Lola Run 1998

به زبان آلمانی: Lola rennt

پیشنهاد ویژه
کلاس زبان از خونه
کلیک کنید

این فیلم پر از اصطلاحات جالب و بامزه آلمانی می‌باشد که داستان بسیار جذابی دارد. فیلم درباره زنی است که بیست دقیقه فرصت دارد تا به نامزدش کمک کند؛ نامزد لولا صد هزار مارک (مارک یک واحد پول است) آلمان را که متعلق به یک رئیس باند قاچاق می‌باشد در قطار مترو جا گذاشته است، لولا باید این پول را پیدا کند وگرنه نامزدش را از دست می‌دهد. اگر سطح زبان متوسطی دارید با دیدن این فیلم می‌توانید اصطلاحات و کلمه های بسیار خوبی را یاد بگیرید.

امتیاز فیلم: ۷.۷/۱۰

Run Lola Run

 

۶- فیلم Downfall 2004

به زبان آلمانی: Der Untergang

یک فیلم بحث‌برانگیز که به طور مستقیم بر شخصیت آدولف هیتلر تمرکز کرده است و او را به صورت دیکتاتوری پیچیده با شخصیتی چند لایه به تصویر می‌کشد. این فیلم به ۱۰ روز آخر عمر هیتلر پرداخته و نشان می‌دهد در این روزها او چه می‌کند و چه افکاری از ذهنش می‌گذرد.

امتیاز فیلم: ۸.۲/۱۰

فیلم آلمانی Downfall برای تقویت زبان آلمانی

 

در این درام جنگی، ترادول یونگه، آخرین منشی هیتلر که در پناهگاهی در برلین است، داستان روزهای آخر زندگی پیشوای آلمان نازی را روایت می‌کند. با تماشای این فیلم با لهجه اتریشی نیز آشنا می‌شوید. فیلم «سقوط» برای آن که به لهجه‌های متفاوت زبان آلمانی مسلط شوید گزینه بسیار مناسبی است.

 

۷- فیلم Friendship 2010

داستان فیلم در خصوص دو دوست به نام ویت و تام می‌باشد که اهل آلمان شرقی هستند؛ این دو تصمیم می‌گیرند که به سانفرانسیسکو سفر کنند، در صورتی که پول زیادی ندارند و نسبت به زبان انگلیسی هم ناآشنا هستند. اگر یادگیری زبان آلمانی را به تازگی شروع کرده‌اید و سطح زبانتان مبتدی است این فیلم می‌تواند شما را با گفتگوهای روزمره و ساده آلمانی آشنا کند.

امتیاز فیلم: ۶.۵/۱۰

تقویت زبان آلمانی با فیلم friendship

 

۸- فیلم Goodbye Lenin 2003

اگر به ژانر کمدی علاقه دارید، «خداحافظ لنین» می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. الکس همراه با مادر و خواهر و برادرهایش در آلمان شرقی زندگی می‌کند. پدرش قبلاً به آلمان غربی گریخته است و در حال حاضر آن‌ها خبری از او ندارند. مادر الکس از طرفداران سرسخت سوسیالیست‌های آلمان شرقی است و زمانی که الکس را در یک تظاهرات خیابانی می‌بیند شوکه می‌شود و سکته می‌کند. مادر الکس مدتی در کماست و زمانی که به هوش می‌آید، دیوار برلین فروریخته است!

امتیاز فیلم: ۷.۷/۱۰

تقویت زبان آلمانی با فیلم Goodbye Lenin

 

اما حالا دکتر به الکس هشدار می‌دهد که با توجه به شرایط مادرش و ضعف قوای جسمانی او، هر خبر شوکه‌کننده‌ای ممکن است دوباره باعث حمله قلبی و حتی مرگ او شود. بنابراین الکس تمام تلاشش را می‌کند تا مادرش را از تغییراتی که در جامعه رخ داده دور نگه دارد. تلاش‌های الکس گاهی شرایط خنده‌دار و احمقانه‌ای ایجاد می‌کند.

با تماشای این فیلم علاوه بر آشنایی با گذشته اجتماعی و سیاسی مردم آلمان، با اصطلاحات معمول در زبان روزمره خانوادگی نیز آشنا می‌شوید.

 

۹- فیلم Jojo Rabbit 2019

فیلم جوجو خرگوشه در ژانر کمدی-درام به نویسندگی و کارگردانی تایکا وایتیتی یکی از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است. داستان فیلم در مورد نوجوانی ده ساله می‌باشد که طرفدار هیتلر است و مادرش یک دختر یهودی را در اتاق زیر شیروانی پنهان کرده است. فیلم نامه جوجو خرگوشه بر اساس رمان آسمان زندانی شده نوشته کریستین لئونز می‌باشد. این فیلم در ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو استقبال خوبی از طرف تماشاگران داشت و برنده جایزه گزینش مردم شد و در هیئت ملی بازبینی و انستیتوی فیلم آمریکائی (انستیتو: مؤسسه یا سازمان علمی، ادبی یا هنری) به عنوان ده فیلم برتر سال انتخاب شد.

بیشتر بخوانید: بهترین رمان های یادگیری زبان آلمانی مبتدی تا پیشرفته

از دیگر افتخارت این فیلم جایزه اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی، نامزدی دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین فیلم می‌باشد. بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش می‌کنند رومن گریفین دیویس، اسکارلت جوهانسون، ربل ویلسون، استیون مرچنت و آلفی آلن می‌باشند.

پیشنهاد ویژه
انتخاب معلم زبان
کلیک کنید
امتیاز فیلم: ۷.۹/۱۰

Jojo Rabbit

 

۱۰- فیلم Snowflake 2017

به زبان آلمانی: Schneeflöckchen

فیلم برف دانه در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد که پر از عبارات و اصطلاحاتی است که به صورت روزمره در زبان آلمانی استفاده می‌شود؛ تلفظ و لحن بازیگران این فیلم کاملا ساده است بنابراین برای یادگیری زبان آلمانی بسیار مناسب می‌باشد. داستان فیلم درباره چند گروه آنارشیست قاتل است که بعد از قتل یک دلال مواد مخدر با یکدیگر وارد درگیری می‌شوند و جنگ خیابانی راه می‌اندازند.

امتیاز فیلم: ۶.۴/۱۰

snowflake

 

۱۱- فیلم The White Ribbon 2009

به زبان آلمانی: Das weiße Band

این فیلم ژانر خانوادگی اجتماعی دارد و به کارگردانی میشائیل هانکه می‌باشد. دریافت نخل طلای جشنواره کن از افتخارات این فیلم است. فیلم روایتگر یک روستا در کشور آلمان، قبل از جنگ جهانی اول است. اتفاقات عجیبی در این روستا رخ می‌دهد که موجب وحشت روستاییان می‌شود و اهالی روستا و پلیس نمی‌دانند که مسبب تمام این اتفاقات چی کسی است. از اتفاقات این روستا می‌توان به قتل همسر یکی از دهقانان، سقوط پزشک روستا از اسب به دلیل وجود یک تله در سر راه او، آتش گرفتن انباری ارباب روستا و… اشاره کرد. تماشای فیلم به دلیل کند و آرام صبحت کردن بازیگران فیلم برای یادگیری زبان آلمانی توصیه می‌شود.

امتیاز فیلم: ۷.۸/۱۰

The White Ribbon

 

۱۲- فیلم The Wave 2008

به زبان آلمانی: Die Welle

این فیلم بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده است. داستان فیلم درباره راینر ونگر معلم اجتماعی یکی از دبیرستان‌های آلمان می‌باشد که یک کلاس فوق برنامه در حوزه استبداد را به مدت یک هفته برگزار می‌کند. دانش آموزان کلاس مدعی هستند که بعد از جنگ جهانی دوم دیگر این امکان که یک گروه فاشیست بر کشور حکومت کند، وجود ندارد. راینر که در حوزه علوم سیاسی تحصیل کرده است تصمیم می‌گیرد با یک حرکت فاشیستی در مدرسه، این مسئله را نشان دهد و… . تماشای این فیلم برای یادگیری و تقویت زبان آلمانی پیشنهاد می‌شود.

امتیاز فیلم: ۷.۶/۱۰

فیلم The Wave(Die Welle)

 

۱۳- فیلم Head-On 2004

به زبان آلمانی: Gegen die Wand

این فیلم در ژانر درام و عاشقانه ساخته شده است و محصول مشترک کشور آلمان و ترکیه است. داستان فیلم درباره مردی ۴۰ ساله به نام «کهیت» می‌باشد که دست از زندگی بریده و خودکشی می‌کند و «سیبل» هم بعد از دعوا با برادرش، به دلیل مشکلات خانوادگی اقدام به خودکشی می‌کند. این دو نفر در بیمارستان با هم آشنا می‌شوند و سیبل برای فرار از خانواده به کهیت پیشنهاد ازدواج می‌دهد و به او قول می‌دهد که همیشه مثل دو دوست باشند. اما مدتی پس از ازدواج این دو متوجه می‌شوند که عاشق یکدیگر شده اند. این فیلم برنده خرس طلایی از جشنواره فیلم برلین شده است.

امتیاز فیلم: ۷.۹/۱۰

تقویت زبان آلمانی با فیلم Head-On

 

۱۴- فیلم The Lives of Others 2006

به زبان آلمانی: Das Leben der Anderen

این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان در سال ۲۰۰۶ شده است. داستان فیلم درباره پلیس امنیت جمهوری دمکراتیک آلمان؛ بازجوی ارشد، اشتازی (سازمان اطلاعاتی آلمان شرقی) می‌باشد. او مامور می‌شود زندگی گئورگ دریمن که یک کارگردان تئاتر است را زیر نظر بگیرد؛ مقامات ارشد به توصیه وزیر فرهنگ و هنر آلمان شرقی به دنبال بهانه ای برای محدود کردن فعالیت این کارگردان هستند و بازجوی ارشد باید مدرکی را بر علیه این کارگردان بیابد. تیم ویژه اشتازی برای زیر نظر گرفتن کارگردان دریمن، در خانه او وسایل شنود قرار می‌دهند و خانه او را به صورت نامحسوس کنترل می‌کنند. در این میان با رازها و واقعیت هایی روبه‌رو می‌شود که موجب تغییر باورهایش نسبت به سیستم پلیس خواهد شد و او رفتارش به طور کلی تغییر می‌کند. اشتازی از گزارش فعالیت های گئورگ منصرف می‌شود و نقش ویژه ای در سقوط دیوار برلین ایجاد می‌کند. دیدن این فیلم را برای یادگیری و تقویت زبان آلمانی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد ویژه
کلاس خصوصی آنلاین زبان
کلیک کنید
امتیاز فیلم: ۸.۴/۱۰

فیلم The Lives of Other

 

۱۵- فیلم Barbara 2012

داستان فیلم درباره باربارا می‌باشد زنی که ظاهری سرد و مغرور دارد و به تازگی به یک روستای کوچک و ساحلی در آلمان شرقی می‌رود و در بیمارستان آن منطقه شروع به فعالیت می‌کند. باربارا خیلی اهل معاشرت با دیگران نیست اما در این میان یکی از دکتران بیمارستان که آندره نام دارد تلاش می‌کند تا به او نزدیک شود. باربارا منتظر معشوقه اش است تا او را از آلمان شرقی به آلمان غربی فراری دهد… .

امتیاز فیلم: ۷.۲/۱۰

فیلم Barbara

 

۱۶- فیلم ۲۰۲۰ Isi & Ossi

فیلم Isi & Ossi یک کمدی عاشقانه آلمانی است که داستان یک دختر میلیونر و پسری ورزشکار را روایت می‌کند. این دو در ابتدا برای سوء استفاده از یکدیگر قرار ملاقات‌هایی با هم می‌گذارند، اما به مرور در دام عشق اسیر می‌شوند. دختر از یک خانواده مرفه با طبقه اجتماعی بالاست، اما پسر با مادر مجرد خود در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کند و مجبور است برای مخارج زندگی خیلی از جلسات تمرین ورزشی خود را کنسل کند.

امتیاز فیلم: ۶.۴/۱۰

تقویت زبان آلمانی با فیلم Isi and Ossi

 

با تماشای این فیلم مکالمه‌های روزمره خانوادگی و عاشقانه زیادی را یاد می‌گیرید. علاوه بر آن با اصطلاحات متنوعی درباره پول و مسائل مالی آشنا می‌شوید که برایتان بسیار مفید است.

 

۱۷- فیلم Revanche 2008

الکس مرد ۴۰ ساله سابقه‌داری است که در وین زندگی می‌کند. او به تازگی با دختری اوکراینی به نام تامارا دوست شده است که بدهی زیادی دارد. الکس و تامارا از پرداخت بدهی‌هایشان ناامید شده‌اند و تصمیم می‌گیرند دست به سرقت از یک بانک محلی بزنند. اما تامارا در درگیری با پلیس کشته می‌شود. الکس موفق می‌شود فرار کند؛ اما اتفاقاً سرنوشتش به طرز عجیبی با پلیسی که به تامارا شلیک کرده گره می‌خورد!

امتیاز فیلم: ۷.۵/۱۰

فیلم Revenche برای تقویت زبان آلمانی

 

این فیلم شما را با مفهوم گناه، عشق و نفرت روبه‌رو می‌نماید. و از آن‌جا که «انتقام» یک فیلم اتریشی است، فرصت مناسبی فراهم می‌کند تا با لهجه اتریشی و اصطلاحات رایج در این کشور آشنا شوید.

 

۱۸- فیلم It must schwing – The Blue Note story 2018

به زبان آلمانی: It Must Schwing – Die Blue Note Story

در سال ۱۹۳۹ دو دوست مهاجر آلمانی به نام‌های آلفرد لیون و فرانسیس ولف در نیویورک، نشر ضبط جاز افسانه‌ای Blue Note را تأسیس کردند. این ناشر به طور اختصاصی ضبط موسیقی جاز آمریکایی را در برنامه خود قرار داد. بنابراین تعداد قابل توجهی از ستارگان جاز آمریکایی را کشف و به دنیا معرفی کرد. درست زمانی که آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به شدت مورد تبعیض جنسیتی قرار می‌گرفتند، این ناشر همه هنرمندان مخاطب خود مورد احترام برابری قرار می‌داد و به سیاهان فرصت همکاری و هنرنمایی داد.

امتیاز فیلم: ۷.۷/۱۰

فیلمی برای تقویت زبان آلمانی و آشنایی با موسیقی جاز It Must Schwing

 

این فیلم داستان جذاب و تکان‌دهنده از دو دوست را روایت می‌کند که با عشق پرشوری به موسیقی جاز و اعتقادی عمیق به برابری، روی دنیای پیرامون خود اثر می‌گذارند. در این فیلم با اصطلاحات زیادی درباره موسیقی و روابط دوستانه آشنا می‌شوید. این فیلم هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی موجود است.

 

۱۹- فیلم ۲۰۰۱ The Experiment

به زبان آلمانی: Das Experiment

یک گروه روانشناس دولتی یک آزمایش اجتماعی طراحی می‌کنند که در آن ۲۰ مرد استخدام می‌شوند تا به عنوان زندانی و زندانبان نقش ایفا کنند. همه افراد می‌دانند که این یک آزمایش است. این آزمایش قرار است دو هفته طول بکشد، اما در طول همین زمان کوتاه حوادث غیرمنتظره‌ای در آن رخ می‌دهد. در ابتدا روانشناسان کنترل همه چیز را با رصد مداوم دوربین‌ها در اختیار دارند، اما در بسیاری از اتفاقات مداخله نمی‌کنند.

امتیاز فیلم: ۷.۷/۱۰

فیلم das Experiment برای تقویت زبان آلمانی

 

پس از چند روز زندانبان‌ها رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهند و در نهایت کنترل آزمایش از دست روانشناسان نیز خارج می‌شود و تراژدی عجیبی را رقم می‌زند. اگر به فیلم‌های روانشناسی علاقه دارید، این یکی از بهترین فیلم‌هایی است که می‌توانید هم برای تقویت زبان آلمانی و هم آشنایی با زیر و بم وجودی انسان در شرایط متفاوت تماشا کنید.

 

۲۰- فیلم ۲۰۲۲ Corsage

کورساژ یکی از فیلم‌های جدید آلمانی زبان و محصول مشترک کشورهای اتریش، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه است. این درام تخیلی، یک سال از زندگی ملکه الیزابت اتریش را به تصویر می‌کشد. الیزابت که به خاطر زیبایی‌اش بسیار محبوب است، حالا در آستانه ۴۰ سالگی احساس می‌کند که پا به سن می‌گذارد. بنابراین دنبال راهی است تا تصویر خودش را در اذهان عمومی حفظ کند.

امتیاز فیلم: ۷.۱/۱۰

فیلم اتریشی Corsage برای تقویت زبان آلمانی با لهجه اتریشی

 

این فیلم گرچه ابعاد تاریخی درستی نیز دارد، اما طوری با داستانی تخیلی درآمیخته که نمی‌توان در مجموع به آن اعتبار تاریخی داد. اما اگر علاقه‌مندید با فرهنگ و پیشینه کشور اتریش و نیز زبان آلمانی با لهجه اتریشی آشنا شوید، این فیلم می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برایتان باشد.

 

۲۰ فیلم جذاب دیگر برای تقویت زبان آلمانی

برای آن که دایره لغاتتان گسترده شود و با لهجه‌های متفاوت زبان آلمانی آشنا شوید، فیلم‌های متنوع در ژانرهای متفاوت ببینید. اگر می‌خواهید با اصطلاحات تخصصی‌تر آشنا شوید شاید بهتر باشد فیلم‌های مستند را امتحان کنید. برای یادگیری مکالمات روزمره نیز معمولاً فیلم‌های خانوادگی مناسب‌ترند.

در ادامه ۲۰ فیلم دیگر آلمانی با لهجه‌های متفاوت و در موضوعات مختلف به شما معرفی می‌کنیم که با تماشای آن‌ها می‌توانید واژه‌ها و اصطلاحات آلمانی زیادی یاد بگیرید و مهارت شنیداری و مکالمه زبان آلمانی خود را تقویت کنید. یادتان باشد یک دفترچه یادداشت کنار دستتان داشته باشید تا برخی از واژه‌ها و عبارت‌های پرکاربرد را بنویسید. بعد از تماشای فیلم می‌توانید درباره یادداشت‌هایتان بیشتر تحقیق نمایید و نکات جدید یاد بگیرید. از توجه به گرامر نیز غافل نشوید. یک راه مناسب برای یادگیری گرامر زبان آلمانی، به صورت طبیعی و در متن مکالمه‌های معمول است.

نام فیلم به زبان انگلیسی نام فیلم به زبان آلمانی سال ساخت امتیاز IMDb لهجه موضوع
۲۱ Ottilie from Faber-Castell Ottilie von Faber-Castell ۲۰۱۹ ۶/۵ آلمانی انتقال موروثی برند معروف فابرکاستل به دختری ۱۶ ساله
۲۲ The Edge of Heaven Auf der andere Seite ۲۰۰۷ ۷/۷ آلمانی درامی درباره مهاجران ترک در آلمان و سفری ماجراجویانه به استانبول برای یافتن یک دختر
۲۳ Nowhere in Africa Nirgendwo in Afrika ۲۰۰۱ ۷/۵ آلمانی خانواده‌ای آلمانی و یهودی که در دوره تسلط نازی‌ها به کنیا فرار می‌کنند.
۲۴ Sophie Scholl – The Final Days Sophie Scholl – Die letzten Tage ۲۰۰۵ ۷/۶ آلمانی درامی جنگی بر اساس داستان واقعی دختری از اعضای جنبش ضد جنگ
۲۵ ۲۱The Edukators Die fetten Jahre sind vorbei ۲۰۰۴ ۷/۵ آلمانی درام عاشقانه‌ای درباره یک آدم‌ربایی
۲۶ The Baader Meinhof Complex Der Baader Meinhof Komplex ۲۰۰۸ ۷/۳ آلمانی درامی تاریخی درباره یک گروه تروریستی چپ‌گرا و رادیکال در آلمان غربی
۲۷ Berlin Blues Herr Lehmann ۲۰۰۳ ۷/۱ آلمانی آقای لمان جوانی در آستانه ۳۰ سالگی در آلمان شرقی است که زندگی آرامش دستخوش تغییراتی می‌شود.
۲۸ Eastwind – Together We Are Free Ostwind Zusammen Sind Wir Frei ۲۰۱۳ ۶/۷ آلمانی فیلمی ماجراجویانه درباره اسبی به نام تندباد
۲۹ No Hard Feelings Futur Drei ۲۰۲۰ ۶/۶ آلمانی-فارسی درامی آلمانی درباره یک مهاجر ایرانی در آلمان
۳۰ Cold Feet Kalte Füße ۲۰۱۸ ۶/۲ آلمانی-اتریشی کمدی: دو نفر با دو دنیای متفاوت، ناخواسته در خانه یک پیرمرد پولدار گیر می‌افتند.
۳۱ The Miracle of Bern Das Wunder von Bern ۲۰۰۳ ۶/۷ آلمانی داستان خانواده‌ای آلمانی که تصویر آلمان پس از جنگ جهانی دوم را نشان می‌دهد.
۳۲ Hinterland Hinterland ۲۰۲۱ ۶/۲ اتریشی ضدجنگ: کارآگاه سابق پس از سال‌ها اسارت به دنبال حل جنایات جنگی می‌رود.
۳۳ Fly Away Home Maikäfer flieg ۲۰۱۶ ۶/۴ اتریشی درامی درباره وین در جنگ جهانی دوم
۳۴ Macondo Macondo ۲۰۱۴ ۶/۵ اتریشی درباره پسر ۱۱ ساله چچنی در اردوگاه پناهندگان در نزدیکی وین که مسئولیت خانواده را به عهده می‌گیرد.
۳۵ Next Door Nebenan ۲۰۲۱ ۶/۸ آلمانی نگاهی به زندگی اعیانی و نابرابری اجتماعی در برلین
۳۶ Lara Lara ۲۰۱۹ ۷ آلمانی لارا یک کارمند دولتی است که خود را وقف زندگی هنری پسرش کرده است.
۳۷ The Golden Glove Der Goldene Handschuh ۲۰۱۹ ۶/۷ آلمانی درام ترسناکی درباره یک قاتل زنجیره‌ای
۳۸ Where to With History? Wohin mit der Geschichte? ۲۰۲۰ ۶/۲ آلمانی مستند: نگاهی به ارتباط احتمالی بین معماری و سیاست در درسدن (مرکز ایالت زاکسن در کشور آلمان)
۳۹ Who Was Hitler Wer war Hitler ۲۰۱۷ ۷/۲ آلمانی مستند: تحلیل و تفسیری از شخصیت و زندگی آدولف هیتلر و اثر او بر جامعه قرن بیستم
۴۰ Andreas Baader – Enemy of State Andreas Baader – Der Staatsfeind ۲۰۰۲ ۷  آلمانی مستندی درباره آندریاس بادر تروریست چپ‌گرای آلمانی و محکوم به چند قتل

 

چرا تقویت زبان آلمانی با تماشای فیلم روش مناسبی است؟

اکثر افراد از تماشای فیلم لذت می‌برند؛ زمانی که لغات، عبارات، اصطلاحات و جملات را در قالب یک قصه می‌بینید و بعد از آن تمرین و تکرار می‌کنید با کیفیت و عمق بیشتری روال یادگیری را پیش می‌برید. فیلم های آلمانی موقعیت هایی را برای شما به نمایش در می‌آورند که می‌تواند شما را با تاریخ و اتفاقات این کشور آشنا کند. کتاب های آموزش آلمانی و جزواتی که برای تدریس این زبان استفاده می‌شوند برای زبان آموزان طراحی شده اند و شما را با واقعیات این کشور روبه رو نمی‌کنند و ممکن است نتوانید با دیدن یک فیلم متوجه تمام مطالب و موضاعات مطرح شده شوید؛ اما این را بدانید که با استفاده از این تکنیک می‌توانید به مرور زمان پیشرفت کنید.

در کنار تماشای فیلم استفاده از روش‌های دیگر یادگیری و تقویت زبان آلمانی را نیز فراموش نکنید. اگر مبتدی هستید می‌توانید از انیمیشن‌های زبان آلمانی شروع کنید که زبان ساده‌تری دارند. اگر می‌خواهید یک برنامه منظم و جذاب داشته باشید تماشای سریال‌های آلمانی هم فکر خوبی است؛ سریال‌ها شما را تشویق می‌کنند که قسمت‌های بعدی را ببینید و ماجرا را دنبال نمایید.

محیط اطرافتان را با انواع و اقسام کتاب‌ها، فیلم‌ها و موسیقی آلمانی پر کنید. ارتباط مداوم با زبان آلمانی باعث می‌شود سریع‌تر و بهتر به این زبان مسلط شوید.

موفق باشید.

 

منابع:

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴.۲ / ۵. تعداد نظرات ۵

هنوز امتیازی ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. سلام
    لطفا بفرمایید که آیا این امکان هست که بتونم تمام این فیلمهای آلمانی را در یک سی دی خریداری کنم؟ یااینکه از کجا میتونم خریداریشون کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا